Автор Тема: Проблеми с Globul  (Прочетена 43243 пъти)

Alexander

• Новак
  • *
  • Публикации: 45
    • Профил
Глобул - On NET
« Отговор #240 -: Март 07, 2011, 02:22:02 pm »
Здравейте,

Доколкото знам On NET minutes означава наличие на някакви допълнителни безплатни минути в рамките на същата мрежа. Поне така е при чуждестранни телекоми.
Най-вероятно в случая тази новопоявила се услуга е във Ваша полза, но все пак бих Ви посъветвал да се обърнете към сътрудник на оператора за допълнителна информация конкретно за тяхната услуга.

Поздрави.

teda777

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Моля за помощ ?!
« Отговор #241 -: Март 28, 2011, 05:36:58 pm »
Моля ви за помощ,защото не знам как да се отърва от кожодерите ГЛОБУЛ ?!Като за начало имам 2 карти на мое име и искам да си прекратя едната,но ми казаха,че трябва да плащам неустойки.Еми да ама договора ми е подновен без мое знание и е до юли 2012 година , а е сключен декември 2009 ?!! Искам да се прехвърля на ВИВАКОМ и ми казаха,че трябва да нямам стари задължения (и наистина нямам) и да е към края на договора иначе пак ще плащам неустойки?! И още едно нещо - таксата ми е 19,90 лева. Значи за двете карти става 39,80 лева! Всеки месец аз получавам фактури минимум за 60 лева ?! Искам да премина на по-малка тарифа и не ми позволяват - само на по-голяма.А познавам хора,които отидоха и им смениха от тарифа като моята на 5лева тарифа. Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарна!

Dealer

• Новак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
Моля за помощ ?!
« Отговор #242 -: Март 28, 2011, 07:01:10 pm »
еми ако НЕ Ви се плащат неустойки-си изчаквате изтичането на договора и го спирате(и мислете повече преди да подписвате смотаните им договори които  са почти равносилни на предплатените им пакети накрая) минавайте на Вива щото засега наистина те са най-добри Успех с прекратяването на договора.. и на мен ми предстой да спра договор ..и очаквам да има спънки 100%

severfen

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 75
    • Профил
Моля за помощ ?!
« Отговор #243 -: Март 29, 2011, 08:29:47 am »
За съжаление Dealer е прав, плащате или чакате.

teda777

• Новак
  • *
    • Профил
Моля за помощ ?!
« Отговор #244 -: Март 29, 2011, 03:43:12 pm »
Много благодаря :)

Veselin

• Новак
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
Моля за помощ ?!
« Отговор #245 -: Март 29, 2011, 03:46:44 pm »
Здравей, teda777!
Аз имах подобен случай с подновяване на договор без мое знание и съгласие. Картата по това време физически не съм я използвал поради отсъствието ми от страната за повече от 3 години. След многократни разправии с некомпетентни служители ето как реших проблема си. Написах Заявление за прекратяване на договора със задна дата, тъй като не считам, че съм длъжен да плащам за нещо което не съм ползвал. Описах и неадекватните действия, както и опитите на служителите им да ме разиграват и губят времето, както и категорично отказват да ми приемат искането, както и задължението им да я въведат с входящ номер. Отидох с писмото при най близкия Нотариус за заверка, сложих всичко в плик и изпратих препоръчано писмо с ОБРАТНА РАЗПИСКА до директора на оператора в София. Само след 3 дни получих положителен отговор за прекратяване на договора със дата която аз посочих, както и извинения за причинените неудобства. След около месец получих ново писмо с което ми върнаха надписани около 130 лв. Надявам се, че помогнах. Действай бързо и не се занимавай с неграмотни пионки в незнайни офиси и представители.
Пътят е Заявление- Заверка от Нотариус- ПОЩА препоръка с обратна разписка -Директор на Глобул. Ти си клиент, не те интересува, че операторите си имат някакви си вътрешни проблеми.
Още, не на последно място, не давай телефон за контакт, защото ще се опитат да те заблудят в избора Ви а той трябва да изглежда Убедителен.
Успеха Ви е гарантиран на 100%. Действайте!

teodosi

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Globul IZMAMA
« Отговор #246 -: Март 31, 2011, 06:51:49 pm »
i az imam problem s globul.nachislena mi beshe smetka ot 379lv bez dds.slujitelite v magazina mi kazaha che sum polzval internet koito struva 2.40lv na 1mb...za da vlezesh ot telefona pimerno v data.bg ti vzima 2mb demek okolo 5lv samo za vlizaneto.!!!!!problema e che kogato sa napraveni tezi izteglqniq izhodqshtite obajdaniq na telefona mi bqha sprqni proverqval sum si smetkata kogato mi sprqha smetkata i tq beshe 00.00 sled tova pak sam q proverqval pak tolkova i edin den prosto ei taka proverqvam i vijdam golqmata cifra...ta misalta mi e kak moga da naprvq takava smetka dokato mi e sprqna smetkata i kak stava tova pri polojenie che polzvam samo bezplaten wi-fi na rabota..ako ima nqkoi ideya za kakvo stava vapros neka da pi6e.chuval sum za dosta takiva sluchai i po televiziqta naposledak zapochnaha da trabqt...izvinqvam se za negramotnoto pisane na latinica no v momenta sym mn iznerven :\\

