Автор Тема: Зимна профилактика на “Електроразпределение - Столично” АД  (Прочетена 1317 пъти)

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
От колежка научих, че “Електроразпределение-Столично”АД ще извършва профилактика - повече информация можете да прочетете на сайта на компанията.
До колкото разбирам не става дума за извънредни ремонти, а за планирана профилактика :

“Електроразпределение-Столично”АД уведомява своите клиенти, че поради строително-ремонтни работи, реконструкция на електрозахранващи кабели, рехабилитация на електрически табла и подмяна на електромери са възможни смущения и/или прекъсване на електрозахранването на посочените по-долу адреси.

Обхваща периода 08.01.2007 г. – 12.01.2007 г. и включва прекъсване на тока от 8:00 или 9:00 до 16:30 или 17:00 часа.

Питам се : как е възможно да правят профилактика през зимата, при положение, че много хора се отопляват на ток?? За мен това не е чак толкова притеснително - аз съм на работа през това време. Но в нашата кооперация има ежедневно хора - млади майки с бебетата си. Как може да ги оставят без ток в едни типично суров месец като януари?! Поне се надявам времето да се задържи меко, макар че не съм наясно това достатъчно ли е за едно бебе.

И все пак се питам - трябва ли да опираме на гола надежда щом става дума за социално значима стока като електроенергията през зимата?!
Нямаме ли право като техни клиенти да изискаме профилактики да не се извършват през отоплителния сезон?
« Последна редакция: Януари 09, 2007, 10:17:09 am от admin »

jerry

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
В случая не става въпрос за профилактика, а за \"строително-ремонтни работи, реконструкция на електрозахранващи кабели, рехабилитация на електрически табла и подмяна на електромери\" свързани с подобряване на качеството на предлаганите търговски услуги и повишаване на безопасността на разпределителната електрическа мрежа.