Автор Тема: измама с кредит  (Прочетена 1283 пъти)

mamby

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
измама с кредит
« -: Август 22, 2009, 09:02:53 am »
Здравейте, имам проблем с кредит в Банка. Проблемът при мен е , че преди около 5 год. братми си загуби ЛК и не съобщи веднага в Полицията, след около две седмици се обадиха от Банката/ няма за сега да споменавам името й/ и му казаха, че от името на неговата фирма / той не си е откривал фирма/ е изтеглен кредит от собственика/ тоест той- това не е така/ в размер от 2000лв. за покупка на стоков кредит. Незабавно съобщихме в Полицията и те почнаха разследване, в което се установи, че извършителя е неизвестен/ тоест не е брат ми/. Започна тормоз от Банката, постоянни обаждания, че кредита ще стане предсрочно изискуем, идваха до вкъщи да го търсят, изпращаха писма. Ние им давахме обяснение, че няма основание да го тормозят, тъй като е доказано че той не е подписвал никакъв договор за кредит/ има експертиза направена на подписа/. Днес обаче получихме писмо от частен съдебен изпълнител за предсрочно изискуем кредит до две седмици от получаване на писмото, сумата да се върне в Банката.
1. Имат ли право след като икономическа полиция е доказала, че не той е подписал договора

2. Защо кредита става предсрочно изискуем чак 6г. по късно, няма ли давност.

Mitko

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 70
    • Профил
измама с кредит
« Отговор #1 -: Август 22, 2009, 11:10:52 pm »
Трябва да се съдите. Не се плашете от това! Съдете ги и за тормоз. Най-добре се обърнете към адвокат- може да помогне с извън съдебно споразумение. Всичко зависи от шефовете на банката, но не се отказвайте от правото си на защита, ако горенаписаното е вярно. Успех!

B.Trueger

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 68
    • Профил
измама с кредит
« Отговор #2 -: Август 24, 2009, 05:53:53 pm »
Подкрепям Ви и Ви съчувствам. Но ако ще се съдите в България, щв имате нужда не просто от \"късмет\", а от много КЪСМЕТ КЪСМЕТ КЪСМЕТ.
ПОжелавам Ви успех и много КЪСМЕТ.

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
измама с кредит
« Отговор #3 -: Август 25, 2009, 11:37:39 am »
Пишете в тази тема :

http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=7830&r=944
« Последна редакция: Август 25, 2009, 11:38:02 am от Cambodja »

goshana

• Новак
  • *
    • Профил
измама с кредит
« Отговор #4 -: Декември 02, 2009, 12:31:45 am »
поисках кредит от банка обб в.търново, отговориха ми че доходите са достатъчни и няма да има проблеми. трябваше да внеса сумата от 30 лва за разглеждане на документите.внесох ги но получих отказ,без обосновка за причините.това не е ли вид измама?
« Последна редакция: Декември 02, 2009, 12:33:41 am от goshana »

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
измама с кредит
« Отговор #5 -: Декември 02, 2009, 12:49:56 pm »
Законово не, реално да. :D

tacho

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
измама с кредит
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2010, 01:24:15 pm »
goshana,това е едно от малкото неща,които могат да се тълкуват като измама.В период на такава криза парите от такси и то увеличени,са едно огромно перо на банките.Друг е въпроса с отвратителната тенденция да не се дават аргументи за отказ.КОГАТО ХОРАТА ЗАПОЧНАТ ДА ПРОТЕСТИРАТ,СЪДЯТ И ОСЪЖДАТ,тогава ДЪРЖАВАТА е тази,която трябва да въведе правила на монополистите

nelson

• Новак
  • *
    • Профил
измама с кредит
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2010, 05:48:32 pm »
Не само ОББ постъпва така. Не е по-различно и в Пощенска банка. На всичко отгоре единствени рекламират пакет условия за потребителски кредит, който други не предлагат, зарибяват те така да се каже, откриваш сметки (уж за сваляне на лихвени проценти при отпускане на кредита), ставаш им клиент, прехвърляш им средства по сметките, одобряват ти доходите, а после се започва: \"А дали пък не можете случайно да ни доведете и поръчител (нищо, че никъде не пише, че искат такъв), и ако може да е по-възрастен, и ...... с по-стабилни доходи, и ..........\" А и таксата им е измежду най-високите!
Т.е., плачат за Комисия за защита на потребителите, която да ги глоби здраво за подвеждаща реклама. За загубеното време и такса да не говорим!
Не ходете с поръчител под 25 години (и това ако не е дискриминация спрямо по-младите работещи, здраве му кажи)!!! Образованието няма значение, нито професионалната позиция, която заемат, неблагонадеждни са!!! Хич и да не се напъват преди да навършат 25 години да стават поръчители, камо ли да искат кредити! Все пак е криза и банката е предпазлива (нищо че не връща никой желаещ да му разглеат искането за кредит)!
Абе, такива нашенски неволи!
Успех на другите!

liato

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
измама с кредит
« Отговор #8 -: Май 27, 2010, 11:54:34 am »
Възмутена  съм от Райфайзен банк. Мой близък има кредит, който  обслужваше редовно. При промяне на местоработата си е станало недоразумение, като той си мисли, че му превеждат сумата по банков път от местоработат и така някъде около 5 - 6 месеца. Той е убеден, че превода му се извършва към банката - кредитор до момента, в който получава покана от Съдия - изпълнител за внасяне на една вече доста набъбъбнала сума, която вече включва освен главница и куп още допълнитетелни плащания. Всичко това става без уведомяването от страна на банката, която мисля, че би било редно най-малко да уведоми с един sms, ако не писмо, че има просрочени задължения и нямаше да се стигне до такова принудително изпълнение. Възмутена съм!