Автор Тема: Проблеми с Виваком  (Прочетена 65708 пъти)

miraco

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Проблеми с Виваком
« -: Януари 28, 2010, 04:06:44 pm »
В началото на 2007 г. закупих от магазин на 2be София предплатен стартов пакет на Вивател с номер 0877 566232. Тъй като работех в чужбина и на всеки два месеца си идвах в България и този предплатен пакет ме устройваше. При всяко идване в БГ съм зареждал за 20-50лв. През Декември 2007 г. се прибрах вече за постоянно в БГ и преминах на тарифен план към Вивател, поисках да си оставя същият номер но ми казаха че вместо 0877 566232 могат да ми дадат номер 0878 566232, аз се зарадвах защото разликата в номера беше само една цифра. Предплатеният номер 0877 подарих на дъщеря ми, тъй като тя е четири годишна аз през няколко месеца зареждах СИМ картата на номер 0877566232 чрез ePay.bg сума за 4лв.Зареждах такава сума защото дъщеря ми е малка и нямаше смисъл от по голяма сума. В началото на тази година телефона на дъщеря ми се счупи и до месец Август СИМ картата с предплатеният номер 0877 не работеше. Когато включих СИМ картата тя не работеше вече, обадих се на Виваком а от там ми казаха че номерът е изтрит от системата им.Попитах защо а те ми казаха че не съм зареждал от една година СИМ картата и срокът и е изтекъл. Тъй като зареждах картата през интернет системата ePay.bg проверих в разпечатките и видях че последно съм зареждал СИМ картата на 21.12.2008г. . Казах на Виваком че съм зареждал преди 8 месеца и тогава ми казаха че е трябвало да заредя за сумата от 10лв. за да е активна картата за една година…за сумата от 4 лв. картата е активна само един месец. Аз им каза че за първи път чувам за тези суми, че никъде в стартовият пакет не пише за тези суми, че когато си купих картата никои не ми каза за тези 10лв. Те ми отговориха че някъде из техният сайт е пишело…аз им казах че преди и сега в стартовият пакет никъде не пише че трябва да заредиш за 10лв. , не се споменават никакви суми…а в магазина ти казват че трябва в срок от една година да презаредиш картата поне един път за да не загубиш номера, но пак никой не ти казва сумата 10лв. Даже и сега закупих стартов пакет и пак не пише че трябва да заредиш за една година сумата от 10лв…пише че в срок от 11 месеца трябва еднократно да заредиш СИМ картата за да не изгубиш номера, и пак не се споменава никаква сума. Смятам че тази политика на Виваком е подвеждаща към нас потребителите, смятам че така много хора са си изгубили номерата и Виваком си продава стартови пакети и трупа бройка абонати.По форумите видях че не съм единственият подлъган от Виваком и ощетен, но всеки предпочита да закупи нов стартов пакет за сумата от 7лв. отколкото да мине през всички мъки на жалби съдебни системи.Г-н председател аз ви моля, и както всички други ощетени да разгледате този случай защото смятаме че сме подведени от непълното упътване в стартовият пакет и при липсата на информация при закупуване на пакет от магазините на Виваком.
Писах жалба до Виваком но естествено те бяха надменни, писах и до КЗП и до КРС...от КРС никакъв отговор / те също много си приличат с Виваком/. Само от КЗП ми обърнаха внимание и назначиха помирителна комися с мен и Виваком, но естествено Виваком не дойдоха а само изпратиха писмо в което обясняват че през 2007 г. не са предлагали зареждане през интернет и заради това не е имало описание върху стартовият пакет. Но сега аз си купих нов стартов пакет и сега също нищо не пише...пише само че за презареждането се осъществява чрез eBG, ePay или банкомат или хартиен ваучер. И пак никъде не пише за никакви суми. Сага мисля да ги съдя за липса на информация или подвеждаща информация...просто за такива нагли като Виваком само съд.
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 02:45:17 pm от Lachezar Barakov »

BTK

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Съвет за наглите Виваком
« Отговор #1 -: Януари 28, 2010, 04:24:46 pm »
Не мисля че ще има усппех при условие че и при другите 2 мобилни оператора минималната сума за да не загубиш номера си след крайния срок е 10лв

miraco

• Новак
  • *
    • Профил
Съвет за наглите Виваком
« Отговор #2 -: Януари 28, 2010, 04:33:04 pm »
Ами изглежда че трябва и тях някой да ги осъди. Все пак никъде не пише каква сума трябва да заредиш за да си запазиш номера. Те така утре могат да кажат че трябва за 50лв. да си заредил за да си с номера си. Мога да си позволя от финансова гледна точка да ги съдя и ще го направя. Това си е жива измама...

