Автор Тема: Как бъдещите медици се учат с парите от моите данъци!  (Прочетена 1781 пъти)

juld

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте,имам питане :-)
1. Държавата т.е гражданите данъкоплатци плащаме за да се учат бъдещите медици
2. След като завършат заминават да лекуват европейските, американските или други граждани, но не и българските
3. ЗАЩО с моите пари тогава учим кадри, които изчезват в чужбина ?
4. Имам ли право, след като съм плащал чрез държавата на бъдещите медици, да искам поне 5 години да са задължени да работят в България, т.е да си върнат борча към мен и останалите български граждани?
Повод за тази статия е иказване на ректора на МУ, което адски ме подразни - как 90 % от завършилите заминавали за чужбина - и той се хвали с това ?????

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Как бъдещите медици се учат с парите от моите данъци!
« Отговор #1 -: Декември 02, 2008, 07:06:20 pm »
По вашата логика трябва да задължите всеки, който е завършил в държавен университет или колеж да работи 5 години задължително (защото да не работи и да работи в чужбина е едно и също - не се внасят нито данъци, нито осигуровки, с които да ви бъде платено), за да си върне борча към вас, защото не можете да третирате един студент, държавна поръчка, различно от друг студент, също държавна поръчка - с вашите данъци се плаща както на медиците, така и на бъдещите инженери. Я се замислете дали това е възможно? А как ще ви върнат парите - в брой ли?

Защо да не се хвали ректорът с това? Всеки има право да работи където поиска след завършване.

По добре, вместо да мислите глупости, да се поиннтересувате как се харчат вашите данъци. За пример ще дам Варна, където се дадоха хиляди за палми, а улиците са в дупки а за тротоарите да не говорим.... ето това е разхищение на данъците.
« Последна редакция: Декември 02, 2008, 07:26:06 pm от elenaaleks »

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
« Отговор #2 -: Декември 03, 2008, 03:05:53 pm »
Тук изниква и въпросът : сега в България има платено обучение и държавна поръчка в държавните университети. До колко \"платено\" е платеното обучение? Т.е. дали покриват всичките си разходи?

emo69

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 12, 2009, 02:05:11 pm »
...има логика в питането .Аз не съм съгласен  с част от мойте данъци да финансирам студент,който след това ще отиде  да работи в чужбина .Аз не искам да финансирам чужди икономики по този начин.Елена-Вие говорите глупости.Защо да не е възможно ?Ако не е предвидено в законодателството студентите държ.поръчка да работят минимум 5 години в БГ то трябва час по-скоро да се направи.Ще ни \"върнат \"парите с по-качественото здравеопазване,по-евтините машини,пътища,заводи и т.н.проектирани от тях,а не от чужденци  ,защото по вашата логика няма да останат кадри в БГ.То и сега се чувства липса на специалисти ... След като дадена дейност се финансира  от нашите данъци то мисля,че имаме право на претенции или контрол как се харчат тези пари.Примерно-договори за поръчки на самолети,гориво и т.н. от държавата към частни фирми да са общодостъпни,а не да се крият зад фирмената тайна.Тези стоки и ли услуги са закупени с наши пари,но онези в Народното събрание решават друго.Как иначе ще се краде ,ако знаем всичко.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #4 -: Януари 12, 2009, 05:31:22 pm »
Ми предявете си претенциите - защо като влезете в дупка, само псувате, а не предявите претенции къде, аджиба, ви отиват парите от винетки и таксите за автомобила? Информацията, за която говорите, е публична - поискайте си я - направили ли сте го? Май не.

Колкото до студентите - никой няма право да ограничава правата на човека - а именно - къде да работи и къде да живее. Исканията ви са глупави и на фона на начина на харчене на парите от нашите данъци, са дори смешни. По тази логика - всички, които са завършили средно образование, и са отишли в Испания, трябва да се върнат и да си отработят 5-те години, защото вашите данъци отиват и за средното образование. Я сметнете колко висшисти се дипломират на година и колко работни места има за тях....

посредствени глупости, хващате се някакви сламки, пък не виждате сопата, дето ви я размахват над главата....