Автор Тема: магазини за конфекция Нико  (Прочетена 4269 пъти)

sonitka

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
магазини за конфекция Нико
« -: Декември 22, 2008, 01:38:45 pm »
Здравейте!

Искам да изкажа възмущението си от случка наскоро в мазанин \"Нико\" на Алабин в София. В началото на месеца свекърва ми подари риза на съпруга ми по случай именния му ден. В същия този магазин са казали, че тъй като е за подарък няма проблем да я заменят и т.н. ако случайно не стане. Точно заради тази замяна не са дали и касова бележка, за да не им се бъуркат артикулите и да нямат проблеми после при ревизия. След като съпругът ми я пробва - се оказа малка и ние отидохме (без свекърва ми) да я заменим. Те си спомниха добре как са продали ризата, но се оказа, че от този модел нямат по-голям размер. Имат от друг модел, но не могат да ни замнетя тъй като тази, която сме закупили струва 50 лв, а моделът, с по-големите размери струва 35 лв., а не могат да ни върнат пари. Тогава аз съвсем любезно им предложих да върнем тази риза от 50 лв, и да вземем 2 от модела от 35 лв и съответно да си доплатим разликата. И тогава пак познайте какво - отново не се получи, защото били различни артикули, те вече били описали закупената риза и нямало как да заменят с различен артикул и т.н. И тогава аз ги попитах - тогава какъв вариант предлагате вие? На нас тази риза ни е малка и няма как да ползваме - кажете вие какво да направим, за да нямате проблеми вие и ние да опстанем доволни. Тогава продавачката каза -  нищо не може да се направи. Обърна ни гръб и продължи да обслужва други клиенти и да си подрежда стоката. Толкова възмутени си тръгнахме - направо нямам думи от културата на тези търговци, но за съжаление не виждам какво мога да направя, след като те не са издали каосва бележка на свекърва ми при покупката.
Разбира се мога да ги накажа като потребител - и разбира се, няма повече да влезна в тези магазини, въпреки, че стокаите им ми харесват, но все пка това отношение е възмутително!

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
« Отговор #1 -: Декември 23, 2008, 01:39:05 pm »
Лично аз никога не разчитам на уговорки тип \"Ако не ми стане ще я върна\". Спестявам си именно такива проблеми. Има много малко магазини, които имат такава практика, и те си издават касови бележки.

sonitka

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #2 -: Декември 23, 2008, 07:27:15 pm »
Благодаря Izida. Права сте за тези уговорки, но все пак жената е искала да направи подарък... Здраве да е и весели празници!

реалист

• Новак
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
« Отговор #3 -: Юни 04, 2009, 09:01:31 am »
няма проблем да я заменят те даже и касов бон не са издали . каде са я отчели в тяхната тетрадка за пред шефа.
много тъпо обяснение на продавачката.