Автор Тема: Прахосмукачките рейнбоу  (Прочетена 17057 пъти)

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Прахосмукачките рейнбоу
« -: Февруари 07, 2007, 07:05:21 pm »
Предлагането и продаването на прахусмокачки8те рейнбоу протеворечи на българското законодателство. Ето какво се случи днес на \"демонстрацията\" която ми спретнаха у дома ( с мое съгласие разбира се) .

Според информацията, която имах дилърът трябваше да пристигне в 2ч.и демострацията ще продължи един час. След точното пристигане започна една отегчителна серия за това как аз живея в една нечиста среда, как моята жалка прахосмукачка едва ли не бълва повече прах, отколкото всмуква, как с отварянето на прозорците аз едва ли не провя белите си дробове и как цялата мръсотия е едва ли не в устата ми ( защото аз спя на изключително мръсно и пълно с бактерии легло ) и т.н. Това беше лекция на медицинска тематика, без да има медицинско лице с тях или без да се предоставят каквито и да е доказателства, изследвания, или дори хвърчащи листи за тези неща. След медицинската тема последва един отегчителен 40 мин разказ как рейбоу са най-добрите, най-великите и т.н. също без каквито и да е хартийки за направени изследвания и т.н. След това започна демонстрацията при което се опитаха да демонстрират с най-обикновен плат, с много дупки ( което трябваше да представлява торбата в моята прахосмукачка) как всичко което влиза излиза без да се спира от нея. Задаваха ми тъпи въпроси на които аз отговарях така както те очакваха. ( това беше по молба на моя приятел, според който ако се заяждам демонстрацията може да продължи и 10 часа, и беше прав). Мина демострацията и ми беше дадена протеворечива информация за гаранцията. Веднъж беше 3 год.  после 18 а накрая 16. като в последствие разбрах, че реално е 3 години,но ако се носи в техния сервиз всяка година при всеки преглед към гаранцията се прибавя 1 година. не ми беше поднесена никаква информация за правата ми на потребител. Та след като информацията свърши у дома нахлуха ( буквално ) човек, които се представи за управител във Варна и още един и започнаха да ни убеждават да си купим като ни предлагаха сложна схема за изплащане. Моят приятел ги помоли да излязат защото не са поканени и не са очаквани, при което с неухота се изнесоха. Първоначално схемата беше 800евро + разсрочено плащане с вноски от 70 евро на месец без да бъде уточнено за колко време става въпрос. Единствената информация, която получих, е че оскъпяването е 100 евро на година и разсрочването може да е за 2 години. Имаше още по-сложна схема за различни подаръци, които можеш да си купиш и отделно, отново във евро. След като не се съгласихме да я купим веднага по мобилния телефон веднага дойде съобщението, че плащам 100 евро и я имам но цената остава същата, без пак да се уточнява как, за колко време става изплащането и освен това печеля по 100 евро за всяка продажба, която аз съм препоръчала. След и като на това не се съгласихме - се изнесоха. Демонстрацията продължи 2.5ч. и дори останаха обидени, че не сме си купили. Цялата цена беше някъде 2200евро. И на моята забележка, че една кола струва толкова но не решаваш на секундата дали я искаш или не  - се намръщиха още повече. пропуснах да отбележа, че за единият уред, който струваше 100 евро при пресмятането в лева ми поискаха 235. И оставиха повече боклук, отколкото имаше преди тях ( вкл. всичките парцалчета с които демонстрираха ).

Ще сезирам КЗП за това.
« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 10:04:42 pm от elenaaleks »

StoPA

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Прахосмукачките рейнбоу
« Отговор #1 -: Декември 10, 2007, 09:05:59 pm »
А какво ще стане ако откажа \"демонстрацията\", защото така постъпих. Какво да очаквам сега?

krista.7

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Прахосмукачките рейнбоу
« Отговор #2 -: Юли 24, 2009, 02:14:36 pm »
Ака откажете демонстрация,просто нямя да разберете за какво става дума.Начинът за продажба на почистващата система е този.Не се показва по телевизия,медии и т.н.тъй като няма да разберете за какво точно става дума.Залага се на прекия контакт с клиента.Самата демо не е обвързана с покупка,но всеки дилър иска препоръки тъй като това е начинът на работа.В момента ,в който свършат познатите на дилъра,ако няма препоръка той ще остане без работа.Аз от една година имам почистваща система Рейнбоу и съм страшно доволна.

krista.7

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Прахосмукачките рейнбоу
« Отговор #3 -: Юли 24, 2009, 02:17:42 pm »
Не мисля ,че в начина на продажба има нещо незаконно.Никой нямя да ви влезе в къщата,ако не го пуснетеи никой няма да ви вземе парите ,ако не сте убедени ,че трябва да ги дадете.Работата на дилъра е да ви покаже предимствата на почистващата система и нищо повече.

