Автор Тема: Проблеми с Globul  (Прочетена 45144 пъти)

правото

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
GLOBUL - една проста измама !!!
« Отговор #75 -: Януари 27, 2010, 01:52:33 pm »
Един пример за интирнет доставчика Interbild във Варна и нечестните им договори спрямо лоялнете им клиенти според които след като ти изтече двугодишният договор се преподписва без твое съгласие запознаване и подпис автоматично за още 2!!И ако ти не си доволен от услугата примерно нямаш дълго време интернет защото ги мързи да ти го оправят, и тах не ги интересува!!!А при условие че не си подписвал нов договор ще трябва да заплатиш сума от порядъка на 600 лева защото толкова са таксите до края за да се откажеш!!!!!! Кажете ми такъв рекет имало ли е и по време на СИК и ВИС, а сме в европейският съюз и законите го забраняват това. Е такива фирми не трябва да съществуват според мен камо ли да ги защитаваме че ги посещавала икономическа полиция.

kiara

• Новак
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
« Отговор #76 -: Януари 28, 2010, 01:31:13 pm »
Ти защо очакваш някой да те известява,ти глава на раменете имаш ли си ? Като ти изтича срока на годност на киселото мляко кофичката праща ли ти смс да те извести?!
Ако договора ти изтича на 10.04.10,то 1едномесечния срок започва да тече от 10.03.10.К???? това ,че 80 процента не са обърнали внимание ,че го пише/ако не в договора,то го имаше в общите условия/ ,че в 1номесечен срок ПРЕДИ крайната дата трябва да направят нещо с картата си,sorryyyy.

kiara

• Новак
  • *
    • Профил
globul
« Отговор #77 -: Януари 28, 2010, 01:34:13 pm »
Сори за латиницата,ама бързах да го напиша,защото мн се ядосах на девойката...за да сме точни 10.80.
А и да ти кажа нещо - клиентите в 80 процента от случайте не казват истината ;) .Дали на девойката са и оставали 10 или 20,нито ти ,нито аз можем да видим.Да вземе елка ако на ум не може,да си сметне оставащите месеци по 10.80.Краен баланс правят в Офисите на Глобул или Германос.да се обърне към тях.Не искам да коментирам крайната сума,отговарям и защо са начислени не по ПРОМОЦИОНАЛНИТЕ 5 лв .. и ми е мн странно..хем не плащаш,хем не си готов да си носиш последствията..

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
« Отговор #78 -: Януари 28, 2010, 09:49:29 pm »
Да ти кажа като пробвам киселото мляко и го хвърлям. ;)
Договора е двустранен мисля. Въпроса е, че според думите ти излиза от 30-ия до деня на подписване след година, само че немалко изревават, че им ги искали ТОЧНО месец преди изтичането.

bukalex

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Последна редакция: Януари 30, 2010, 08:32:37 pm от bukalex »

bukalex

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
и НАЙ- ДОБРОТО ПРЕДСТОИ :)

kiara

• Новак
  • *
    • Профил
И да предстои и да не предстои,ако народа не беше глупав може би и компанията нямаше да си позволява да прави глупости.

kiara

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #82 -: Януари 31, 2010, 10:58:25 am »
Винаги трябва да се ходи в офиса 2 седмици поне преди КРАЙНАТА ДАТА.
Аз съм чувала случай за 1 крайно тъп гражданин на република българия,който е заявил ,че ще се оплаква до прокУратурата/ахахаха/ .. договора му изтичал на ... 29ти януари примерно.Нашия знаел това ,но звъни на 123 / на 30ти януари/ ,за да се кара и псува-че договора му е автоматично предподновен- с какво право?!..Ха.. не стига ,че е знаел че изтича,не си е прочел клаузата в договора за авт.препод.,пък и зевъни ДЕН по-късно  да си търси правата. Всичко идва от това ,че никой не чете!
И да - какво като са искали да отиде в магазина и месец по-рано?!Нали клиента ще се отказва от картата,кво значение има..аааа не ,нека си отиде 1 ден преди датата,та от магазина да му объркат документите ,или да се окаже че не е доплатил,или нещо др,та да го преподпишат автоматично.Изисква се технологично време,колкото е повече -по-добре ,за да има време да се реагира...толкова ли е труднопобираемо за ограничениете мозъци на българина..лелелее

qwerty

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
shtom iskash pomosht za zalba.... iasno...

