Автор Тема: dvd-rw  (Прочетена 784 пъти)

cerebral

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
dvd-rw
« -: Ноември 12, 2008, 08:16:14 pm »
здравейте искам да попитам нещо
значи купувам си от една компютърна фирма dvd-rw оптично устрйство след година и половина то се чупи имам гаранция 2 години връщам го в сервиза стои там 2 месеца отивам да го търся и те ми викат че гаранцията не поемала този вид повреда и ми го връщат както съм им го дал
та въпроса ми е какво да правя

еlenaalex2

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 91
    • Профил
dvd-rw
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2008, 09:21:07 am »
Като начало, трябва да изясниш за себе си и на нас: гаранцията поема ли ТОЗИ ВИД ПОВРЕДА или не ?

cerebral

• Новак
  • *
    • Профил
dvd-rw
« Отговор #2 -: Ноември 17, 2008, 07:41:23 pm »
ами те дори не ми казват каква е повредата

cerebral

• Новак
  • *
    • Профил
dvd-rw
« Отговор #3 -: Ноември 20, 2008, 09:22:09 pm »
значи било изгоряло нещо но не било по тяхна вина или съм я разкачал(закачал) без да изклуча компа или съм обърнал захранването
а аз не съм правил нищо подобно просто един ден устройството не сработи

еlenaalex2

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 91
    • Профил
dvd-rw
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2008, 05:49:40 pm »
За да предприемете каквито и да е оплаквателни действия е необходимо да имате в ръцете си нещо черно на бяло, в случая това е т.н. Констативен протокол, който трябва да бъде издаден от сервиза. Това е необходимо, защото иначе от сервиза ще твърдят каквото си искат, един път така друг път иначе.

За да ги принудите обаче да издадат протокол, е необходимо отново да имате нещо черно на бяло - а именно входящ номер с дата за направен запис в книгата на търговеца за рекламации. Всички срокове по ЗЗП текат от тази дата. Ако хората не получават такива номерца (а това става в 99,9 % от случаите) е невъзможно да се установи, от кога тече рекламацията и има ли изобщо рекламация.

cerebral

• Новак
  • *
    • Профил
dvd-rw
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2008, 09:27:35 am »
значи няма начин да се измисли нещо
единствено ми остава да плюя фирмата колкото си искам