Автор Тема: сравнение на цените м/у България и Испания  (Прочетена 405 пъти)

hary

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
здравейте
пускам тази тема защото ме учудиха доста цени в милата ни България.ако някой му се струва нещо скупо да пише.ще му отговарям с цени в испания при вазможност и със снимка за  доказателство. почвам с цената на слънчогледовото олио-1 евро/л (1,95 лева/л) в испаниа

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
сравнение на цените м/у България и Испания
« Отговор #1 -: Януари 30, 2009, 08:08:29 am »
Според мен не е редно да се сравняват само цените на продуктите - в едни държави ще са по-евтини, в други по-скъпи. Редно е да се пресметне колко човек може да купи и колко може да си позволи с минималната заплата или средната заплата.

hary

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #2 -: Януари 30, 2009, 10:29:13 pm »
а ми мен това ме учудва.как е възможно при по ниски заплати на продовачките и служителите при производителите и търговските обекти както и наемите на помещенията крайната цена да е по висока в бг??????????????????????? това означава ,че ако производитела трябва да плаща по 2000 лева на работниците си а собственика на магазина толкова на продавачките си каква ли ще е цената ?????????????2

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 31, 2009, 03:48:05 pm »
Правилно е в заплати. И така. В Германия литър олио 1 евро при заплата от 2 000 евро са си 2 000 бутилки. България бутилка 3 лв и заплата 600 са 200 бутилки. В Германия бутилка Черга(българско производство) - ШЕСТ лева или ТРИ евро, т.е. с една заплата взимаш 660 бутилки. В България една бутилка Черга е ШЕСТНАДЕСЕТ лева или можете да си закупите 40 бутилки.

После да ми обяснява Цаконски как трябвало да забранят вноса. Лешпери...

Ако може още цени, моля !