Автор Тема: продават на хора лекарства за животни.  (Прочетена 2075 пъти)

drill

• Новак
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Една приятелка се разболя на връх нова година. Личния й лекар не беше всъстояние да я обслужи и тя отиде на частен преглед. След като и поставиха диагнозата лекаря написа рецепта. Наложи се да си купи гентамицин. Разбира се от аптеката на същото здравно заведение. Два дни по ред - 1 и 2 януари тя ходи за да и бият гентамицина. На 3 януари обаче личният и лекар вече беше в кабинета си и тя отиде той да и постави инжекцията.
когато видя ампулата лекарят каза, че този гентамицин е произведен за животни.
принципно гентамицина и за животни и за хора е един и същ. условията на изработването му също.
Въпросът обаче е:
към кого да се обърне приятелката ми, за да съставят акт на аптеката. не е редно на хора да се продават лекарства за животни.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
продават на хора лекарства за животни.
« Отговор #1 -: Януари 14, 2007, 10:45:48 am »
не е вярно, че гентамицинът( или който и да е друг лекарствен продукт) произведен за животни може да се прилага при хора, ако на ампулата и ( или ) опаковката изрично е изписано, че е за ветеринарно-медицинска употреба. Произведените за ветеринарно-медицински нужди лекарства не са с  необходимата чистота, за да се използват при хора, затова и цената им е по-ниска.

Можете да се обърнете към съответната РИОКОЗ. Ето уеб-сайта на столичната : http://www.siokoz.com/

drill

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Януари 14, 2007, 03:11:21 pm »
ами да...не е ошо като идея...знам за това че мога в РИОКОЗ да подам сигнал...и все пак!

elenaaleks

• Старши потребител
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 14, 2007, 08:04:22 pm »
Вашата приятелка може да се обърне президента, премиера, министерството на здравеопазването, някоя телевизия, вестник и където и хрумне стига да има желание и да пази касовата бележка и ампулата. Според мен е много вероятно да избухне скандал, защото не вярвам това да е  единичен случай.
« Последна редакция: Януари 14, 2007, 08:05:07 pm от elenaaleks »

drill

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Януари 15, 2007, 05:15:23 pm »
Всъшност аз работя в телевизия....и точно това я навивам да направи. за съжалениекасовата бележка не се пази. но винаги можем да купим друг гентамицин.

elenaaleks

• Старши потребител
    • Профил
« Отговор #5 -: Януари 15, 2007, 06:20:05 pm »
Надявам се скоро да видя репортаж за това. Аз като ветеринарен лекар не препоръчван на никой да използва лекарствата предназначени за ветеринарно-медицинска употреба. За мен това е изключително опасно, особенно ако са  инжекционни препарати, какъвто е гентамицина.