Автор Тема: Охраняем паркинг  (Прочетена 1313 пъти)

Stanislav Nikolov

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Охраняем паркинг
« -: Декември 06, 2009, 08:38:40 pm »
Добър вечер на всички.От известно време насам си държа колата на платен охраняем паркинг.Последните няколко месеца намерих покривало за нея и й го сложих.Завчера отидох до паркинга и видях, че то е скъсано.На въпроса: Как е станало това?, имаше дълбоко мълчание, а въпросният шеф на паркинга умишлено се укрива от разговор с мен.Нееднократно при плащане на месечните ми такси, не са ми давали касов ббон, а хвърчащо листче.Пазя си ги усърдно.Въпросите ми са следните: Какви права имам в създалата се ситуация и как мога да държа отговорен собственика на паркинга за нанесената щета?Мога ли като обикновен човек да изискам да се направи данъчна проверка на въпросният паркин и ако да, то към кой трябва да се обърна?Благодаря на всички за обърнатото внимание и отговорите.

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
Охраняем паркинг
« Отговор #1 -: Декември 07, 2009, 12:23:58 pm »
За данъчната - НАП.
За покривало и евентуални щети по колата освен към застрахователя.

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
Охраняем паркинг
« Отговор #2 -: Декември 07, 2009, 04:24:28 pm »
Когато не си искате касовата бележка Вие помагате на търговеца да укрива доходи. Телефона за сигнали  за София е 987 02 54  , ако не сте от София посетете страницата на Национална агенция за приходите и вижте телефоните за контакт с поделенията им в страната

Stanislav Nikolov

• Новак
  • *
    • Профил
Охраняем паркинг
« Отговор #3 -: Декември 08, 2009, 10:37:41 am »
kaufer и Cambodja благодаря за отговорите.Относно хвърчащите бележки-че те за целия паркинг са 30 касови бележки и ако не се добереш до някоя от тях, без да те питат си пишат на въпросните хвърчащи листчета.Застрахователя ми покрива колата, НО НЕ и платното, което поръчвано отделно през Интернет от Англия.По повод за данъчният сигнал, съвсем скоро ще го пусна, тъй като не смятам това укриване за правилно.Отново ви благодаря за мненията и на двама ви.

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
Охраняем паркинг
« Отговор #4 -: Декември 09, 2009, 10:28:06 am »
Няма проблем!
Пиши как се е развил случая.
Успех!

Stanislav Nikolov

• Новак
  • *
    • Профил
Охраняем паркинг
« Отговор #5 -: Декември 12, 2009, 07:26:29 pm »
Ето и развитие по случаят.Въпросният "охраняем" паркинг по документи се оказа, просто платен паркинг-т.е. оставяш си колата и си плащаш за това, че имаш място, а не че някой ти я охранява изобщо.Сигналът към НАП ще го направя след Нова Година, тъй като сега съм претоварен и не мога да отделя време за това.Като съвет към всички колеги:Проучете какви са ви паркингите, за да не останете неприятно изненадани. ;)