Автор Тема: ТЕЦ гр Казанлък  (Прочетена 1397 пъти)

pppp

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
ТЕЦ гр Казанлък
« -: Февруари 09, 2009, 02:21:02 pm »
Получих на работното си място съобщение от съдия изпълнител, че ще ми одържат от заплатата задължения към ТЕЦ гр Казанлък 566.30лв, плюс съдебни разходи и данъци - 937.90лв. Сумата от 566.30 не отговаря на истината, имам документи и фактури за това. Ходих в ТЕЦ-а, при съдия изпълнителя, адвоката на ТЕЦ-а(всеки ме прехвърляще при другия), накрая ме пратиха при несъществуващата от 2 год в Казанлък фирма - посредник Techem.Всички вдигат рамене, защото документите са на лице и казват, че нищо не зависи от тях.Кой може да ми помогне.За адвокати пари нямам,а и не зная ако наема такъв кога ще получа нужната справедливост

veskodvd

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
ТЕЦ гр Казанлък
« Отговор #1 -: Май 19, 2010, 08:54:41 am »
http://pravata.hit.bg/.Прочетете това мисля ,че ще Вие от полза,аз съм като вас без радиатори без топломери не ползвам топла вода и накрая съдия изпълнител и 2200лв. обща сума за плащане.Не мисля,че Топлофикация Пловдив ще вземат и лев от мен.

egotseva

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 98
    • Профил
Re: ТЕЦ гр Казанлък
« Отговор #2 -: Ноември 16, 2012, 03:22:22 pm »
За съжаление, това не е правилната позиция като просто спрем да плащаме. Съдията-изпълнител рано или късно ще събере сумите, за които сме осъдени. Да не говорим, че сумите се утрояват от лихви и разноски по делата.
Ако имаме причини и основания да оспорваме сметките си, трябва да го направим своевременно. Ако сме платили сумите и имаме документ - няма кой да ни накара да ги платим двойно. Но трябва да реагираме по подходящ начин. Във конкретния случай е много важно господинът да си пази документите, че е платил. Много хора казват, че са платили, но не си пазят документите. И като не могат да докажат плащането - трябва да платят наново. Пък и кой помни със категоричност преди 3-4 години какво е плащал.
Важно е също да се провери кога е направено плащането - преди или след завеждане на делото от Топлофикация Казанлък. Ако е преди завеждане на делото - не се дължат разноските по това дело. Ако е след завеждане на делото, нищо че е платена сметката, се дължат и разноските по делото.

egotseva

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 98
    • Профил
Re: ТЕЦ гр Казанлък
« Отговор #3 -: Ноември 16, 2012, 03:30:13 pm »
Те не могат да не знаят каква сума търсят от Вас и как са Ви я начислили. А Техем си съществува. Може би не в Казанлък, но си имат офиси из страната. Вероятно Вие сте към офиса им в Пловдив. Ето техните данни за контакт:

гр. София, п.к. 1111   Техем   тел: 02/9702828
ул. Проф. Г.Павлов №3       02/9702829
www.techem.net/bg/

Офиси в страната:       факс: 02/9702848
гр. Пловдив, п.к. 4000        02/9702849
ул. Ал. Пушкин №7