Автор Тема: Eлектро разпределителните дружества нарушават КОСТИТУЦИЯТА и Закона за енергетиката  (Прочетена 4353 пъти)

kosta9999

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Подмяната на електромерите с нови, собственост на електро разпределителните дружества в старите ел . табла намиращи се в общите части на кооперациите е незаконно да не кажа престъпно, общите части както и ел. таблата са собственост на  собствениците на апартаменти в проценти съответстващи с квадратурата на апартаментите и, които са включени в данъчните оценки и за които всеки собственик плаща данък сгради и такса смет и, които при покупката на апартамента са включени в цената /купувате еди колкоси кв. м. апартамент с ОБЩИТЕ ЧАСТИ които варират от 7-8 до някога и над 20 % от квадратурата за която сте заплатили/  общите части не са паднали от небето  Вие сте ги платили. И идват господа чужденцоте на които нашите любими и продажни управници са ни наг...ли и вместо да спазват законите и конституциата започват да се гаврят с нас и се самонастаняват в НАША СОБСТВЕНОСТ, като нарушават  ВИЖТЕ КАКВО !!!

Закон за енергетиката
Чл. 120.
(1)   Електрическата енергия, използвана от потребителите, се измерва със средства за търговско измерване - собственост на преносното или на съответното разпределително предприятие, разположени до или на границата на имота на потребителя.

!!!Границите на нашите общи части са ВЪНШНИТЕ СТЕНИ на сградата.
КОНСТИТУЦИЯ

Глава първа
ОСНОВНИ НАЧАЛА
 Чл. 5.
(1) Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат.
(2) Разпоредбите на Конституцията имат непосредствено действие.
(3) Никой не може да бъде осъден за действие или бездействие, което не е било обявено от закона за престъпление към момента на извършването му.
(4) Международните договори, ратифицирани по конституционен ред, обнародвани и влезли в сила за Република България, са част от вътрешното право на страната. Те имат предимство пред тези норми на вътрешното законодателство, които им противоречат.
(5) Всички нормативни актове се публикуват. Те влизат в сила три дни след обнародването им, освен когато в тях е определен друг срок.
 Чл. 17.
(1) Правото на собственост и на наследяване се гарантира и защитава от закона.
(2) Собствеността е частна и публична.
(3) Частната собственост е неприкосновена.
(4) Режимът на обектите на държавната и общинската собственост се определя със закон.
(5) Принудително отчуждаване на собственост за държавни и общински нужди може да става само въз основа на закон при условие, че тези нужди не могат да бъдат задоволени по друг начин и след предварително и равностойно обезщетение.
 Обаче на нашите богопомазани НЕ ИМ ДРЕМЕ и си затварят очите вместо да им издърпат ушите, ЕХО ГОСПОДА ЧУЖДЕНЦИ  НАРУШАВАТЕ  КОНСТИТУЦИЯ И ЗАКОНИ, ИМАЛИ СМЕ ГИ ПО РАНО ОТ ВАС ама пусто не може да случиме на УПРАВНИЦИ.

И друго, дайте да изгоним натрапниците от имотите си, а за срока през който са ползвали наша собственост /ел. таблата ни и общите  части/ да си ПЛАТЯТ НАЕМ. всеки може да подаде жалба до комисията за защита на потребителите за самоуправство, нарушаване Закон за енергетиката на  КОНСТИТУЦИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ и ползване на чужда сибственост без да заплащат наем за това.
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 02:36:17 am от kosta9999 »

Mintcho

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Мисля че Коста999 е прав с изключение на ГРАНИЦИТЕ!!! Блока има и прилежаща територия - двор го наречете, ако желаете - там е границата и се плаща за отстъпено право на строеж върху ПАРЦЕЛ, който обикновено е ПО-ГОЛЯМ от застроената площ!

hriisto

• Новак
  • *
    • Профил
Здравейте! Ето моя проблем: Живея в Балчик.Таблото с електромера не е сложено на границата на имота ми,не на улицата на която живея, а на една съседна улица до която нямам пряк достъп.За да контролирам електромера си трябва да вървя по моята улица,да изляза на главната и от там да се спусна по улицата на която е таблото,общо около километър.Подадох жалба до Е.ОН и от там ми отговориха че електромера е сложен на последния техен стълб,което не е вярно.Има стълб на границата на имота ми който те поставиха когато изнасяха електромерите.Питах ги ами ако последния ви стълб е вКаварна там ли ще е таблото.Писах и на Министерството на енергетиката,на КЗП и на ДКЕВР но нищо.Консултирах се с юрист че по закон трйбва да е на границата,но той ми каза да чета закона по надолу.Каква е тая държава,какви са тези закони.Моля за съвет,какво да правя?

