Автор Тема: Проблеми с Елдоминвест  (Прочетена 28147 пъти)

BaiZmei

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Проблеми с Елдоминвест
« -: Февруари 08, 2007, 10:30:37 am »
Вече два месеца имам техен бойлер - 3kw. Два пъти викам техник заради прегорял кабел. Причината е, че захранват нагревател стакава мощност с 1квадрат кабел. Всеки ел. техник знае че това е глупаво. Някой може ли да ми каже какво да направя - в рамките на гаранцията техника тъпо и упорито ще сменя прегорелия кабел без да промени сечението му, а след това? Няма ли начин да се обясни на въпросната фирма, че в електротехниката има закони, които не зависят от печалба, пазар и други икономически понятия.
« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 01:46:07 pm от Lachezar Barakov »

vladi

• Новак
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
Бойлери на Елдом Инвест - Варна
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2007, 05:01:04 pm »
zdravei,
absolutno razbiram problema ti i moyat savet e da posetish serviza na Eldom invest v Sofia i da si poiskash parite,zastoto te sa gola voda,az samata imash razpravii i saveta mi e ot lichen opit!
Nkratkao ste ti razkaja kakva be moyata situaciya.Predi dve godini si kupih boiler na Eldom invest,ot seriyata Diplomat,chiyato reklama techeshe aktivno po TV.Poradi profilaktikata koyato se provejda pochti vsyako lyato v Sofia reshush da zakupya tehniyat nov vid boiler,imaiki vpredvid,che te sa utvardila se na pazara firma.Za dve godini toi soya v serviza im v Krasno selo poveche otkolkoto v doma mi.Posledvaha bezbroi razpravii s edin ot tehnicite im,toi gorkiyat kade razbira kade ne.Sled tova mi dadoha savsem drug boiler i moyata shasha prelya.Otkashih boilera si i go zanesoh v serviza zaedno s pridrujavastite go postavka za dush,markuchi i t.n.i saotvetno nai-vajnoto garancionnta karta,v koyato izrichno pisheshe,che imam pravo da napravya reklamaciya sled izdaden ot serviza dokument,che ne sam dovolna ot saotvetniya produkt,koito sam zakupila.Kakto se ochakvashe mnogokratno se opitaha da mi otkajat,kaot kazaha, che ne mogat da izdadat takav dokument,predlojiha mi da mi smenyat biolera s nov,koito ste pristigne ot Varna kadeto e centralniyat im ofis.Men tova vaobste ne me ustroivashe tai-kato razocharovanieto kakto ot serviza kato takav taka i ot bikluka,koiot sa napravili beshe golyam i az im kazah, che edinstveniyat variant az da si tragna ot serviza im e da mi varnat parite.Stana edno malko shou,no az byah reshila, che naistina ste polucha parite si,koito savsem ne byaha malko,pak i zasto tryabva da gi podaryavam ei taka na nyakoi.V kraina smetka tova e gavra s potrebitelite,a osvaen tova tozi boiler beshe 7.5KW,\"nadejden\",\"ikonomichen\" i neznam oste kakva go reklamiraha...........I zastanah tam,uporito chakaiki da polucha obratno parite si,no sled kato choveka pred men viduya che naistina nestata sa seriozni i az naistina nyama da si tragna,mi kaza da doida na sledvastiyat den za da gi polucha!i naistina taka stana............poluchih gi i se otarvash ot tazi otvratitelna i nekompetentna firma.........naistina moje bi chovek tryabva kato kupuva el.ured parvo da prouchi ima li serviz toi ili ne,da izbere ured spryamao serviza,zastoto vse v nyakakav moment nesto se sluchva i dopirame da uslugite na otriziraniyat serviz,
Nadyavam se da sam uspyala da vdahna nadejda i da te ambiciram da se borish s tyah zastoto te ne si zaslujavat!
Uspeh!

BaiZmei

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2007, 01:20:20 pm »
Здравей Влади и благодаря за отговора. Честно казано възхищавам ти се и наистина написаното от теб ме амбицира, така че ще направя всичко възможно да се оттърва от тази фирма. Благодаря отново и всичко добро.

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2007, 05:18:13 pm »
Здравейте
Дайте по-вече инфо  марка,модел, партида, от къде е закупен и т.н
на E-mail bnap@bnap.org
Държавната агенция за метрология и технически надзор e   администрацията, която прилага Закона за техническите изисквания към продуктите
Елдон проект ЕООД -   Варна вече имат забрана за разпространение и изтегляне от пазара на Електрическа камера за печене  – Резултатитите  от проверката и изпитванията на камерата  /удреждане от токов удар/ Бойлера може да не съответства на съществените изисквания  съгласно Закона.
« Последна редакция: Февруари 09, 2007, 05:25:18 pm от kaufer »

BaiZmei

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2007, 03:22:36 pm »
Здравей kaufer,пратих информяция на посочения mail, но ако не си я получил пиши тук и ще я пратя отново.4ао

vladi

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 15, 2007, 01:41:49 pm »
Zdravei BaiZmei,mnogo se radvam che vzimash nestat v svoi race i naitina otivai da si vzemesh paricite!Ako tryabva ste idvam s teb!Jelaya ti uspeh!!!!!!!!!!!!!!!!!Pishi nesto poveche za sebe si!

