Автор Тема: подмяна на електромер  (Прочетена 1109 пъти)

assensi55

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
подмяна на електромер
« -: Април 01, 2009, 04:46:56 pm »
В предишен месец ми спениха електромера по начин неотговарящ на съвременните изисквания, а и не знам какво да правя.
Имам малко заведение.Един ден дошъл техник от ЕВН казал че спира тока и след като сменил електромера оставил на персонала формуляр  ДЕКЛАРАЦИЯ - в нея е написал само инициалите си и показания на сваления електромер и си го еприбрал понеже е техен.Не е извикал никой от персонала да погледне ида се подпише за достоверност на показанията.Още на другия ден подадох оплакване в центъра на ЕВН ислед извесно време ми отговориха на мобилният ми телефон, че имат право на подмяната.Питам Ви,наистина уреда е техен ,но показанията са си мои и аз ги плащам ,как  така ме лишават от правото ми да си видя показанията.Какво мога да направя по случая. предполагам не съм първият пострадал с подобен казус. Все пак трябва да се покаже на този монопол ,че несме базсилни и трябва да ни уважават и спазват закона най малко.

Ужас

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
подмяна на електромер
« Отговор #1 -: Април 01, 2009, 05:56:35 pm »
На мен също ми е сменен електромера без възможност да си видя отчета(у дома и у съседите винаги има хора). От ДКЕВР ми налагат убеждението, че не е нужно да се известяват потребителите. Нещо повече - грубият тон при вменяването на просрочени задължения(невярно и необосновано) във фактурите на ЧЕЗ, в ДКЕВР разпознават като \"информация за удобство на клиентите\". По препоръка на служителката, която приема жалбите на телефон 029359609 ще се изследвам за \"изкривено мислене\" и в зависимост от резултата ще действам по проблема.                                   Ужас !
« Последна редакция: Април 01, 2009, 06:27:59 pm от Ужас »

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
подмяна на електромер
« Отговор #2 -: Април 02, 2009, 09:55:44 am »
При нас на целия вход ги смениха и записах всичките показания. Даже мисля един екземпляр оставиха за нас от показанията до момента. Само, че явно сме в друга \"акватория\", демек ЧЕЗ.

chonche

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
подмяна на електромер
« Отговор #3 -: Април 10, 2009, 09:18:10 pm »
Eоn-България ме поставиха на колене!Не знам как да си потърся правата!Към кого трябва да се обърна?На 3-ти април сметката ми за месец март е влязла в компютрите и е събрана със сметката за февруари,в резултат на което аз дължа сумата от  180лв.(непосилна за мен)Между другото инкасатора е минал на 7-ми април да изчисли дължимите суми за месец март,как трябва да постъпя?

exo

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
подмяна на електромер
« Отговор #4 -: Април 12, 2009, 10:19:52 pm »
Pomognete mi !kypix si gilishe predi dve godini  i polvina giveia s nego ot edna-predi 14 dni pri proverka ot eon se okazva ce elektromera mi ne otcital viarno i mi nalagat globa ot 950lv.-i az ne znam za kakvo yg me vrashat tri meseza na zad no i taka da e pak kak go izcisliavat 950lv.Kaget mi kakvo da napravia vece pysnax galba pri tiax no yvi otgovor niamam i mi davat srok za globata mesez dage niama i mesez!V sada li triabva da ytivam napravo i ako tova e edinstvenia mi variant she go napravia

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
подмяна на електромер
« Отговор #5 -: Април 13, 2009, 09:00:50 am »
като за начало - пишете на кирилица, ако нямате - има безплатни конвертори онлайн. После - нямам идея какво е gilishe, затова и до там стигнах с четенето. Все пак, ако искате някой да в прочете писанието - направете го лесно за четене.

Ужас

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
подмяна на електромер
« Отговор #6 -: Април 14, 2009, 05:40:06 pm »
ЧЕЗ стана много известна с многобройните оплаквания за надписани сметки и скришно подменени електромери. Не си следя електромера, защото сметките ми винаги са били под сто лева месечно. Потърсих го, когато получих изравнителна сметка над 400 лв., след като съм изплатил две месечни вноски по 95лв. и разбрах, че е сменен тайно. Не вярвам да са ме излъгали с повече от двеста лева, но ме е яд че са подли и не мога да направя нищо разумно. Гнус ме е да тръгна да се жалвам по тяхните структури, не мога да не платя, защото ще ме изключат, на адвокатката ми не и се занимава с мангалски фирми, прокурорите не предприемат нищо...

kosta9999

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
подмяна на електромер
« Отговор #7 -: Юни 03, 2009, 01:15:45 am »
Подмяната на електромерите с нови, собственост на електро разпределителните дружества в старите ел . табла намиращи се в общите части на кооперациите е незаконно да не кажа престъпно, общите части както и ел. таблата са собственост на  собствениците на апартаменти в проценти съответстващи с квадратурата на апартаментите и, които са включени в данъчните оценки и за които всеки собственик плаща данък сгради и такса смет и, които при покупката на апартамента са включени в цената /купувате еди колкоси кв. м. апартамент с ОБЩИТЕ ЧАСТИ които варират от 7-8 до някога и над 20 % от квадратурата за която сте заплатили/  общите части не са паднали от небето  Вие сте ги платили. И идват господа чужденцоте на които нашите любими и продажни управници са ни наг...ли и вместо да спазват законите и конституциата започват да се гаврят с нас и се самонастаняват в НАША СОБСТВЕНОСТ, като нарушават  ВИЖТЕ КАКВО !!!

Закон за енергетиката
Чл. 120.
(1)Електрическата енергия, използвана от потребителите, се измерва със средства за търговско измерване - собственост на преносното или на съответното разпределително предприятие, разположени до или на границата на имота на потребителя.

!!!Границите на нашите общи части са ВЪНШНИТЕ СТЕНИ на сградата.

КОНСТИТУЦИЯ
Глава първа
ОСНОВНИ НАЧАЛА
 Чл. 5.
(1) Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат.
(2) Разпоредбите на Конституцията имат непосредствено действие.

Чл. 17.
(1) Правото на собственост и на наследяване се гарантира и защитава от закона.
(2) Собствеността е частна и публична.
(3) Частната собственост е неприкосновена.
(4) Режимът на обектите на държавната и общинската собственост се определя със закон.
(5) Принудително отчуждаване на собственост за държавни и общински нужди може да става само въз основа на закон при условие, че тези нужди не могат да бъдат задоволени по друг начин и след предварително и равностойно обезщетение.

С две думи, нямат работа в наша часна собственост и никой освен собствениците не може да се разпорежда с нея. (Е, станаха малко повече от две ама карай)

Обаче на нашите богопомазани НЕ ИМ ДРЕМЕ и си затварят очите вместо да им издърпат ушите, ЕХО ГОСПОДА ЧУЖДЕНЦИ  НАРУШАВАТЕ  КОНСТИТУЦИЯ И ЗАКОНИ, ИМАЛИ СМЕ ГИ ПО РАНО ОТ ВАС ама пусто не може да случиме на УПРАВНИЦИ.

И друго, дайте да изгоним натрапниците от имотите ни, а за срока през който са ползвали наша собственост /ел. таблата ни и общите  части/ да си ПЛАТЯТ НАЕМ. всеки може да подаде жалба до комисията за защита на потребителите за самоуправство, нарушаване Закон за енергетиката на  КОНСТИТУЦИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ и ползване на чужда сибственост без да заплащат наем за това.
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 01:50:14 am от kosta9999 »