Автор Тема: Морален тормоз от Общината - ще ги съдя !  (Прочетена 4141 пъти)

B.Trueger

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 68
    • Профил
Морален тормоз от Общината - ще ги съдя !
« -: Септември 26, 2009, 10:57:24 pm »
Във жилижните блокове има разлепено някакво известие, изглеждащо доста официално и с претенциите да е
от \"Общината\". Там пише, че във връзка с новия закон за етажната собственост, живущите в съответния
вход на блока СА ДЛЪЖНИ (!??) да учредят дръжество с незнам какъв си управителен и контролен съвет и
други там \"дрън - дрън\".

Аз съм свободен гражданин и по конституция имам право (А НЕ ЗАДЪЛЖЕНИЕ) да се сдружавам. Забравих да
кажа, че въпросното бюрократично творение е доста сериозно и заплашително, завършва със заплаха за
някакви там глоби (а може би и затвор или направо ЕКЗЕКУЦИЯ) за тези, които не искат зорлем да се
сдружават.

Плиткоумниците общинари, които забравят че са на обществената хранилка, вместо да се погрижат за реда и
спокойствието на хората са се захванали да ДУПЕДАВСТВАТ на концерните ВиК, ЕОН, Парно (лайнари
най-големи) и др., за да могат тези да отправят искове направо към целия вход, а не към неизправните
граждани поотделно. (Ами аз имам магазин за рибки и кучешка храна, не мога ли да ги продаван направо на
цели жилищни блокове, вместо на всеки гражданин поотделно, някак по-лесно ще ми е ?)

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
« Отговор #1 -: Септември 27, 2009, 10:29:15 am »
Още не са стигнали явно до нашия вход, но не си единствения скептично настроен по въпроса.

Mitko

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 70
    • Профил
« Отговор #2 -: Септември 27, 2009, 11:06:39 pm »
Това коя община е? Аз съм в Студентска. При нас още не са го правили, но един пожарникар ни тормози за противопожарните кранове. Написа предписание да закупим маркучи и да се премахнат незаконните прегради в общите части. То маркучите са на всеки етаж  и понеже няма полиция си е направо подарък за крадците, а преградите са на определени апартаменти и не мога да разбера, защо го пише предписанието на входа. Аз като наруша правилника за движение(паркирам неправилно) полицая глобява мен, а не общината, че е блокирала паркингите с павилиони под наем. Не се връзва логиката нещо. Защо да плащаме данъци? Да издържаме бюрократичен апарат, който да съчинява правилници с които да ву вършим работата. Простотия...:)))

Cambodja

• Редовен потребител
    • Профил
« Отговор #3 -: Септември 27, 2009, 11:23:07 pm »
Принципно са прави за маркучите, прегради незнам какво визирате. Вероятно решетки някакви. Между другото как вървят тия маркучи ?

Mitko

• Младши потребител
  • **
    • Профил
« Отговор #4 -: Септември 30, 2009, 11:44:26 pm »
Събират по 25лв. от апартамент =125лв. маркуч с макара. Преградите са решетки и зидария в общите части на коридорите. Някои съседи са се разширили по този начин.

Cambodja

• Редовен потребител
    • Профил
« Отговор #5 -: Октомври 01, 2009, 11:29:55 am »
Аз не виждам проблем с тия решетки като съседите са се разбрали помежду си. Аз не съм заключил комшията да избяга. Ако се наложи както ще разбият входната ми врата, така ще резнат и решетката. Да не се налага де.
Маркучите знам ли вече. При нас ги няма, но макарите май си ги има. Въпроса е, че добре да има такова нещо. Макар, че след като има кран на всеки маркуч колко му е пожарната кола да има по един такъв. Мисля, че трябва да имат и сега и ако се наложи само се закачат за него и почват.

Mitko

• Младши потребител
  • **
    • Профил
« Отговор #6 -: Октомври 02, 2009, 12:13:34 am »
Прав си, пожарникаря си върши работата, а ние трябва да се караме със съседите. Що не пише предписание на всеки апартамент, а общо. Аз изпълнявам неговите препоръки, но съседа-не. Отнасяме ме го и двамата. Питам що така?

Cambodja

• Редовен потребител
    • Профил
« Отговор #7 -: Октомври 05, 2009, 10:24:00 am »
Той го издава на входа предписанието ако не се лъжа. Входа не е само от 1 апартамент. Ако са нормални хора ще разберат за какво иде реч. Инфо откъде се закупуват тия маркучи ?

B.Trueger

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 68
    • Профил
« Отговор #8 -: Октомври 19, 2009, 10:09:08 pm »
Редактирано:
Все пак мисля, че Парнаджиите не са най-големите лайнари, все пак важи поговорката: \"Не е луд който изяжда баницата\". Мисля, че най-големите лайнари са депутатите, които са гласували съответните закони и наредби (там Енергетика, Дялови разпределители и др.). Моля ако някой има поименна разпечатка от гласуванията, да ми я предостави !!!

egotseva

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 98
    • Профил
Re: Морален тормоз от Общината - ще ги съдя !
« Отговор #9 -: Декември 05, 2012, 03:38:02 pm »
Здравейте,
Мисля, че след като живеем в сграда-етажна собственост, ние още закупувайки си жилището там сме станали част от една общност. И понеже в тази общност оправия няма - все ще се намери някой да е контра на всички други, то затова си трябва да си има закон и някои неща да са уредени там. Иначе съгласие в етажната собственост няма да се постигне никога. Най-лошото е когато трябва да се събират пари, за да се поддържа сградата. Сега чувам, че някои хора в нашата сграда (от 66 апартамента - ужас!!!) са си решили самостоятелно и са си купили уреди за дялово разпределение от фирмата, която ни обслужва до момента. Да ама такова решение се взема от собствениците, притежаващи 2/3 от идеалните части. И сега ако на Общото събрание вземем решение да сменим фирмата - тези хора трябва да си купят нови уреди. Но те няма да искат. Предстои ни това Общо събрание през декември или през януари. Да видим какво ще стане.