Автор Тема: Проблем с агенция за намиране на квартира  (Прочетена 888 пъти)

A

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте!

Имама един проблем и много бих се радвала ако можете да ми помогнете. На 24.04 сключих договор с една агенция за намиране на квартира. Платих 130 лв. Показаха ми две. За първата квартира се отказа наемодатела, тъй като се връщаше от чужбина внука й. От втората квартира се отказах аз-просто не ми хареса. Това стана седмицата след 24.04. От тогава не са ми предлагали нищо. Тази събота си намерих сама квартира по интернет. Днес понеделник се обадих да си прекратя договора и да ми върнат 50% от депозита, както пише в договора/той е до 14.05/. Но те отказаха, под претекст, че са ми предложили квартира отговаряща на мойте изиствания. Или с други думи дадох 130 лв.и сама си намерих квартира.

Незнам какво да правя и ще съм Ви много благодарна ако ме посъветвате!
« Последна редакция: Май 10, 2007, 12:03:12 pm от Izida »

Александър Ненов

• Новак
  • *
  • Публикации: 38
    • Профил
Проблем с агенция за намиране на квартира
« Отговор #1 -: Май 09, 2007, 03:23:45 pm »
Здравейте,

посетете сайта http://spasova.com и потърсете помоща на адвокат. В тези фирми договорите се пишат от секретарките и са пълни с грешки и неточности. Но за да ги стреснете просто идете с адвокат ии дайте адвокат да се обади вместо вас за да поиска парите. И между другото - публикувайте тук името на фирмата - фирмата която няма да използват всики форумци :)

A

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: Май 09, 2007, 07:14:17 pm »
Фирмата се казва ОКБ \"План Инвест\" гр. София

Александър Ненов

• Новак
  • *
  • Публикации: 38
    • Профил
« Отговор #3 -: Май 14, 2007, 01:26:44 pm »
Уважаеми колеги, като човек занимаваш се с имоти вече повче от 7 години направо съм потресен. Вижте тази фирма, и по-точно цените им: http://www.okb-bg.com/ceni.html
За всеки, който си търси имот - това не е практика!!! Ако ви поискат пари за да ви намерят имот под наем то вие най-ветоятно сте жертва на мошеници или фирма с нечисти интереси.

Практиката е съвсем друга:
Искате имот - обръщате се към агенция - подавате критерийте си за търсене - те ви предлагат имоти - когато си харесате подписвате договор и запщате 50% от цената на едномесечен наем на фирмата посредник (или друга такса която преди това са ви споменали) - понякога и наемодателя заплаща същата такса (което вас не ви интересува). Но това да ви се искат пари преди да заявите интерес към даден имот и да имате предварителен договор е абсурдно.

Ето някой фирми за имоти които можете да ползвате и да сте спокойни:
- Мирела
- Имот БГ
- АДИС
Разбира се има и много други качествени но немога да ги изброя всичките.

avitoni

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2007, 02:05:48 pm »
Изхвърлете веднага Олимп и Адрес.Безплатен съвет!

turbina

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #5 -: Август 07, 2008, 01:18:47 am »
На фирми като \"План Инвест\" трябва да им се искат пари  за загубеното време на клиента.

karia

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2008, 08:07:55 am »
В момента страницата на комисията за защита на потребителите е недостъпна, затова искам да пиша тук. Разбира се, ще чакам момента, в който да мога да се оплача, а и не само интернет е начин. Към списъка с много некоректните агенции искам да добавя "Запад". Сайтовете за обяви и вестник "Позвънете" са пълни с техни обяви, а на място се оказват 1-2 имота, от които вторият или не става, или са се появили допълнителни изисквания. Плащаш половин наем депозит, дават ти адреса и дори не си правят труда да те заведат. След което до 1 час трябва да отговориш дали наемаш имота, защото, видите ли, кандидатите са наредени на опашка, а вие ги бавите. От този 1 час наемодателката 45 минути си обяснява изискванията и си хвали квартирата. В крайна сметка, след като тя е дала квартирата под носа ти един час преди времето, когато трябва да се видите, за да й платите капарото, от агенцията обясняват, че не могат да върнат депозита, а ще търсят, докато намерят. Беше ми ясно, че е безсмислено да се боря, за да ми върнат депозита, поисках фактура. Казаха ми че нямам никакъв проблем, но се оказа, че кочанът за фактурите бил в другия офис! Отидох в другия офис, там видях, че те дори не могат да пишат фактура, просто защото почти никога не го правят. Накрая ми издадоха фактура № 47 от 21.11.2008 г. Заявявам, че ще се оплача на всички органи, които според статута си би трябвало да разглеждат такива случаи, но ако не получа отговор и съдействие, нека тези 100 лв. депозит да се считат като благотворителна помощ за тази бедна и нещастна агенция, която за 11 месеца от годината преди мене е имала само 46 клиенти!

RRRRRRR

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #7 -: Декември 10, 2008, 06:17:11 pm »
До г-жа karia от 22.11.2008г.
Г-жо мисля ,че имате амнезия за този ден.Първо обяснете,че потвърдихте настаняване, два дена след това наемодателката г-жа Илонка Стоянова ни се обади за да и изпращаме отново клиенти,тъй като вие два дни не се обаждате и дори не сте и оставили капаро.Не пожелах те други стаи, защото вече сте си намери ли.В офиса кгато дойдох те за фактура която ВИ беше издадена към нея ви издадохме и касов бон.А колкото до това колко клиенти сме имали за годината само нас ни засяга, защото сме агенция от 25 бркера и ако чакаме на такива дареня като вас от 100лв отдавна да сме потънали от пазара за неджижими имоти.