Slivaka

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Държавата е бандитска. А законите... както е казал великият мислител Наконфуции: \" За милиони няма закони, за кокошка няма прошка!\" Наздраве на всички бандити прикрити и явни по държавни службици и комисии, в мНимистерски съвет и народно събрание. Кръвопийци и вашият час дойде! Радвайте се на Верту-ту и задоволявайте суетата. И за честните - ще дойде час. Пък да видим ний тогаз кой колко е крал и дали не се е на\'рал.

Иван Страхилов

• Новак
  • *
    • Профил
Искам съвет имам следният проблем .Закупих жилище но се оказа че няма елктромер .Партидите и електромерите са заплатени от инвеститора още през 2004 през 2007г.се издава акт 16 но електромер на закупеният от мен апартамент няма .При проверка по моя молба ми заявяват че нямам партида тъй като имало друг електромер ( които се оказа на комшия които си е разделил апартамента на две ,дава апарт. под наем ис втория електромер си подважда ) а на мен ми казват да платя за нова партида при положение че веднъж вече е платено .
« Последна редакция: Януари 30, 2012, 06:38:24 pm от doc »

Mariya Dimitrova

• Новак
  • *
    • Профил
Здравейте на всички изпатили си от тока.Имам въпрос към bakalin защото и аз като повечето хора тук не си знам правата  а нито имам парите нито желанието да плащам нереални сметки.Проблема ми е следния...откакто си прехвърлих тока от лична партида на фирмена независимо че помещението откакто сам го купила го ползвам за едно и също предназначение започнаха да ми идват сметки които са нереални и не отговарят на показателите на електромера.Подадох молба и в 7 дневен срок те го смениха с думите че до 7 дни ще бъде направена електронна разпечатка и ще се разбере колко и какво сам изразходвала.Искам да уточня че това е салон за маникюр в които нощно време работи единствено и само системата за сот а те са ми надписали и безумна дневна и нощна енергия.Проблема е че независимо че сам подала 2 жалби на място в техните центрове (че едната електронна не ми дадоха входящ номер)без значение че ми смениха електромера и ми дадоха нож протокол пак ми идва безумна сметка със старите показатели макар и  не на 573.01 а към нея и още една от 269.39...От всичко прочетено тук разбрах че има някакви ОУ  и след като им връчих и едно заявление им казах че след като дисплея не отчита  трябва да ме тарифят на база на минал период а не произволно.Естествено там има работещи на които им е все едно и жената ми обясни че тя нито пуска нито спира тока(защото получих и sms че ще ми спрат тока за неплатена сметка) и това че съм пуснала жалба незначело че не трябва да си платя сметката а те неносели отговорност че фирмата на която е електромера не си е направила замерването...ПОМОЩ КАКВО ДА ПРАВЯ СЕГА ...???

Гергана Янева

• Новак
  • *
    • Профил
Здравейте,
Искам да опиша моят случай:Имам 2 самостоятелни електромера/съответно с 2 различни абонатни номера/ но с общ клиентски номер/КИН/на мое име.При така направената\"корекционна фактура\",с която трябваше да ми върнат известна сума вместо от единия абонатен номер ми я приспаднаха от съответното задължение на ток от другия абонатен номер/който се ползва от мой квартирант/.Така за м.март 2012г.след като получих доста голяма сметка за ел.енергия на абонатния номер на електромера,който аз ползвам , подадох жалба до Е.ОН за изясняване на случая.Беше ми разяснено от техен служител по телефона за начина на приспадане на сумите и че това нямало значение,тъй като клиентския номер е на едно и също име име.Трябвало аз от своя страна да искам от квартиранта връщане на неправилно възстановените суми или за доказване на това  да подам искане до Е.ОН за разпечатка срещу сумата от 10.50лв.
Моля Ви да ми отговорите правилно ли е това и ако не  към кого да се обърна ?

Вили Чернев

• Новак
  • *
    • Профил
З дравейте-Писах жалба до EVN за подмяна и изместване на ел.табло косто е монтирано зад гаражната ми врата и ми пречи.Отговориха ми че трябва да е за моя сметка и тн.Това ли е начина,не е ли тяхна работа?

egotseva

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 98
    • Профил
А те как са получили разрешение да монтират таблото точно на място, което пречи на Вашата гаражна врата?