Автор Тема: Връщане на пари за допълнително сключена гаранция  (Прочетена 368 пъти)

lyubo

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте,
имам следния казус, купувам си скъп лаптоп и решавам да се възползвам от предложението на търговеца да сключа допълнителна гаранция за (100 лева) против кражба, грабеж, природни бедствия и още около 20 неща, поне така са обявени в рекламната им брошура. 10 минути след като излизам от магазина успявам да стигна до 48 точка, където пише, че гаранцията важи само за територията на България на адреса на клиента, където се съхранява продукта - няма да коментирам, колко е абсурдно това нещо за един лаптоп (мобилен компютър!) и решавам да откажа допълнителната гаранция, но удрям на мнооогооо нелюбезна служителка, която отказва всякакво съдействие - дали ЗЗП ме защитава спрямо горния случай и важи ли срока за 7 дена връщане на стоката (в случая допълнителна услуга, лаптопа си ми харесва и не искам да го връщам). Искам само да уточня, че през цялото време на покупката и плащането не ми беше изяснено, че гаранцията важи САМО на определен адрес (да не гоорим, че служител в друг магазин от същата верига, ми каза, че ако ми откраднат лаптопа в университета , гаранцията важи), отделно рекламната брошура е тотално заблуждаваща в това отношение, няма смисъл да пиша, че това не се споменава там - та там дори имаше реклами за застраховка на mp3 player-и, фотоапарати и камери - абсурдно е застраховка на такива стоки да важи само за определен адрес или ако е така, то това трябва да е с гигантски червени букви на всяка страница.

ПС: между другото току що открих още една абсурдна точка - гаранцията важи, само ако е осигурена алармена система на адреса --- това вече е прекалено!

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
Връщане на пари за допълнително сключена гаранция
« Отговор #1 -: Декември 13, 2009, 10:14:43 am »
Коя е фирмата, каква е тая гаранция, по-скоро застраховка, какъв е стандартния гаранционен срок?
За рекламата мисля, че КЗК върши работата в тия случаи.