Автор Тема: Как се връща договор за абонамент за GSM  (Прочетена 601 пъти)

petar

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
По ЗЗП е вписано че потребител може да върне получена стока или услуга и търговеца е длъжен да приеме обратно и да развали договора ако това е станало в определен срок. Съответно за всеки вид търговия срока е различен.Да ама не е така напрактика. Например един възрастен човек искал да си купи еднократно платена  карта за разговори, но като го видели че не разбира го прекарали   да подпише договор за абонаментен план . На другия ден тои разбира че се е прекарал и пуска жалба за прекратяване на договора. Въпроса е   ВАЖИ ЛИ ЗЗП ЗА МАГАЗИНИТЕ ЗА ПРОДАЖБА НА КАРТИ ЗА МОБИЛНИТЕ ОПЕРАТОРИ И КАКЪВ Е СРОКА ЗА ВРЪЩАНЕ НА ДОГОВОРА. В магазина са му отговорили че трябва да се обърне към мобилния оператор а не към магазина. Как тогава в магазина може да слючват договори а немогат да решат въпроса. Моля за помощ.

B.Trueger

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 68
    • Профил
Как се връща договор за абонамент за GSM
« Отговор #1 -: Януари 13, 2009, 02:12:11 pm »
Не може да се връща всяка стока, само защото преди покупката ни е харесвала, а след това не ни харесва. Не сме малки деца.

Не съм специалист, но според мен договор се \"връща\", като се отиде в офис на оператора и се заяви прекратяване на договора - както правят всички хора.

Pesho38

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2010, 11:50:05 am »
Цитат:
Не съм специалист, но според мен договор се \"връща\", като се отиде в офис на оператора и се заяви прекратяване на договора - както правят всички хора.

Да, и си плащаш цялата сума до края на договора. Много е честно, нали. По тая логика моля не съдете телефонните измамници.

B.Trueger

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 68
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2010, 11:57:16 am »
Не се учудвайте, че глобата е равна на вноските до края на договора - ВСЕЯДНОСТТА на мобилните оператори е известна. Аз мисля, че те си мечтаят да прибират глоби дори за 2,3 или 5 години напред, но не вярват, че хората ще се съгласят. Основният принцип на действие е: \"Да се оскубе патката без да кряка !\".

bikerider_

• Новак
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2010, 12:30:19 pm »
petar, измамата, която е реализирана във Вашия случай много ми напомня на измамата, реализирана при регистрацията на предплатените карти - възрастен човек влиза да си регистрира предплатената карта, в магазина го лъжат, че ако не мине на договор няма да може да я ползва след 01.01.2010 и той минава на договор, понеже бива подведен - предлагам да се свържете с мен за да решим проблема(може да видите в моята тема за измамата на Глобул как). Иначе това си е класически пропуск в правата на потребителя - той никога не може да прекрати даден договор предсрочно, без предварително да е погасил абонаментите си до края на договора(да не говорим, че процедурата е тромава и при пускане на жалба в някой магазин, по-добре да не се надявате на отговор), а мобилният оператор може да го изключи от ползване на услугата по негово усмострение във всеки един момент, дори при една неплатена фактура! Що за права имаме ние?!
« Последна редакция: Февруари 20, 2010, 12:32:18 pm от bikerider_ »