Автор Тема: ОБЕДНИ ПОЧИВКИ И ПРЕКЪСВАНЕ НА РАБОТА  (Прочетена 520 пъти)

Chriss_

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
ОБЕДНИ ПОЧИВКИ И ПРЕКЪСВАНЕ НА РАБОТА
« -: Януари 23, 2010, 12:22:43 am »
Мисля, че на всеки от нас се е случвало да избяга от работа или да ползва обедната си почивка за да плати някоя сметка - я, за телефон, я за вода, парно, електричество или друго. И след 20-минутно тичане да се изненада, че кепенците са пуснати или има бележка с тиксо - \"ОБЕДНА ПОЧИВКА\". Въпросът ми е: това законно ли е? Зная, че всеки има нужда от почивка, дори няколко пъти дневно, но задължително ли е касиерките да обядват заедно по едно и също време? Не е ли ангажимент на доставчикът да осигури лесен, удобен и най-важното РАБОТЕЩ начин за заплащане от страна на потребителите? Аз съм имала този проблем с EVN, Водоснабдяване, и интернет доставчик. Да не говорим за хилядите частни обекти, които създават подобно неудобство. Но при тях е ясно - търпим.

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
« Отговор #1 -: Януари 23, 2010, 10:36:07 pm »
Примерно да имат един поне на каса - ок, но май и това го няма.
Затова ел.банкиране. :)

eddie

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #2 -: Януари 24, 2010, 11:34:23 am »
А дали е законно да се бяга от работа? И дали тези хора не са отишли да си свършат и те някаква работа в обедната си почивка? А как ли бихте се почувствали ако те бяха избягали от работното си място да си свършат някаква лична работа?

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 24, 2010, 02:00:32 pm »
Какво значи бягство от работа? Имат си обедна и ако искат да не казвам какво ще правят.
Идеята е да има обаче поне по един касиер на разположение.

bacelinio

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #4 -: Януари 31, 2010, 03:38:42 pm »
Що, може да си хапват спокойно докато обслужват клиентите, само да не мляскат много! Хора спокойно, това няма да го има скоро-Банкирне му е цаката, няма смиисъл да се редим като мишки по касите-21век сме! Който не знае има банки-които предлагат т.нар пакет от комунални плащания-ток вода телефон ел енергия и т.н! Запознайте се и няма да имате проблеми с касиерките-никакви, то даже и касиерки няма да има и без това не са от най любезните!