Автор Тема: Тения или друг подобен паразит в кюфтета от пловдивски супермаркет?!?  (Прочетена 1720 пъти)

nasko_atanas

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте на всички и ЧНГ!
От голям пловдивски супермаркет (няма да споменавам неговото име докато не съмнениято ни не се потвърдят, за да не шашкам останалите потребители) закупихме готово направени и опаковани кюфтета, които се приготвят в месарницата на супермаркета, които изпекохме за да празнуваме новата година. За наше съжаление обаче докато си ги консумирахме вкусно вкусно, забелязахме някави парчета на пръв поглед подобни на жили. Обаче като ги погледнах по внимателно, това нещо много ми заприлича на тения, която намирахме в червата, когато колихме прасета на село преди години. Още повече че като се поразрових в нета това много приличаше на снимките на свинска тения. Това нещо ми се случва за втори път, от същия супермаркет. Първия път като го видях не ми мина през ум че мога да го дам за иследване или нещо подобно, и го изхвърлих. Сега обаче направих и снимки и запазих кюфтето. Та искам да питам къде мога да дам материала за да ми кажат да ли това наистина е тения или друг паразит или просто съм се заблудил?

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
В ДВСК и пишете какво е станало и ако наистина е тения, кой ги произвежда тези кюфтета.

nasko_atanas

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Днес бяхме при лекар в ДВСК, който ни увери че това не е тения.
PS: Ако се съмнявате за нещо, и искате да направите изследвания на месо, занесете го сурово.