BaiZmei

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2007, 06:46:54 pm »
Здравей Влади. Всъщност съм Божидар, а това за бай змей ми остана от следването. Аз съм от Бургас. На около 36 години съм, женен с едно дете. Всъщност - тривиална информация. Бих написал нещо повече, но ме насочи към нещо. С удоволствие ще отговоря. Засега чао!

vladi

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2007, 09:39:42 am »
Здравей,Божидар,
Радвам се,че ми  писа.Е, това е живота и аз съм омъжена  почти на 26години,щастлива и оптимист за някои неща от живота.
Ти си от морски град това е чудесно аз от сега мечтая за море...................................
Какво стана с твоя бойлер? Но сега като каза,че си от Бургас предполагам,че за теб е по-трудно да идваш до сервиза им в София тъй като това е време,разходи и т.н.Но дано накрая всичко се увенчае с успех.Ати с какво се занимаваш по принцип?
Ще се радвам , когато имаш възможност да пишеш.
Сега ти пожелавам слънчев и успешен ден!
« Последна редакция: Февруари 21, 2007, 09:40:28 am от vladi »

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2007, 10:38:32 am »
Хора, разменете имейли и се опознавайте чрез електронни писма. Това, до колкото ми е известно, е форум на потребителите, не форум за запознанства.

vladi

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2007, 11:41:07 am »
Така е но защо така грубо,IZIDA?

BaiZmei

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: Февруари 26, 2007, 06:20:07 pm »
Здравей Влади! За да не дразним другите във форума моя e-mail e f912@abv.bg. Чао и до писане

galliv

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #11 -: Март 22, 2007, 05:02:43 pm »
Здравейте,
искам да се оплача от бойлерите Дипломат.Преди две години си закупихме проточен бойлер на Елдом Инвест. Цената му беше 150 лева. Монтирахме го в кухнята и започнахме да го ползваме , само след два месеца се счупи врътката (от там се пуска и спира водата) занесох го в сервиза , от там заявиха , че ние сме виновни , защото сме я въртяли в двете посоки , а тя се върти само в едната и обратно . Ние спазваме стриктно условията за ползване и наистина го въртим в една посока , но не ни го поправиха. Закупих нова врътка за 2 лева и сами си я сменихме , до сега се чупи три пъти . И си я сменяме. В сервиза кзаха , че това е редовно и си е дефект на производителя, но ние сме си платили , а сега не можем да ползваме гаранцията. Както и да е ,искам да се обърна към всички , които мислят да си купуват бойлери на Елдом Инвест, не го правете!
Сега се появи и нов дефект, не грее достатъчно водата. Тя си е съвсем хладка, освен това тези врътки са много неудобни , освен че са трудни за въртене, са на високо и са неудобни при ползвени. Все пак в кухнята се налага през минута да пускаш водата и с мокри , блажни т. н. ръце.
Абсолютен боклук е този проточен бойлер . А в гаранцията пише , че ако даде три пъти един и същ дефект го сменят. Няма такова нещо . Не се лъжете , купувайте си изпитани марки . Приятен ден !

vladi

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #12 -: Април 04, 2007, 04:18:30 pm »
Здравей,Galliv,
Ако си прочел в началото аз също съм потърпевша от бойлерите на Елдом Инвест!
Споделям мнението ти напълно и изцяло както тези за баня така и тези за кухня са много зле.Въобще проточен ли е,зарежи!
Само,че аз бих те посъветвала да отидеш и да го върнеш в сервиза заедно с допълнителните аксесоари с,които го продаватрстига да не е изтекъл настина гаранционния срок,ако прочетеш мнението ми в началото на темата ще можеш да проследиш как съм процедирала.
Желая ти успех!

larycc

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #13 -: Април 13, 2007, 03:12:15 pm »
Проблемът не беше във водосъдържателя, затова махам предишния си пост и поднасям извиненията си на фирма \"Елдом инвест\"!
« Последна редакция: Април 16, 2007, 10:18:21 am от larycc »

alex345

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #14 -: Май 21, 2007, 03:48:29 pm »
Zdraveite,
az iskam da se opla4a ot drug mnogo reklamiran produkt na Eldom Invest Varna- "Malkata- golqma pe4ka", naistina malka pechka- golqm bokluk! Govorq za model 203B- 279lv, s ventilator, no sigurno i drugite sa sushtite bokluci. Purvo sprq da raboti ventilatora, moje bi povredata e v kopcheto, kluca na malkiqt kotlon sushto dava defekt ot vreme na vreme- sirech vkluchva se ne vseki put. Mnogo e nepriqtno sutrin, kogato burzash go vkl na 6 i sled 10-15min ustanovish 4e toi izobshto ne e vkluchen, kato zavurtish klucha pak nai- veroqtno shte se vlu4i, no ve4e nqmash vreme za kafe : ( No tova e "bql khur", kakto se kazva, sega i releto na furnata otkaza- v edin moment zabelqzahme, 4e kato namalqvash gradusite lampi4kata ne gasne.
Ne mi se zanimava sus serviza, zashtoto trqbva da 4akam dosta, a ako se hranim po restoranti pe4kata shte ni izleze dosta po- skupa, moje bi na cenata na druga mnogo po-nadejdna pe4ka. Osven tova i Krasno selo mi e malko dale4e i transportiraneto i do tam shte mi suzdade redica neudobstva, no nai- vajnoto e, che se sumnqvam 4e s otstranqvaneto na tezi defekti shte se prikluchi. Ot prochetenoto do tuk za boilerite mislq, 4e tova e samo nachaloto s moita pechka. Predpochitam da mi vurnat parite. Ako nqkoi moje da mi dade suvet kude da si tursq pravata, shte mu buda blagodarna!