Ludmil Stoyanov

• Новак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Прахосмукачките рейнбоу
« Отговор #4 -: Септември 28, 2009, 07:03:11 pm »
Купих си Reinbow преди 10 години, разбира се на изплащане. Не съжалявам изобщо, съжалявям хората ,коита не могат или по-точно не искат да си го купят. От 4 години живея в друг град и се наложи да си купя още един Reinbow, защото първия остана на децата. Направих го, защото за мен друга почистваща техника за дома не е измислена. Всичко останало не е здравословно!Не се колебайте, ами си купувайте, защото АКАРИТЕ се изваждат от постелятя само с Reinbow. За какви ли не глупости си даваме парите, а Reinbow си заслужава! Това не е реклама и не получавам % от фирмата! Споделих мнение. От време на време ходя по адреси за тупане, пране и т.н.
Skipe: Mr.Milcho ; E-mail: livis@abv.bg ; GSM: 0898897004

galqsabri

• Новак
  • *
    • Профил
Прахосмукачките рейнбоу
« Отговор #5 -: Декември 31, 2009, 01:34:52 am »
balgarina si e balgarin ,toi trqbva da pokaze 4e e bai ganio!gospozo az sa6to imam rainbow,stra6no sam dovolna nai ve4e ot fakta 4e nqma dryga ma6ina da 4isti kato neq imam ka6ta na 2 etaza i izlaskvam ot krai dokrai..samo edno ne razbrah ,za6to se saglasqvate na demonstraziq i sled tova napadate dilara 4e edva li ne ako moze i parite ot djobavi 6te vi vseme ,koeto izob6to ne e vqrno sas men bqha mnogo vezlivi i priqtni .za da ste interesni vav daden forym ne pi6ete prostotii za6toto stavate naistina sme6ni pred horata!!!!!!........

Виктория Давидова

• Новак
  • *
    • Профил
Прахосмукачките рейнбоу
« Отговор #6 -: Май 29, 2012, 02:23:37 pm »
Здравейте,специално се регистрирах заради темата.Наскоро и у нас идваха да ни направят демонстрация на прословутата система за почистване.Казано ми беше че ще отнеме само около час,но в действителност седяха три часа и половина(събота от 7 до 10.30 вечерта).Бяха мъж и жена,любезни и учтиви, предимно мъжът направи демонстрацията.Сигурно 40 минути сипеше суперлативи за фирмата,после още половин час ни убеждаваше колко е нездравословна средата за живеене в дома ни и най-вече за малкият ни син,колко бил мръсен въздухът и т.н.Навън било 50 пъти по-чисто отколкото в жилищата на хората.Най-накрая се започна със съществената част,показа как работи прахосмукачката,как се тупат килими и одеяла с нея,как да почистим пердетата без да ги сваляме от корнизите,последвано от лекция за акарите в матраците и колко били вредни и т.н.Накрая дойде моментът за цената на системата и ние с мъжът ми ахнахме,смятахме че е около 1000 лв.,а се оказа че струва 2300 ЕВРО!Започнаха едни схеми за лизинг и кандърдисване как трябва на всяка цена да си я закупим,заради детето,което е на 4 годинки и как щяло да се разболява по-малко,и това било инвестиция за здраве.Жената беше по-сдържана,но мъжът й(те са съпрузи)действаше доста настъпателно,дори нахално.Изнервихме се и двамата с мъжът ми,тъй като минаваше вече 10 вечерта,детето не беше вечеряло,нито си легна на време,а те не даваха никакви признаци да си ходят.Нещо повече,очакваха да вземем решение дали да дадем близо 5 бона ей така за 1 минута.Казах че,продуктът ни харесва,но искаме време да си помислим и да си го обсъдим насаме,все пак става въпрос за не малка сума пари.Мъжът стана раздразнителен,сякаш се ядоса че на купуваме веднага(каза че в деня на демонстрцията имало отстъпка),но ние бяхме категорични.Накрая си тръгнаха,но ни изнудиха да дадем номерате на наши близки,да ходят и в тях за демонстрация.Отдъхнахме си като си отидоха и не съжаляваме че не взехме прибързано решение(защото те на това разчитат,да те впечатлят и подействат на психиката)и да купиш на мига.Колкото до самата система за почистване,смятам че наистина почиства,но цената е доста завишена и е за хора,които разполагат с  много пари или са маниаци на тема чистота.Прахосмукачката е бая тежичка и тромава,сама се убедих в това.Съгласих се на демонстрацията само за да направя услуга на моя приятелка,която си е купила уредът и щяла да спечели перящо устройство за килими,ако 4 семейства се съгласят да приемат демонстраторите в домовете си.