Автор Тема: Безсилна съм срещу Комисията за защита на потребителите  (Прочетена 4248 пъти)

nelimirka

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Закупих си сандали от фирмен магазин на Булоптика ООД, след едночасово ходене с тях едната започна да издава неприятен съскащ звук, подобен на \"дишане\" (като евтините джапанки, когато се намокрят, сигурна съм, че сте ги чували по морето). Подадох рекламация, но от фирмата отказаха да признаят това за дефект. След не много кратка кореспонденция и цитати от ЗЗП от моя страна, аз се обърнах за съдействие към КЗП. Потресена съм от т.нар. \"защита\". В писмото, коепо получих от КЗП пишеше, че фирмата не е признала рекламацията ми, защото не я сметнала за основателна. Аз това го знам и точно поради това непризнаване аз съм се обърнала към тази комисия. Е, след като в Закона ясно е упоменато коя стока е дефектна (чл. 132, т.1 от ЗЗП), то трябва същата да подлежи на рекламация. Но от Комисията ми обясниха, че те нищо не могат да направят повече, освен да организират Помирително заседание, което се оказа поредната бутафория. 2 пъти ходя, но от фирмата не идват, просто защото това заседание е доброволно. Т.е. Комисията за защита на потребители е също бутафорна. Няма назначена експертна комисия, няма демонстрация на дефекта. Какви права имам повече - да стигна до съд?! Интересно, ако всеки стига до съд, то защо тогава същестува тази комисия, след като тя на практика няма никакви правомощия и не би могла да съблюдава спазването на Закона за защита на потребителите? Потресена съм, споменавам го отново. Сега си имам чисто нови маркови, скъпи и \"качествени\" сандали. Само да вметна, че тези сандали са закупени на 27.06.2009 г. и до днес аз се опитвам да отстоявам правата си. Приключих с КЗП, според тях няма какво повече да направят за мен. Останаха ми медиите. Малък проблем, но от несработването на малките се получава голям, който обхваща цялото.
« Последна редакция: Януари 26, 2010, 02:50:15 pm от nelimirka »

avram

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
КЗП са банда пресъпници, които не само не защитават правата на потребителите, но и са главният виновник за техните проблеми.

Аз се разправам с тях от януари 2007, и до сега нищо не постигнах, понеже те направиха фалшиви документи, които представят при проверка, от които излиза че били направили всичко което им е в правата.

Има една Елчинова, и като става дума за КЗП все нея дават по телевизията, която направи фалшивите документи и която, ми обясни че не можели да се разправят само с мен понеже имали към 10 000 жалби.
Дали ако си вършеха работата щеше да има толкова жалби?!

Освен това от КЗП в отговорът си до мен цитират, някакви техни си протоколи, коино не са ми дали да видя, какво съдържат, а тази наглата Елченова, ми заями че не било моя работа дали са наложени санкции на търговеца за нарушенията.
Нали се сешташ че като не им налагат санкции те няма да спазват закона.

От КЗП не могат да принудят търговеца да удовлетвори рекламацията, но ако му налагаха санкции за всички нарушения, които са констатирали, дали той щеше да отказва основателни рекламации?!

Аз като ветеран в борбата с КЗП, мога да ти кажа че можеш да подадеш оплакване до омбутсмана и до министъра но икономиката.

До омбудсмана облакването може да е онлайн.

На мене ми е чудно, как така фирма наречена булоптика, продава съндали? Всяка фирма има предмет на дейност, и може да работи само в сферите за които е регестрирана. Чудно ми е дали тази фирма има право да продава обувки.
Някъде в интернет сигурно може да се провери дали фирма, която според името си би трябвало да продава очила има право да продава обувки

Mitko

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 70
    • Профил
Целта на тази комисия е да не се стига до съд. Моята жалба я мотаха, докато не се убедиха, че освен БГ сервиз ще съдя и тях за умишлено прикриване на нарушенията на въпросния \"сервиз\". След три месеца мотаене бях събрал доста интересен материал. След като ги запознах с фактите ми решиха проблема и по този начин избегнаха съда.

avram

• Младши потребител
  • **
    • Профил
Ако си смятал да ги съдиш защо не ги осъди тогава?
Някак си се съмнявам че е станало както казваш

Всички сте абсолютни шуги!

