Автор Тема: Проблеми с трудова борса Инфомаркет  (Прочетена 649 пъти)

magito_fresh

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Проблеми с трудова борса Инфомаркет
« -: Декември 19, 2008, 08:09:40 pm »
Здравейте,
имам проблем с посочената трудова борса  в клона й във Варна и бих искала съвет. През октомври месец си подадох документите за да ме свържат с международни фирми за подбор на стюарди и стюардеси, тъй като имали лиценз за това по техни думи. Платих им комисионна от 150лв, което включвало лицензирането на документите ми и комисионната им за интервютата, които ще ми уреждат. Пратиха ме на комисия за оценка на езиковите познания по английски, за да определят дали имам пропуски и после почвали интервютата. Издържах изпита , и започнах да чакам . Междувременно лично кандидатствах в една от фирмите, които уж те представлявали. Насрочиха ми дата за интервю. От фирмата отново ми се обадиха да ида този път на психологически тест и тогава вече 100% съм отивала на интервю. Представете си изненадата ми когато за изпита ми поискаха още 125лв, а от трудовата борса и понятие нямаха, че от авиокомпанията организират интервю. Отказах изпита, върнах се във фирмата и поисках да се откажа от услугите им и да ми върнат таксата и предоставените от мен документи при кандидатстването. Това беше към средата на ноември. И от тогава се почна голямото разиграване- “не можем да ви върнем парите, защото документите Ви са вече лицензирани, но сега не можем да ви ги дадем“, “трябва да говорите с шефа, сега го няма“, шефа ходих 4 пъти да го търся и едва днес го открих. Той също взе да ми разпрява ,че договора бил прекратен едностранно от моя страна, тъй че таксата нямало как да ми се върне, а представете си аз такъв не съм подписвала с тях. Казах им че тогава си искам копието , а те казаха, че до 15.01 ще ми  го пратят по пощата.
Не знам какво друго мога да направя! Моля помогнете ми!

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #1 -: Декември 19, 2008, 08:55:30 pm »
НАРЕДБА за условията и реда за извършване на посредническа дейност по наемане на работа:

Чл. 4. (Изм. - ДВ, бр. 52 от 2006 г., в сила от 27.06.2006 г.) Посредникът предоставя:
1. посреднически услуги по чл. 2, ал. 1 безплатно - без събиране пряко или косвено, изцяло или частично на такси или други плащания от търсещото работа или наетото на работа лице, в т. ч. от моряка;
2. посреднически услуги по чл. 2, ал. 1 срещу заплащане от работодателя, включително от корабопритежателя, което не може да бъде за сметка на възнаграждението на устроеното на работа лице.

т.е. взетата такса е незаконна

Контролиращи органи са Агенцията по заетостта и Изпълнителна агенция Главна инспекция по труда.

Предвид и безкрайната им наглост да прекратят договор, който не сте подписвали, ви препоръчвам да изпратите жалба до тези институции с копие до борсата, да си поискате парите и обещетение за пропуснати ползи. Поискайте и копията от всички ваши документи, които те притежават.

Лично аз, при такова безочливо и престъпно отношение, бих изпратила сигнал до когото се сетя, вкл. министерството и икономическа полиция. Не че последнте ще направят нещо, но самото им появяване може да изкара на бял свят други злоупотреби.
« Последна редакция: Декември 19, 2008, 09:02:28 pm от elenaaleks »

magito_fresh

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: Януари 09, 2009, 02:08:21 pm »
Здравейте,
благодара много за съвета, който ми дадохте. За съжаление, обаче нямаше ефект. Обърнах се към контролните органи - в случая инспекцията по труда. Консултирах се с тях представител и забележете какво се оказа - в касовата ми бележка пишело, че таксата е за преводи и автоматично отпадали всякакви мои претенции, тъй като те можели каквато си искат такса да ми вземат за тая услуга. Единствено можело да си изисквам “преведените документи“, които като попитах в чуждестранната фирма, където трябваше да ме свържат за интервю от Инфомаркет, не ми били необходими. Просто няма край наглостта на тая псевдо трудова борса, а се оказва , че няма и как да бъдат санкционирани и съответно аз-обещетена. Просто вече нямам думи!!!

niriti

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 31, 2009, 05:51:25 pm »
za magito

moqt suvet kum teb e kolektiven isk. da se suberete s drugi izgoreli kato teb i da se oplachete. drugiqt nachin e s kasoviq bon v komisiqta za zashtita na potrebitelite, no sega e veche kasno, trqbvalo e na momenta. Uspeh.

manutd

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2010, 06:30:23 pm »
Инфомаркет са най-големите мошенници! Пускат обяви за работни места,които реално не съществуват,карат те да заплатиш 20 лв.такса и забравят,че съществуваш.Призовавам да не се подлъгвате и да си давате парите на тея нещастници!

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2010, 11:21:42 am »
Положението е точно такова, както го е описал \'manutd\". Тази тема е разисквана вече по доста форуми. Друга такава агенция е \"Мираж\". НЕ СИ ДАВАЙТЕ ПАРИТЕ !