BTK

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Съвет за наглите Виваком
« Отговор #3 -: Януари 28, 2010, 04:59:15 pm »
ПРЕДИ ГОДИНИ КОГАТО ПУСНАХА НА ПАЗАРА 1-ТЕ ПРЕДПЛАТЕНИ КАРТИ ИМАШЕ ОПИСАНИЕ ЗА МИН.СУМО КОЯТО ТРЯБЖА ДА СЕ ЗАРЕДИ

miraco

• Новак
  • *
    • Профил
Съвет за наглите Виваком
« Отговор #4 -: Януари 28, 2010, 05:05:31 pm »
Сега и това не пише...просто в предплатеният пакет нищо не пише. Пише само че трябва да заредиш ???? но колко... както каза онази госпожа от Виваком, някъде из интернет страниците ни пише.:)))). Просто мисля че по европейските закони Виваком от всякъде са сгазили лука...но според българските мисля че няма да е така. Така че може би разчитам на Евро съдът отколкото на БГ съдът.

avram

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Съвет за наглите Виваком
« Отговор #5 -: Януари 28, 2010, 07:09:59 pm »
Ако не си бил спрял картата си, най-вероятно си щял да получиш предупреждение че срока на валидност на картата ти изтича.
Номера не е твоя собственост че да си е доживотно твой.
Освен това предплатеният пакет е с валидност 11 месеца.
След изтичане на този срок вече не става дума за стартов пакет, а за ваучер, така че не си прав.
Твоят стартов пакет е изтекъл в началоно та 2008 година, след което валидноста на картата зависи от ваучера с който си я заредил.
Проблема си е твой че я зареждаш пред e-pay, и така не получаваш описание с валидността на ваучера, както би трябвало ако си купиш ваучер от магазин
Прави разлика между предплатеният пакет и ваучера!

miraco

• Новак
  • *
    • Профил
Съвет за наглите Виваком
« Отговор #6 -: Януари 28, 2010, 08:00:25 pm »
До: avram
Правя разлика, но не смяташ ли че щом в упътването на стартовият пакет пише ePay или хартиен ваучер, ти дават да избираш как да зареждаш. Тъй като при предплатените карти ти не подписваш договор , закупувайки този пакет , вътре описанието в пакета е твоят договор. Между другото вече има такъв прецедент с осъден оператор. Е в евро съдът са осъдили Телефоника, не в българия, но важното като си прав да си отстояваш правата.

avram

• Младши потребител
  • **
    • Профил
Съвет за наглите Виваком
« Отговор #7 -: Януари 28, 2010, 08:37:01 pm »
Виж сега стартовият пакет и ваучера са две различни услуги.
Не можеш да искаш в упътването на услугата стартов пакет да е включено упътването на услугата ваучер, която е друга услуга!
Услугата стартов пакет е изтекла 11 месеца след закупуването на пакета и вече не съществува, а договорът който е съществувал е невалиден поради изтичане на срока на договора, а именно 11месеца. При презареждане ти преминаваш на услугата ваучер, а условията на услугата ваучер зависят от конкретната услуга ваучер, която си закупил. Ако закупиш услугата ваучер от 4лв. срока за право върху номера се удължава с 1 месец, ако закупиш услугата ваучер от 10лв. срока на услугата е 11месеца, а правата за ползване на номера се удължават с 12 месеца от датата на активиране на услугата ваучер от 10лв.
Ползването на услугата електронно разплащане е за твое улеснение при закупуване на вече позната услуга и е по твое желание.
Трябва да четеш упътването преди да започнеш използването на услугата, а не след като услугата вече отдавна е изтекла!
С активиране на услугата ваучер ти се съгласяваш с условията и, и трябва да се съобразяваш с тах

miraco

• Новак
  • *
    • Профил
Съвет за наглите Виваком
« Отговор #8 -: Януари 28, 2010, 09:04:47 pm »
Говориш глупости...но както и да е...надявам се и други тук или да потвърдят твоята теза или моята....

avram

• Младши потребител
  • **
    • Профил
Съвет за наглите Виваком
« Отговор #9 -: Януари 28, 2010, 09:59:35 pm »
Е са вече прекали!
Кое са глупости бе нагъл тъпунгер!
Аз не излагам теза, а само факти.
Щом имаш излишни пари, време и нерви ходи си чукай кухата кратуна.
Адвокатите ще те разнищят защото нямаш и най-малко основание за исканията си.
Мислиш си че като си бил в чужбина си по-умен от останалите ли, кво ли?
До не говорим че предплатената ти карта не се води на твое име или на което и да е друго име, защото е закупена анонимно и ти нямаш абсолютно никакви права над нея! Най много което ще постигнеш е да те осъдят че си я откраднал! Ще хванат първият срещнат да твърди че си му откраднал картата и ще те направят луд на квадрат бе! Не случайно не са ти дали да направиш номера на абонамент, а са ти дали друг номер! Тъпак!
« Последна редакция: Януари 28, 2010, 10:01:45 pm от avram »

