Автор Тема: Откраднат телефон - полицията отказва съдействие както и GSM операторите  (Прочетена 888 пъти)

tndr

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Как можем да си търсим правата като потребители?
Във всяка европейска държава в случай на откраднат телефон ти дават нов и стоката е застрахована.
Тук разбира се нямат далавера да ти дадат нов, нито пък да го застраховат. Полицията си бършат ръцете и вдигат рамене че благодарение на новия закон трябва да има въоръжен грабеж или смъртен случай за да направят нещо.
Или както винаги - наказанието да си роден в България!
Трябвало да се издаде решение от прокуратурата а те не се занимавали.
Типично.
Всеки да вдига рамене и да си бърше ръцете с другия.
Някой да знае можем ли въобще да си търсим правата някъде?

реалист

• Новак
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
личен савет око ти е по скъпичак телефона си струва да се потрудиш .
а трябва да си намериш някоя връзка в полицията иначе не става .
могат да ти го засичат ама не им се занимава. незнам каква е врътката е джи ес ем операторите но може дори да са сложили друга карта на телефона ти.
 а виш ти нещо фантазираш с тия застраховки за  кражба .тука в българия как си го мислиш ако немогат да ти го проследят как така всеки си взима телефонче за 700 кинта и хоп след месец два откраднат ми е и хоп ет ти ново само дето ти си менкаш с мен едното телефонче за 350 кинта ама що може след година пак с друг че то щи излезе 160 ама как го мислиш.
навън може да се правят застраховки за коли но имат чип за проследяване и ги намират.
да сте чували кола инкасо да е открадната не няма те имат за проследяване.
така че такъв е живота сурав и курав.

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
Много странно и нереално това немската държава да ми плати нов телефон бил той и за 100 евро.
Подай си жалба в полицията и по IMEI-a да го засичат. Молиш се естествено да не са го сменили. И пак ги намират.

katinCetyYyy

• Новак
  • *
    • Профил
zdraveite,iskam da  vi pomolq za sadeistvie...v4era mi be6e otkradnat 4isto nov telefon samsung s5230 bql... s imei:I352104041308051...ako nqkoi sku4aino papadne na nego neka mi pi6e skype:kati_as...blagodara vi predparitelno..
p.s.popadoh jalba v policiqta,no 4estno da vi kaja nqmam mnogo golemi nadejdi v tqh...:((( za moe ogromno sajalenie...kakto vis4k ostanali v bg,nikoi ne si varshi rabotata kakto trqbva:((

ivka

• Новак
  • *
    • Профил
Не се и надявай да го открият.Преди година и половина откраднахаот училище на синът ми телефон нокия 6300.Отидоме при кварталната да си пуснем жалба, а тя най тактично ни убеди ,че няма смисъл да пускаме а да оставим само номера imei и ще го открият.Но и до днес чакаме,а резултат няма.