Emporioarmanibg

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Globul IZMAMA
« Отговор #247 -: Април 01, 2011, 09:19:16 pm »
teodosi,
понякога,когато телефонът изпусне връзката с WiFi,той автоматично минава към 3G,и вие плащате(така е при повечето модели).Да не би да е станало така?

Emporioarmanibg

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
GLOBUL - една проста измама !!!
« Отговор #248 -: Април 01, 2011, 09:29:01 pm »
Kiara,
Аз самият се очудвам от арогантноста ви.Не знам дали рабтоите в GLOBUL или не,но държанието ви не рпилича на нищо.
Операторите трябва да известяват с SMS кога има нова фактура,кога е надвишен лимита,кога изтича договора и т.н.Не ми го сравнявайте с кисело мляко-съвсем различни са нещата.
Но вие се възпозлвате от незнанието на хората,че трябва да ходят един месец преди това и не им съобщавате,че могат да си спрат договорите.
От незнанието на потребителите доста намазвате...

EVA85

• Новак
  • *
    • Профил
Globul IZMAMA
« Отговор #249 -: Април 10, 2011, 01:52:46 pm »
MNOGO MI E CHUDNO PO KOI ZAKON GLOBUL IMA PRAVO DA PREDOSTAVQ LICHNITE NI DANNI NA KAKVATO I DA E ORGANIZACIQ I KADE V DOGOVORITE NA TEZI OBIRDJII E SPOMENATO CHE PRI NEPOKRIVANE NA ZADALJENIQTA GLOBUL IMAT PRAVO DA PRODAVAT DALJIMITE SUMI ZAEDNO S LICHNITE NI DANNI.....DOKOLKOTO MI E IZVESTNO SAMO BANKITE IMAT TOVA PRAVO..HUBAVO E DA SE SABERE GRUPA OT POTARPEVSHI I DA SE ZAVEDE OBSHT ISK SRESHTU GLOBUL ZA NEZAKONNA PRODAJBA NA NASHITE ZADALJENIQ I SAOTVETNO ZA LICHNITE NI DANNI....ZNAETE LI KOLKO HORA RABOTQT V TAZI IZMISLENA FIRMA \'S.G.GROUP\'...I KOLKO  SA ARUGANTNI TOVA SPORED MEN E NQKAKVA MAFIOTSKA ORGANIZACIQ KOQTO PO NIKOI ZAKON NQMA PRAVO DA PRITEJAVA DANNITE NI PO TOZI NACHIN...CELTA E AKO NE SE POKRIQT ZADALJENIQTA V OPREDELEN PERIOD TE DA SLAGAT LIHVI I DA PECHELQT PO TOZI NACHIN.

mipopov

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 56
    • Профил
Globul IZMAMA
« Отговор #250 -: Април 10, 2011, 01:54:10 pm »
В ЗЗД. Друг е въпроса, че не спазват някои членове от този закон...
« Последна редакция: Април 10, 2011, 01:55:02 pm от mipopov »

Emsi Zzz

• Новак
  • *
    • Профил
Globul IZMAMA
« Отговор #251 -: Май 03, 2011, 02:48:33 pm »
Искам да попитам , имат ли право мобилните оператори да начисляват такса и половина за първия месец от договора, след като никъде не е упоменато?

ivelina stoineva

• Новак
  • *
    • Профил
Globul IZMAMA
« Отговор #252 -: Май 27, 2011, 01:22:08 pm »
iskam da popitam koi ima zadaljenie za globul ako si vnesal pove4e ot polvinata suma i ti ostava malko da vnese6 moje li da ti napravqt nqkakav problem?

danete danete

• Новак
  • *
    • Профил
Globul IZMAMA
« Отговор #253 -: Май 27, 2011, 05:11:28 pm »
това е направо наказуемо

Dealer

• Новак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
Globul IZMAMA
« Отговор #254 -: Май 28, 2011, 10:04:16 am »
еми като не могат някои да се съобразяват колко да потребляват много ясно ,че ще имате големи сметки....то се мисли поне малко....естествено  че ще е наказуемо .То че са ни скъпи повечето услуги така е ,но това че си направил голяма сметка и не можеш  да я платиш си  е личен проблем .
 Успех с плащането знам какво е да дължиш кинти на мобилен оператор - търсят ги като наследство :D