miraco

• Новак
  • *
    • Профил
Съвет за наглите Виваком
« Отговор #10 -: Януари 28, 2010, 10:24:50 pm »
Ами ще сядаме у ще мрем тогава, те тези оператори на това разчитат, на страх и несигурност. И мисля че само тъпунгер с куха картуна може да говори така тук, по селски. Приятна вечер.
« Последна редакция: Януари 28, 2010, 10:25:23 pm от miraco »

avram

• Младши потребител
  • **
    • Профил
Съвет за наглите Виваком
« Отговор #11 -: Януари 28, 2010, 11:30:13 pm »
Не може да се бориме по такъв начин, защото ефекта е обратен.
После като отиде някой с основателно оплакване ще го изритат, заради неоснователни претенции, като твоята и живота му ще стане ад.
Не казвам че трябва да оставиме операторите да си правят каквото си искат, обаче трябва да са основателни претенциите.
Ако въпреки всички доводи и факти които приведох, желаеш да правиш нещо, никой не те спира, но ти казвам че ефекта, както за теб, така и за другите потребители ще е негативен, защото ти нямаш шанс да спечелиш при тези обстоятелстна, а на другите потребители случаят ти ще го дават, като пример, как ги нападат неоснователно.
Като искаш да ги съдиш намери основателни причини, които ще издържат в съда.
Благодаря за пожеланието! Аз също ти пожелавам приятна вечер! Разбери какво съм ти казал и тя наистина ще бъде приятна за теб

marksman

• Новак
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
Съвет за наглите Виваком
« Отговор #12 -: Януари 28, 2010, 11:32:03 pm »
Моето мнение е, че много българи ги мързи да четатът догововорите си и Общите условия и от тук им идва проблема! Всички оператори в България удължават срока на предплатените си карти с 1 година когато заредиш картата с 10 и повече лева, това , че някой хора не си отварят очите операторите не са виновни. В случея абоната не е знаел, но това не го оправдава! Има една поговорка \"Кьорав карти не играе\".

miraco

• Новак
  • *
    • Профил
Съвет за наглите Виваком
« Отговор #13 -: Януари 29, 2010, 12:14:34 am »
Прав си че ние много не обръщаме внимание какво пише в договорите...но тук става въпрос за друго. Вземи си утре един предплатен пакет и виж някъде вътре в него пише ли че трябва да заредиш с 10 лв. за да ти се удължи срока с една година, повярвай ми, никъде не пише никакви суми, никъде не пише никакви срокове. Пише цитирам:/  За презареждане на сметката ви е необходимо предплатен електронен или хартиен ваучер на Виваком. Електронното презареждане се осъществява чрез системите на eBG, Epay или през банкомат. Хартиени ваучери с инструкция за тяхното зареждане ще намерите в партньорските мрежи на Виваком./ кажи сега ти знаеш ли за каква сума трябва да заредиш за да не си изгубиш номера или за колко месеца. За това говорех.

саманта

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Съвет за наглите Виваком
« Отговор #14 -: Януари 29, 2010, 03:51:26 pm »
Към miraco! Виж сега тук по тези форуми няма да намериш помощ, тук обикновено идват хора излъгани като теб.... както и къртици на мобилните компании(които отговарят доста ожесточено под различни псевдоними) и др. Първо ти щом си бил в чужбина знаеш как живеят там хората и че има винаги и друга гледна точка. Ние в България сме с много тесен мироглед, в следствие на успешно извършено промиване на мозъци.Затова много от хората въобще няма да те разберат за какво им говориш, нито пък ще ти влязат в положението.Те са си заровили главата в пясъка или по-точно някой им я натиска здраво в пясъка.Няма как да разберат, че въпроса е принципен, защото ТУК такива неща за съжаление вече не правят впечетление!
А за цялата работа с Виваком сам ще си решиш какво да правиш, но си помисли струва ли си нервите.В България е абсурдно да мислиш, че можеш да им направиш нещо на тези компании.Дори и да си милионер парите няма да ти стигнат да ги осъдиш тук заради куп причини. За да осъдиш тук някого имаш нужда не само от пари, а и от власт! А и сам по себе си съдът е единствено една заблуда.Чрез него нищо не може да се промени.Най-добре е да се съсредоточиш върху нещо позитивно като приятели и семейство и да забравиш тази неприятна за теб случка.:) Успех

Не целя да обидя никой с мнението си.