Автор Тема: Нелбо ЕАД  (Прочетена 1056 пъти)

Mitko

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 70
    • Профил
Нелбо ЕАД
« -: Октомври 29, 2009, 09:42:52 pm »
Получавам изравнителна сметка от НЕЛБО ЕАД в която пише - \"При постъпване на уважителна рекламация на потребител в упоменатия срок, Нелбо ЕАД актуализира изравнителните сметки на всички абонати.\" В резултат получавам изравнителна сметка около 200лв. Оказва се, че няколко апартамента в отоплителния сезон са отчитани на база и след него са направили рекламация уважена от фирмата. Отчитани са на база, защото не са осигурили достъп. Как е уважена тази рекламация? На мен ми прехвърлат сметка, която покрива разликата от базата и потребеното реално по топломери от тези съседи. Аз правя съответно рекламация пред Нелбо за тази сума с мотива, че след като не са имали достъп до тези апартаменти, нямат доказателства, че измервателните уреди не са манипулирани. Напротив- с тази идея са ги таксували на база. Това е тяхна работа и уважавйки рекламацията тези загуби са за тяхна сметка. Предполагам, че моята жалба  няма да бъде уважена. Как да постъпя занапред?

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
Нелбо ЕАД
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2009, 10:40:58 am »
ДКЕВР предполагам.

Mitko

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 70
    • Профил
Нелбо ЕАД
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2009, 07:46:30 pm »
Благодаря!

egotseva

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 98
    • Профил
Re: Нелбо ЕАД
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2012, 10:07:31 am »
Здравейте,

Няма да унажат Вашата рекламация. Когато при отчитането на уредите след края на отоплителния сезон не се осигури достъп за отчет на тези уреди по закон се начислява максимално потребление т.е. все едно радиаторите са ползвани максимално. Но потребителя има право в срок до 90 дни жт пжлучаване на изравнителната сметка да подаде рекламация и срещу заплащане на поиска да му бъдат отчетени уредите и да се корекира сметката на база реално потребление. Смисълът на това начисляване на максимална консумация е да дисциплинира потребителя и да го принуди той да осигури достъп до жилището си. Така че не сте ощетени от тази процедура. Неприятното е, че всяка следваща изравнителна сметка ще Ви се завишава, тй като надписаната енергия на неосигурилите достъп потребители ще се преразпределя на другите потребители в сградата.