Автор Тема: Фалшиви моторни триони  (Прочетена 4511 пъти)

gora

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Фалшиви моторни триони
« -: Февруари 23, 2009, 11:16:33 am »
На вниманието на всички, които имат намерение да си купуват моторен трион!
Моторните триони, които се предлагат по улици, пазари и паркинги с различни лепенки са фалшиви, т. е. китайски ментета. Те не отговарят на най-елементарните изисквания за такъв тип техника, липсват резервни части и сервиз, предлагат се от фирми фантоми /които участват в източванетои на ДДС и неплащане на мита/. Ако си закупите такъв трион рискувате живота си, защото нямат необходимите защити. Не на последно място те просто не работят. Затова не позволявайте да ви обират мургави събратя.
И за да съм в помощ на потребителите на такъв тип техника искам да ви кажа, че моторните триони които се предлагат в големите вериги магазини се предлагат с невярна /лъжлива/ техническа информация за параметрите на машината. Посочват се кубатури на двигател, мощност в киловати и конски сили, които не отговарят на действителната мощност на машините. Затова мили събратя, не позволявайте доброволно да ви обират.
Търсете само фирмени магазини на световно известни марки моторни триони. В тях ще намерите първокласна техника, която се поддържа гаранционно. Ще получите пълна информация за начин на работа с машината. Консумативите и резервните части ще бъдат оригинални и няма да имате проблеми.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Фалшиви моторни триони
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2009, 11:27:51 am »
Техниката, която се предлага на пракинги и пазари изобщо даже не се продава от фирми и не може да се говори за източване на ДДС - стоките се предлагат без гаранция, на доверие и за съжаление има хора, които се връзват и купуват.

Призивът ви да се купува само от фирмени магазини не е много удачен - ние си купихме подобен трион от Бриколаж за около 130лв- развали се един винт - поправиха го за седмица без проблем. Трионът работи вече повече от година без проблем - информацията в съпътстващата документация напълно отговаря на възможностите на продукта.

Все пак не всеки може да си позволи да плати една средна работна заплата (че и повече) за трион, който би използват няколко пъти лятото, а и инвестицията не е оправдана. А тези, които професионално се занимават, купуват професионална техника...

gora

• Новак
  • *
    • Профил
Фалшиви моторни триони
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2009, 11:52:35 am »
elenaaleks Вашият моторен трион работи една година или си го имате вече една година?

elenaaleks

• Старши потребител
    • Профил
Фалшиви моторни триони
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2009, 12:28:23 pm »
За да бъда точна: Имам го от повече от една година, през пролетта, лятото и есента е ползван почти всеки ден. развали се резбата на болта за затягане на веригата след 3-тото затягане, за което не мога да кажа дали беше моя вината или винтът не беше много качествен.

Вашият призив е много добър, но важи само за тези, които се занимават професионално. Останалите непрофесионалисти, като мен, купуват това, което им е изгодно, защото инвестицията не си заслужава. Мисля да използват триона и това лято, след което едва ли ще ми е нужен - според вас, в моя случай, дали трябваше да купя трион от известна марка, с известно качество за поне 3-4 пъти цената на купения от мен непрофесионален трион?

gora

• Новак
  • *
    • Профил
Фалшиви моторни триони
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2009, 12:33:02 pm »
Моето мнение е, че не сме толкова богати, за да купуваме евтини стоки.

elenaaleks

• Старши потребител
    • Профил
Фалшиви моторни триони
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2009, 01:12:21 pm »
Затова има ЗЗП и две години гаранция на продукта по закон. Всички продукти трябва да покриват определено ниво на стандарт и мен лично не ме притеснява закупуването на евтини уреди, особено след като един доволно скъп кухненски електроуред след 4 години употреба се развали, а ремонтът му струваше колкото един средно евтин такъв (ремонтът се изразяваше в сменяне на стъкло, което по незнайни за мен причини струва колкото половината от уреда). Междувременно, в хода на гаранцията, му беше правен ремонт. Други евтини електроуреди, които имам, ползвам вече 5 години без проблем.