Автор Тема: Дженерали Закрила - възстановяване на разходи  (Прочетена 3786 пъти)

evpraksia

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Претърпях операция в Пирогов на счупен глезен. Здравната каса не поема пластините - импланти, те се заплащат от пациента. Според договора ми със Закрила те поемат хирургически интервенции от малка до голяма сложност.

В крайна сметка изобщо не са ми възстановиха сумата за импланта.  А тази операция се води средна сложност. Без импланта, операцията не може да се направи. Не разбирам защо залъгват хората и ние си даваме парите, за да се \"осигуряваме\".

Lawyer

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Дженерали Закрила - възстановяване на разходи
« Отговор #1 -: Март 25, 2009, 02:26:54 am »
От тях специално имам много добри впечаления-2 години се ползвах от услугите им и нямах никакви проблеми-ако имаше някакъв пропуск по документите веднага казваха, за да се коригират.
Съвета ми е да се свържете с тях, за да Ви дадат обяснения защо е отказано плащане. Възможно е да е липса на някой документ, нещо непълно в представените документи, което е поправимо.
Успех!

evpraksia

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: Април 11, 2009, 12:34:42 pm »
Закрила ми отказаха молбата за операцията ми. Може ли някой да ми предпоръча добър адвокат, смятам да ги съдя.

spoun

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #3 -: Май 27, 2009, 12:13:53 pm »
На жена ми отказаха да въстановят разходите по спешен гинекологичен преглед, въпреки че, координаорката им я посаветва да си избере доктор да се прегледа и след това щели да и върнат парите !
Това е най-измекярската и долнопробна фирма за доплнително здравно осигуряване, повече няма да направя тази грешка да бъда тяхен клиент

jico

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #4 -: Юни 29, 2010, 04:58:30 pm »
На нас доста грубо ни отказаха възстановяване на разходи за избор на лекар при раждане, въпреки че по телефона координаторката ни каза, че няма да има проблем. Объркала е но това не е техен проблем.1 месец ме въртяха с официален отговор и пак  го объркаха- написали са че имаме оперативно намеса, въпреки че правим секцио по медицински причини и то минава по НЗОК. Имах и среща с двама директори - не бяха се запознали въобще с детайлите по нашия случай и говориха празни приказки през цялото време. Супер некомпетентно и непрофесионално - само където не ми казаха, че им е се тая дори да се откажем от техните услуги.Много ме разочароваха и обмислям да го направя..Посъветваха ме да съдя болницата, въпреки че те имат договор с тях, защото са ни взели пари за избор на лекар, въпрекли че Закрила имат договор с тях, а не аз...Смяяях..   Не ги препоръчвам на никой, като стане въпрос за малко по-голяма сума и скатават и много добре са си опекли питката документално...иначе за дребни неща са ОК..ще ви връщат за запетайки, ама това е ...А и колеги ми са се сблъскали с доста проблеми при възстановяване на разход...Ако някой ги ползва , докато се откаже от тях, да има иска писмен отговор за всяка една опция, която иска да ползва.

severfen

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 75
    • Профил
« Отговор #5 -: Юни 30, 2010, 09:46:53 am »
Ползвал съм услугите на Закрила.
- Гледат как да не ти възстановят парите и при най-незначителен пропуск в документите. Бавят плащанията. Измислени правила за документите, които трябва да се спазват. Прегледите в техния център са безполезни. Не исписват добри а евтини лекарства. Не ползваите техни зъболекърски услиги ако сте застраховани при тях.
+ Във всеки друг мед. център (които има склучен договор с Закрила) ве обслужват като цар. Пълни изследвания (нужни или не). Лечение на високо ниво. Това защото след това си прибират тъпкано парите обратно от Закрила. Покриха раждането на жена ми 2000+ лева.