Автор Тема: Къде се губи водата?  (Прочетена 2412 пъти)

dori_77

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Къде се губи водата?
« -: Април 28, 2009, 05:49:25 pm »
Живеем в жилищен блок в гр. Габрово. От близо една година ни монтираха общ водомер на входа и от тогава насам всеки месец има големи разлики между общия водомер и останалите индивидуални водомери. Говоря ви за фрапираща разлика от 40 кубика. Няколко пъти минаваха специалисти от В и К, за да установят от къде идва тази голяма разлика. Изпълнихме всички техни предписания и нищо, за пореден път огромната разлика е налице. Кажете ми, може ли някой да ми отговори и да ни посъветва къде се крие проблема. До кого трябва да се обърнем и какво е необходимо да направим, можем ли изобщо да се борим с монополиста ВиК? Ние сме семейство с две деца на 1 и 7 години и всеки месец имаме средно по 10 кубика вода и като ни сложат отгоре на това и общ водомер съгласно чл. 39 т.3 \"Разликата между данните, отчетени по общия водомер, и сумата от отчетените количества по индивидуалните водомери и данните по т. 2 се разпределя пропорционално на отчетените по индивидуалните водомери количества и начислените служебно данни по т. 2;\" на НАРЕДБА № 4 от 14.09.2004 г. за условията и реда за присъединяване на потребителите и за ползване на водоснабдителните и канализационните системи. И така кубиците ни стават общо 14. Моля помогнете!

B.Trueger

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 68
    • Профил
Къде се губи водата?
« Отговор #1 -: Април 29, 2009, 09:34:04 am »
Драга Дори,

Първо разберете дали общият брояч е изправен и не превърта ускорно. Понякога може да се провери, ако източите 1/2 тон вода на собствения си брояч и паралелно засечете общия. Това да е по време, когато другите апартаменти не консумират, напр. 3 - 4 часа сутринта.

Ако е в изправност, разберете къде е консумацията. Проверете изтичането равномерно непрекъснато ли е, или на моменти. Ако е равномерно, може да е спукана тръба и да изтича в земята. Ако е на моменти, разберете кой апартамент или външен консуматор (напр. съсед от друга къща) краде. Научете ежемесечните такси за ВиК на всички семейства и ги съпоставете с броя на обитателите.

Знам, че тези съвети ще Ви смаят, но въпросът е от техническо естество, трудно е да се даде съвет без да се огледа конкретната обстановка. Направете необходимите проверки, полезно е при това да се консултирате със специалист (майсторите който изграждат ВиК по строежите, бивш или настоящ служител на ВиК или др. подобни).

успех

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
Къде се губи водата?
« Отговор #2 -: Април 29, 2009, 03:31:45 pm »
Здравейте !
В началото на годината и аз установих подобен феномен. При над 20 % разлика между общия и сумата на индивидуалните водомери ни оповестяват. Ако е под 20 % не ни. В крайна сметка нашата реална разлика беше 120 кубика или 20.ХХ % разлика. Кой е с нередовни водомери, кой се водят двама души на база по 2 кубика, а били по 5, кой крадял вода. Та такива ми ти работи. :)
Искаха 270 лв да дойде комисия да провери проблема. Общо водата е 144 лв. Оставихме нещата така. Пък всеки месец дали прави или криви си има разлика сигурно.

anilis

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Къде се губи водата?
« Отговор #3 -: Юли 06, 2009, 02:08:21 pm »
iskam da podam jalba na vodosnabdqvane molqvi v burgas v kvartal pobeda imame mnogi malko nalqgane izop6to ne mojem da se klpem 6te ni izgorqt boilerite mnogo vi se molq napravete ne6to

Cambodja

• Редовен потребител
    • Профил
Къде се губи водата?
« Отговор #4 -: Юли 06, 2009, 03:31:21 pm »
« Последна редакция: Юли 06, 2009, 03:32:47 pm от Cambodja »

ressov

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Къде се губи водата?
« Отговор #5 -: Август 24, 2009, 11:26:57 am »
здравейте,
от дълго време се каня да напиша жалба срещу \"Софийска вода\", но все се надявах нещата да се коригират. Но уви!Срава въпрос за проблем с водоснабдяването в с. Клисура- кв. на гр. Банкя. Всяко лято е истинска битка за това да бъде уточнено- ще има ли режим на водата и какъв ще е той. И всяко лято( ние живеем от 5 год. там) това не се уточнява. Многократно сме се обаждали на Софийска вода и на кметкия наместник- Савка Чотова( която явно показва, че случая не я касае). Съпругата ( заедно с 3-те ни деца- на 9, 7 и 5 год.)се наложи да посети и кмета на район Банкя Рангел Марков, но и той не взе отношение по въпроса. Т.е. явно и него не го касае. А проблема си продължава. Много пъти звъння на 8122121, на който телефон операторите се изненадват и не знаят за проблема при положение че аз, съпругата, съседите подават постоянно сигнал и разговаряме с \"вежлив тон\" по около 10 мин. привсяко обаждане, но... \"Всуе се морите...\" Въпросният ни кметски наместник е определила един бай Петко да върти крановете и той си върти, когато е в настроение или е изтрезнял ..Но това мен не ме устройва!А вярвам и съседите от нашата улица- потърпевши от безхаберието на упрвляващите ни в района и не на последно място от недостатъчната намеса/ ненамеса на Софийска вода. А водовера много често ни отчита въздух, тъй като при пускане е толкова силно, че ни изгърмя и съдомиялната и бойлера.

\"Зъсмърдял\" ваш събрат Митко

Cambodja

• Редовен потребител
    • Профил
Къде се губи водата?
« Отговор #6 -: Август 25, 2009, 11:35:40 am »
Потърсете телевизиите освен. Макар, че може да пробвате първо с жалба, до месец да отговорят и с нея да се жалвате из медиите.