Автор Тема: Бяла риба на \"Clever\"  (Прочетена 4337 пъти)

stefan_b_k

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Бяла риба на \"Clever\"
« -: Февруари 15, 2009, 03:33:28 pm »
Купих от БИЛЛА два пакета замразена бяла риба на Clever, всеки по 400 г. Цена - 8 лв/кг.
След 40 минути на фурна, остана месо около 250 г. и 4-5 чаши вода.
Много скъпа излиза тази вода Clever.
Как мога да си потърся правата, при положение че чак след термична обработка се вижда колко всъщност е месото и колко - водата?
« Последна редакция: Февруари 15, 2009, 03:33:56 pm от stefan_b_k »

shtroko

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Бяла риба на \"Clever\"
« Отговор #1 -: Май 23, 2009, 11:56:47 pm »
купувай си охладена.

ARTU

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Бяла риба на \"Clever\"
« Отговор #2 -: Май 27, 2009, 11:36:25 am »
Същото е със замразеното филе от МЕТРО. 30% е вода... А да не говорим, че вместо филе хек и филе треска в пакетите има речна риба - пангасиус. Писах на МЕТРО, но от там ми отговориха, че според вносителя вътре си е съответно треска или хек. И е естествено вносителя да твърди така. Но пък разлика между сладководна и океанска риба си е просто фрапираща за да съм се объркал :) Пък и пангасиуса има характерна форма и вкус.
« Последна редакция: Май 27, 2009, 11:38:43 am от ARTU »

Naila

• Новак
  • *
    • Профил
Бяла риба на \"Clever\"
« Отговор #3 -: Август 23, 2009, 07:51:38 pm »
Пангасиус е отвратително мазен!

Mitko

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 70
    • Профил
Бяла риба на \"Clever\"
« Отговор #4 -: Август 23, 2009, 09:37:38 pm »
При замразените продукти производителите масово вкарват 20-30% вода. Този проблем съществува и при замразени пилешки неща. Сигурно ДВСК трябва да си върши по-стриктно контрола, за да няма такива измами. Щото ние им плащаме заплатите като потребители.

ribna.fabrika

• Новак
  • *
    • Профил
Бяла риба на \"Clever\"
« Отговор #5 -: Февруари 19, 2010, 02:10:08 pm »
Здравейте,

Рибните фабрики нямат вина за глазурата на тези бели риби. Така се внасят. Те се разпостраняват в търговската мрежа поради голямото търсене. Всеки има различен вкус, но това че не е съвпаднал с вашия....фирмите нямат вина. Има толкова много други продукти, които са без глазура ... може бе те ще ви харесат...

Моля преди да закупите даден продукт прочете ЕТИКЕТА!!! Там е отбелязано всичко!

Приятен ден!

kaka

• Новак
  • *
    • Профил
Бяла риба на \"Clever\"
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2010, 11:36:00 pm »
По повод на това четете етикета имам въпрос от магазин на СБА видях да продават пушен бут от сьомга, работя в ресторант попитах главният готвач, който има национално призната диплома от някъкав конкурс (незнам подробности) къде се намира бута на сьомгата и той каза че такова нещо няма! Как тогава са допуснали на етикета да пише нещо такова, а съм и убедена, че има още много лъжи относно това какво пише на етикета и какво има в опаковката! какво като прочета етикета водата във рибата ще намалее ли същото си е и никъде не го пише! НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ ДА ВИ ИЗПЪРЗАЛЯТ какво да правим???