Аз до сега не съм се отказал не просто заради себе си, а заради себеси и всички останали.

Има закони и те трябва да се отнасят за всеки и да се спазват от всички!

Много по безболезнено за мен щеше да е да се откажа, но когато всички се отказват и гледат само и единстевето личният си интерес никой не печели, дори и самите те. Само че сте много елементарни за да го разберете!

Аз се боря сега с изродите от КЗП, защото икам следващият път това да не се повтаря.

Явно наистина умните хора са се изнесли в чужбина и тука са останали само най-смотаните шуги, дето ни смеят да се обадят понеже и те са същите боклуци, като тези които им правят проблемите!

Жалки нещастници!

nelimirka

• Новак
  • *
    • Профил
Интересно ми е как продължаваш да се бориш, с какви средства, ако сме повече такива, които не се отказват току виж и станало нещо. Аз лично съм си написала едно писмо, с което ще оводня всеки сайт на телевизия, която намеря в нета. Друго нямам представа какво може да се направи. Ако имаш идея - давай. Все още не съм \"махнала с ръка\". А фирмата Булопитка е вносител на Sholl и Clarks за България, четоха разни неща за нея в нета - голяма фирма, големи шефове, голяма работа. Освен това, ако мога да подам оплакване до омбудсмана (който всъщност е нещо като КЗП - има го, но няма правомощия да налага, само дава препоръки) и министъра - ти подавал ли си такова, защото ако ме съветваш да го направя, а ти самия не си, означава, че и ти спадаш към \"абсолютните шуги\", защото чакаш друг да направи това, което на теб не ти стиска и да се \"облажиш\" от резултата. Целта ми не е да се заяждам, предполагам си достатъчно умен, за да го разбереш. Просто търся някаква помощ. Това е.
А извън темата - каква всъщност е целта на този сайт - да си чешем езиците или наистина има \"лъч светлина в тунела на държавата на абсурдите\"?!
« Последна редакция: Януари 27, 2010, 10:33:00 am от nelimirka »

avram

• Младши потребител
  • **
    • Профил
Много по-умен съм от колкото можеш и да си представиш. Ти обаче не си достатъчно умна, щом си мислиш че можеш да се опитваш да ме обиждаш и да се заяждаш, а аз ще те търпя и ще ти помагам.
Правилно си се саморазпределила, към \"абсолютните шуги\", а малоумният ти заядлив въпрос към мен, те издава и те затвърждава като такава!
« Последна редакция: Януари 27, 2010, 04:34:49 pm от avram »

Mitko

• Младши потребител
  • **
    • Профил
Avram-чо, не мога да ги съдя, щото ми решиха случея. Нямам причина. Не знам какво е \"абсолютни шуги\", но знам че твойто име е библейско. Така, че мисли мъдро и не обиждай! С твойто изказване не помагаш на момичето да си реши проблема. Ако се съмняваш в това, което съм написал дай кординати и ще ти пратя документите, които съм събрал. Просто ще ти служат за информация, неизползваема, защото няма проблем. Мисли по-позитивно и не обиждай!

avram

• Младши потребител
  • **
    • Профил
Пак не е така.
За да искаш да ги съдиш, те трябва да са направили нарушения, а тези нарушения не изчедват с разрешаване на случаят ти нали?!

А тази заядливата не я защитавай, защото аз и отговарям на въпроса, а тя ми се прави на отворена и не само че не ми благодари а и се опитва да се заяжда, ама не и се получава защото е много под интелектуалното ми ниво.

vgp

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
май 2009г купихме тв ELITE32LCD от TEHNOMARKET.появи се шум и на 30 ноември го дадохме за ремонт в сервиза на бул.Хр.Ботев 138 гр Пловдив .срока за изпълнение на поръчката е 30 дни.Всяка седмица ми казваха че от София бавят поръчаната платка.Днес 29 януари ми казаха че е пристигнала платката,но била дефектна????А минаха 60 дни. С това темпо ще му изтече гаранцията и после какво?Дайте ми съвет,моля.