OmKa4eHa

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #84 -: Февруари 01, 2010, 12:13:27 am »
Реших да си прехвърля собствеността на сим-картата на мое име ,понеже беше на др човек.При прехвърлянето автоматично ми се преподписа договора и аз попитах служителката дали при това положение ще ми се запазят номерата в групата  и т.н.Тя естествено отговори \'да\'.Каза ми да избягвам да си ползвам телефона следващите 2 дни ,защото нещо можело да се обърка,а след като я питах какво има в предвид с това, тя така и не успя да ми обясни ,а прото каза да не го ползвам много много.Грешката беше и моя ,че не си проверявах сметката след думите \'нещо може да се обърка\'\' и така ми дойде сметка от 100 лв,а аз не правя такива големи сметки.Съответно отидох  в Глобул и ги питах как така номерата от глупа изчезват ,  а те ми казаха ,че това е трябвало да се изясни при подписването на новия договор от служителката.Тя явно не го е направила .Отказах се да споря с тях,но все пак реших да си видя разпечатката.С голямо учудване установих ,че номера от група не са ги премахнали окончателно,а се е получило нещо от сорта днес говоря и всички са ми на група ,утре говоря и никой не ми е на група .И така се редуват през няколко дни .По-голямо доказателство от това ,че гледат само как да ни измъкнат парите мисля ,че няма .Ако някой може да ми даде съвет как да постъпя ,ако има какво да се направи в случая ,благодаря :-)

joli

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #85 -: Февруари 01, 2010, 01:03:00 am »
Здравейте аз също имам проблем с Globul.Исках да си възвърна номер ,който беше изтекъл и отидох в магазин germanus на Плиска.Служителите ме увериха ,че номерът е все още свободен и мога да го взема ако сключа договор.Освен договора, на който пише някакъв произволен номер си купих и апарат с уговорката ,че до края на деня ще активират номера,който искам.След няколко дни и много обаждания в магазина се оказа че са ми сменили номера ,но се различава с една цифра от този ,който исках.От магазина се извиниха за грешката и обещаха че ще я оправят.След 10-ина дни чакане още няколко разправии със служителите на въпросния магазин се обадих на оператор,който каза че номера който искам и ми е обещан всъщност не фигурира в системата и най-вероятно е пуснат за b-connect.Пуснах жалба преди близо 2 месеца и все още няма резултат.За капак на всичко си платих таксата за смяна на номер който не искам и не съм си давала съгласието за него!

angel4o559

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #86 -: Февруари 01, 2010, 12:47:45 pm »
moj  problem  e  s  globul   basta  mi  e  abonat  na  globul   i   iskam  da  go   prehvarlj  na  m-tel  no  ot   tam  ot  minalata  godina  ni  lajat  4e  sistemata   im  ne  raboti  za  da  mi  dadat  sertifikat.Izbsto  glupavo  opravdanie  ne  iskat  da  te zagubjt   kato  klient

metody72

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Глобул и стари задължения
« Отговор #87 -: Февруари 01, 2010, 04:48:23 pm »
Живеем в страната на абсурдите проблема е следния разбирам че съм длъжник на ГЛОБУЛ имал съм стари задължения от 130лв проблема е там че нямам спомени да имам някакви задължения тъи като нямам договор с този оператор или поне нямам от близките 7-8години ако съм имал отношения те са били много отдавна щом не ги помня и немога да си обясня как така след толкова години  излизат някакви задължения  ,научих защото някаква си фирма С.Г.Груп ООД ми е изпратила писмо в което пише да си погася задълженията или съд и принудително събиране  някои може ли да сподели този казус има ли решение защото четох че има такава кампания от страна на този оператор, как стои въпроса по закон няма ли давност и като не е потърсено плащане в рамките на определен период как така след толкова години  някои ще ми иска пари за които нямам никакъв спомен,НАДЯВАМ СЕ НЯКОИ ДА ПОМОГНЕ С МНЕНИЕ ИЛИ АКО Е ЧУВАЛ ЗА ДРУГИ СЛУЧАИ ДА СПОДЕЛИ

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил

ndp

• Новак
  • *
    • Профил
Глобул и стари задължения
« Отговор #89 -: Февруари 02, 2010, 08:33:16 pm »
Те са крадци на хората...