Автор Тема: Казус със самолетни билети....???  (Прочетена 36042 пъти)

Radoslav Koruev

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Казус със самолетни билети....???
« -: Февруари 09, 2010, 11:06:08 am »
Здравейте на всички.Ето и моя случай.Сблъскахме се с поредния български тарикат,който си мисли че може а изкарва пари на гърба на хора които се чудят как да свържат двата края.Аз живея в Финландия от няколко години.Сестра ми с семейството си всяко лято идват и те тук на сезонна работа.Преди седмица си купиха самолетни билети от София до Хелзинки за 23 юни.Цената на билетите е 210 евро.Издават им билети плащат си ги и са спокойни вече.Но вчера им се обадили от агенцията от която са си купили билетите и им казали че трябва да доплатят по 91 евро на билет още,защото служителката не била включила летищни такси.Само че билети на цена дори под 200 евро има и сега и те ако им бяха казали че цената е 300,нямаше да си купят от тях.Но им казали че неможе да им върнат парите но ако не платят билетите ще бъдат анулирани и ще им изгорят и 200-те евро които са дали.А този път са 18 човека.Та защо ми се струва че от агенцията искат да \"е...ът мухата в въздуха\".Намерили обикновенни селски хорица,които не са много наясно,и дай сега да ги доим.Ако има някой да даде съвет какво може да се направи по въпроса.Интересно ми е ако бяха излетяли вече какво щяха да правят от агенцията?Къде щяха да ги намерят.Интересува ме по закон как е,могат ли а им анулират билетите?Благодаря предварително на отзовалите се.

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2010, 07:22:55 pm »
Освен да прегледате покрай Министерство на транспорта и най-вече агенцията по туризъм предполагам.
Но след като са сключили сделка на тая цена или сменят билетите с други и не плащате или връщат парите.

na4iko

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 11, 2010, 05:01:59 pm »
zdravei  sajelqvam 4e i va6eto semeistvo go e spoletqla takava zla u4est no vi6 as mislq 4e kato e sklu4ila prodava4kata dogovora po pokupko prodajbata ve4e nemogat da gi anulirat  za6toto podlejat da gi osadite zatoto to e sa6toto pri pokupkata na primerno televizor ot magazina i kasierat go e 4uknal s po niska cena i na ishoda da ti kajat 4e trqbva da si doplati6,s dve dumi kato e nekadaren prodava4at da si pravi smetkata imaiki kasovata bele6ka v rakata si  tova dokazva 4e ne e kraden tova 4e ne e s tazi cena i prodava4a se e obarkal i ti e poiskal i nai vajnoto ti e izdal kasovata bele6ka s po niska cena da mu prespadnat razlikata ot negovata zaplata i taka drug pat da se nau4i kak da se otnasq s rabotata si.a parite ako iskat da si gi vzemat mogat bes nikakav problem samo trqbva da sa po strogi i ako e nalojitelno da zvannat na nqkoq televiziq i da raskajat svoqta slu4ka to v balgariq ako ne e s dobrata trqbva da e s lo6ata no pri nali4ieto na televiziq 6te im varnat parite i daje 6te im se izvinqt zatova ne se otkazvaite tazi darjava trqbva si promeni misleneto trabva da si otstoqvame pravata kato potrebiteli i kato naciq ne moje ve4no da prodaljavat da ni tap4at navsqkade kadeto otidem i kakvoto i da stane prosto trqbva balgarite da se zahvanem s rezi problemi edin pat za vinagi za6toto i nie sme hora ne sme jivotni.as iskrenno se nadqvam problemat da se razre6i vav va6a polza i po nai dobriqt i bars na4in.USPEH!!!

sevdanco

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 11, 2010, 06:50:39 pm »
Специално за na4iko,
Братчеде na4iko специално за тебе-ПИШИ НА КИРИЛИЦА.АКО НЯМАШ КИРИЛИЗАТОР ПОЛЗВАЙ ДОЛНИЯ ЛИНК.
http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php  -Конвертиране на български текст от латиница на кирилица.
ЗАЩОТО ПИСАНЕТО НА БЪЛГАРСКИ ТЕКСТ С ЛАТИНСКИ БУКВИ Е КАТО НАПИСАНОТО С ЛАЙНА НА СТЕНАТА-ПРОЧИТАШ ГО ,АМА Е МНОГО ГАДНО.
ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ИЗПОЛЗВАНИТЕ ИЗРАЗИ,ВСЕ ОЩЕ СЕ НАМИРАТ хора,КОЙТО НЕ РАЗБИРАТ,ЧЕ ПИШАТ В БГ САЙТОВЕ.

isbor

• Новак
  • *
    • Профил
Промяна на цената на самолетен билет
« Отговор #4 -: Декември 17, 2010, 08:11:13 pm »
Здравейте,
Родителите ми са си закупили самолетни билети за щатите. Петнайсетина дни преди полета от фирмата посредник им съобщават, че поради неподновяване на някакъв договор между туроператора и самолетната компания трябва да им сменят обратния полет и да доплатят 600лв. Някой знае ли дали фирмата посредник има право да подменя вече закупен билет и какви са правата на родителите ми в такъв случай?