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
Не я ли удължават с времето на престой в сервиза?
Вижте си картата!

avram

• Младши потребител
  • **
    • Профил
Няма такъв момент, където срока за изпълнение на поръчката да е 1 месец. 1 месец е срока, до който ако не ти оправят стоката имаш право да развалиш договора и да искаш да си вземеш парите или поне подмяна с нов телевизор. Изобщо не е твой проблем, имат ли части нямат ли и защо нямат и се бавят. Има си закон и там ясно е написано че максималният срок е 1 месец и няма условие за удължаване при каквито и да е условия.
Друг е случая с марката elite.
Пиши рекламация до изродите от техномаркет и я подай в магазина от където си купил телевизора. Искай си парите и си купи от друга фирма. Ако не поне да го заменят с чисто нов, но при тази марка това не е добро решение за теб.
Ако се опъват веднага подай до КЗП, въпреки че те са същите изроди и няма голам шанс да направат нешо, особено, ако не ги ръчкаш през ден

nelimirka

• Новак
  • *
    • Профил
Безсилна съм срещу Комисията за защита на потребителите
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2010, 10:05:03 am »
Avram, здравей,
Виждам, че се е получило недоразумение, вината, за което явно е моя. Може би прекалено емоционалното ми разсъждаване на глас те е заблудило. Отново искам да подчертая, че въобще не съм имала идея да се заяждам с теб. Въпросът ми беше по-скоро риторичен, търсех отоговор за изхода от действията предложени от теб. Явно не съм се изразила добре, в следствие на което съм те засегнала, за което още веднъж се извинявам. Пропуснала съм да ти благодаря – правя го сега. Благодаря. Все пак целта ни е една и съща и търсим някакво ефективно решение на проблема с неефективната КЗП.

Forum Admin

• Администратор
  • Потребител герой
  • Публикации: Май се обърка малко!!!
    • Профил
« Отговор #12 -: Февруари 04, 2010, 06:27:59 pm »
Avram получи ban поради обиди и грубо отношение към ползващите форума, Активни потребители и КЗП.

Имайте предвид, че ползването на форума не е право, а привилегия и всеки, който не спазва добрия тон няма да може да пише в него. Благодаря за разбирането.

ABPAM

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #13 -: Февруари 04, 2010, 09:31:14 pm »
Какъв си ти че ще решаваш, кой какво да говори бе дебил!
КЗП са банда боклуци, и щом ги защитаваш, значи и вие от БНАП сте същите боклуци!
Вече няколко години се разправям с престъпниците от КЗП, и не обидните ми думи свършиха!
Призовавам всички да се обединим срещу престъпниците от КЗП и да подадем колективно оплакване до прокуратурата за измамите и фалшификациите, които правят за да попречат на коректните потребители да се възползват от правата дадени им от закона!

Ако всички вие, които посещавате този сайт не се възпротивите, на блокирането на акаунта ми, значи сте шуги които са заслужили проблемите които имат, и не се нуждаете от обективни и безпристрастни анализи на проблемите ви, каквита са моите мнения! Аз нямам никаква полза да ви помагам и да вдигам посещаемостта на този сайт прикриващ престъпленията на КЗП чрез цензура, така че ако никой не се противопостави на този акт целящ сплашване то ни и лишаващ ни от правото да си помагаме при защитата на правата си, аз нямя дя си права труда да се боря с тези лакеи на КЗП заради вас!

Ако не можете да извоювате отблокиране на акаунта ми "avram", нама да можете и да се преборите за правата си като потребители!
Много ми се иска в тази държава да са останали интелигентни и здравомислещи, хора, въпреки че по-голямата част от интелигентните хора, напуснаха отдавна, а процеса на напискането им беше наречен "изтичане на мозъци".
Умните хора напуснаха и продължават да напускат понеже са безсилни срещу бездушиено и безразличиено на основната маса простаци, коята лесно се манипулира и управляма чрез страх.
Това е последното ми мнение тук!
« Последна редакция: Февруари 04, 2010, 09:32:24 pm от ABPAM »

Mitko

• Младши потребител
  • **
    • Профил
« Отговор #14 -: Февруари 04, 2010, 10:40:37 pm »
Мисля, че цензура не решава проблема. Ние сме потребители и всеки трябва да изразява мнението си свободно. В спора се ражда истината!