Автор Тема: Измама от туроператор On Travel чрез Вени Груйчева  (Прочетена 749 пъти)

galiq58

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Он Травел търпи мушеници, като Венета Груйчева. Тя мами клиентите си като ги умайва взима им парите и след това няма екскурзия. Това се случи и с 145 СОУ. Размерът на парите са 53 000 лв. Трябваше да отидат на екскурзия до Алания, но уви!Когато трябваше да пътуват на 28.05.2009 г.с чартър, тя се обадила на отговорничката и казала че се отменя летенето за 30.05. Нямя нищо лошо, но и тогава нямаше да се лети защото тази измамница Груйчева не е внесла стотинка за екскурзията. резервация е направена в Алания от г-н Киров от   Он Травел. Тази жена трябва да се съди за осбено тежко финансо грабеж и за вреда и психически отклонения на тези които са измамени.     И още нещо ако тази туроператорска фирма Он Травел държи на имича си трябва да съдейства за връщането на парите на хората.

еlenaalex2

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 91
    • Профил
Измама от туроператор On Travel чрез Вени Груйчева
« Отговор #1 -: Май 31, 2009, 01:29:43 pm »
Драга Галя,
този форум е за възмутени домакини, които пишат напр. така: \"В магазин \"Х\" продавачката не ми се усмихна и не ми се подмазваше, въпреки че клиентът е цар, а след като счупих без да искам една ваза, ме накараха да платя 1/2 от доставната цена . . . възмутително\".
Вашият случай е много по-сериозен. Направо сигнализирайте икономическа полиция и районна прокуратура, напишете жалбите (по-)грамотно и не забравяйте за всяка жалба да вземете входящ номер с дата.

miti

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #2 -: Юни 01, 2009, 09:16:44 am »
Нямам впечатления конкретно за \"Он-травъл\",но е безспорен факт,че тези \"екскурзии\" пълнят нечии джобове неимоверно.
И става въпрос за никак не малки суми.
Сметнете сами:
Обявена е екскурзия до Витоша за деца от детска градина,с цена 10лв.на дете.
Общо децата са приблизително 80.
Това прави 800лв.,за екскурзия чиято продължителност е от 9 сутринта до 12 на обяд.
Просто нелепо скъпо:):):)
Постинга ми не е много по темата,но както ви е посъветвала предишната потребителка,сигнализирайте.Инспектората по образование също може да ви свърши работа.Както и комисията за защита на потребителите.
Тур оператора би трябвало да ви издължи сумите обратно,ако пътуването не е реализирано.
Вижте си договора все пак....имало ли е пътуване или не в крайна сметка?

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
« Отговор #3 -: Юни 01, 2009, 06:36:12 pm »
В крайна сметка осъществи ли се пътуването или не? Принципно който ви вземе парите не е длъжен той да запази и стаите. Както например касиер ви взима парите принципно. Така и има колеги, да си помагат... един приема,д руг запазва, 3-ти е екскурзовода, 4-ти счетоводител. Така че това не е факт доказващ измама. Полета също... не всичко зависи от туроператора, самолетите с еотлагат заради лошо време например. Но ако не е имало екскурзия трябва да ви върнат парите!

valensiana

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #4 -: Ноември 18, 2009, 02:03:17 pm »
Не ви ли стана ясно , че тази мошенничка я толерират действащи полицай в чиято група е и собственият и брат.
След стотиците жалби подадени в Първо районно София, след сигнали в комисията за защита на потребителите, след като Директорката на 145 СОУ я осъди за 53 хил. лева, след многобройните сиграли в прокуратурата   И КАКВО ОТ ТОВА ПИТАМ АЗ? НЯКОЙ ДА СИ Е ПОЛУЧИЛ ПАРИТЕ ОБРАТНО. ВЕНЕТА ГРУЙЧЕВА ДА Е ОСЪДЕНА?