Автор Тема: Аптека Манолова  (Прочетена 2631 пъти)

plam

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Аптека Манолова
« -: Октомври 10, 2007, 05:21:00 pm »
Здравейте, искам да споделя моето възмущение от обслужването в аптека\"Манолова\"-гр.Варна.На 10.10.2007 отидох в аптеката да си закупя Аулин,като и преди сам си купувала от там и са ми продавали само на прахче.Сега аптекарката не ме попита какъв точно вид искам и ми даде една опаковака.След 5 минути се прибрах в къщи и видях,че ми е дала на таблетки които имам проблем да взимам.И тъй като живея на 2 мин.от аптека се върнах там за да помоля да ми сменят опаковката която е на таблетки с такава която е на прахчета.От там категорично ми отказаха,защото просто неможели.Без да ми дават каквито и да е други обяснения.Повишиха ми тон и ме накараха да се чувствам едвали не виновна,че не съм казала предварително какъв вид искам и сега те просто неможели да ми ги сменят.Казаха ми,че лекарства неможело да бъдат връщани или заменяни.Попитах ги ами ако объркат някоя рецепта или просто клиента обърка лекарството си,какво правят и те ми отговориха че ако било по тяхна вина можело да ги сменят.
Искам да попитам кой закон урежда рекламацията,подмяната или връщането  на стоки и докога в България ще се чуствам едва ли не унизена ,че съм посикала нещо напълно нормално и приемливо в една истинска европейска държава.За справка в Америка тези отнощения са уредени и там може да върнеш стоката дори и ако си я употребявал стига да имаш касова бележка,и стоката да е с етикета си.Искам да кажа,че има доста скъпи лекарства в порядака над 50лв.който недай си боже да закупиш по погрешка няма да може да върнеш и просто ще си загубил парите си!Лекарствата са доста деликатна тема но мисля,че те също трябва да бъдат заменяни или връщани ако нямат нарушена опаковка и ако се пази касовата бележка.Трябва да има закон за тези неща за да може ние потребителите да си знаем правата а не да се чустваме унизени или излагани от това ,че купуваме!!!!!
« Последна редакция: Февруари 05, 2014, 01:41:55 pm от Lachezar Barakov »

kapi19

• Новак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
аптека
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2007, 10:48:06 am »
Шапки (носени), бельо, четки за зъби и пр. лични вещи Не се заменят.
Вероятно и лекарствата спадат в тази категория !      :)

Давайте следващо мнение !      ;)

mia77

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
аптека
« Отговор #2 -: Юни 19, 2009, 04:38:35 pm »
Ами ще ви дам още една подобна случка с аптека Манолова-Варна.Влизаме в тяхна аптека в близост до Технически Университет-Варна в кв.Левски-на 18.06.09 и искаме на касата сироп на др.Таиис-Мукоплант.Младо момиче ни обслужва ,носи сиропа и го маркира.Става доста бързо и когато забелязваме че не е в синя опаковка и молим да ни го сменят ни казват че не може защото вече са го маркирали,молим ги да си го сторнират-пак не може-чак когато се разкрещяхме ни предложиха до ден два да ни върнат парите ,но все още не са ни звъняли .Смятам ,че няма и да го направят.Щом в момента на покупката на самата каса не искат да ни сменят сиропа-какво остава за другите които са забелязали грешката пред вратата или на улицата излизаики от там.Както и да е -купихме си нов-и определено никога не бих използвала тази аптека отново.
« Последна редакция: Юни 19, 2009, 04:41:22 pm от mia77 »