Автор Тема: Проблеми с Център за Домашни грижи \"Стандарт\"  (Прочетена 677 пъти)

ANT

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Безодговорно отношение ,арогантност,некомпетентност,изнудване  ... явно има начини да се заобикаля закона и да се печелят много много пари.

ANT

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Проблеми с Център за Домашни грижи \"Стандарт\"
« Отговор #1 -: Декември 20, 2008, 06:12:33 pm »
На този център неможе да се разчита по никакъв начин,осигурява хора с не добро физическо и психично здраве за справяне със задълженията си .Визирам моя случай:Баба ми получи инсулт тя е на 83г.и се налага да ползвам човек зада я наглежда понеже е с парализа на лявата половина и неможе сама да се обслужва.Ползвам услугите на този Център и ще е до края на годината защото не се издържа.То или ще им влезнат в Болница служителите за което те товарят с нови комнисионни за намиране на замесник или ще те карат да се чудиш как да дебнеш тия хора да не си правят кефа за твоя сметка ...

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #2 -: Декември 20, 2008, 07:01:02 pm »
За тази цел има едни хартийки, наречени договори. Те осигуряват служител, вие плащате. Ако те или вие не си изпълнявате задълженията - има клауза за неустойка. Не може да платите веднъж и след това още за заместник... все пак, винаги можете да наемете някой и да не се обръщате към услугите на подобен център.

valenta51

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 31, 2009, 04:59:59 pm »
относно хората ,които биват наемани,чрез агенции:очевидно мнението е ,че те трябва да са суперхора.със сигурност не знаете,че това е една много трудна работа.Когато се грижиш за възрастен и болен човек,се амортизираш мн.повече от всяка друга дейност.Човек като остарее и се разболее ,започва да се сърди на зелия свят и най мн.на този,кото се грижи за него.Мислите ли,че е фасулска работа да се грижиш за хора с деменции и то често за мизерно заплащане.Аз от две години се грижа за жена болна от алцхаймер,тя непрекъснато е дезориентирана и непрекъснато оказва съпротива за най малкото нещо.За да съм и полезна не си позволявам никакви  отрицателни емоции,тук не може да става дума за изпускане на парата.Това е страшно натоварващо и съответно ме амортизира като човек и психически и физически,как тогава човек да се запази абсолютно здрав.И ПОНЕЖЕ работя без тр.договор,не съм защитена по никакъв начин.Затова и се злоупотребява с труда ми,за 2 год.не ми е увеличена заплатата,не ми се дават почивки,не ми се води стаж и здр.осигуровки,никой не се интересува от това.На 57 год.съм,здрава и мога да работя и друга работа,но кой ще ме наеме на тази възрастмна кого да се оплача.Така,че когато наемате жена да гледа БОЛНИЯТ ВИ РОДНИНА,помислете,че и тя има права и трябва да ги спазвате като работодател и тогава да изисквате.Няма да се върши работа,ако единият е прецакан,помислете дали Вие спазвате стриктно вашите задължения.