Автор Тема: Проблеми с Елдоминвест  (Прочетена 30971 пъти)

greensin

• Новак
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
Бойлери на Елдом Инвест - Варна
« Отговор #45 -: Февруари 27, 2009, 11:28:28 am »
Здравейте,
Абсолютно сте прав, че компромиси с дебелината на кабелите не трябва да се прави. Всеки трябва да разбере това и да  е наясно,че  и бойлер за 1000000лв. да си купи, ако е спестил и пренебрегнал надеждната ел. инсталация то определено имуществото и живота му са застрашени. Критиката ми беше по скоро към това, че българските производители трябва да се отнасят с по - голямо внимание към детайлите и да предвиждат проблемите в преспектива.
Времената станаха много трудни и неблагоприятни за потребителя и той трябва да се защитава много по активно от несъобразителни и хитри производители  и търговци.
Молбата ми е да сме обективни и да казваме за проблемите,  не  да ги омаловажава ме, и да се търси решение за подобряване на качеството
Наистина няма перфетна стока, но някои дефекти са толкова потресаващи и драматични, че със сигурност носят по - сериозна критика.

Г-н 5kov нищо лично, поздравления за ентусиазма  и дано успеете да помогнете на повече потребители, което всъщност е обща цел на всички във форума.

M.5kov

• Новак
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
« Отговор #46 -: Март 02, 2009, 11:04:32 am »
Благодаря за разбирането!
Мисля, че е добре при проблем да пишем имейл и до самите производители, било то за сервизни проблеми или неяснота за нещо.
Всъщност може и производителя да незнае за проблемите които се появяват в уредите.
До колкото знам 90% от всички марки за ел. уреди и прочие се обслужват от България сервиз и може би от там идват повечето проблеми, като не говорим за конкретен производител, уред или търговец от който сме закупили уред...
Ето адресите на фирмата: http://diplomat.bg/contacts.pcgi
Ако и там не ви помогнат най-добре се обърнете към съответната институция за прилагане на законови мерки!

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #47 -: Март 02, 2009, 12:31:08 pm »
Гаранцията, дадена по закон, не включва производителя. За всички въпроси трябва да се обръщате към търговеца - той трябва да изпълни законовите си задължения да поправи стоката - не сервизът, не производителят - търговецът. Не разбирам защо потребителят трябва да върши работата на търговеца и да информира производителя за възможни дефекти!! Не разбирам и защо трябва да се засипва търговецът с е-мейли или лични посещения - представете си, че има закупени 100000 бойлера и до втората година 10000 са се повредили (без значение чия е вината), това са средно 13 потребителя на ден! Защо търговецът да назначава специален екип за описване и регистриране на проблемите (а само някои от тях може да са производствени дефекти), като тази работа трябва да се свърши от търговеца, който, и без това, го върши.

Освен това, всеки търговец трябва да има механизми и начини за регулиране качеството на производство.

Аз бих се обърнала към производителя само когато всички останали опции са изчерпани - разбирате, че вие, макар да сте закупили стока от този производител, реално вие нямате договор за покупка с него, а с търговеца.

gangboyy

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #48 -: Март 04, 2009, 10:37:39 am »
Здравейте. И аз да се наредя на опашката на недоволните от елдом. Преди седмица си купих 80 литров серия \"Океан\" с електронно управление.... тои се побърка от грешки. За 5 дни блокира по различни причини 10 пъти. От сервиза обещаха утре да наминат и по телефона ми се стори, че знаят какъв е проблема. Моля някой ако има впечатления от тези бойлери да поустне един коментар. Благодаря предварително.

M.5kov

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #49 -: Март 04, 2009, 04:48:39 pm »
Gangboyy можеш ли да ни кажеш какви точно са грешките, които изкарва електрониката? До сега не съм виждал бойлер с електронно управление в работеща среда и честно да си кажа са ми малко \"чужди\" :)

gangboyy

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #50 -: Март 04, 2009, 10:43:12 pm »
Всички възможни 5kov. Прегря 3 пъти, и 4 пъти прекъснат кабел към нагревателя. Не ти и трябва да ги виждаш :)

M.5kov

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #51 -: Март 04, 2009, 10:54:31 pm »
На каква температура си го настроил да загрява? Ако температурата в стаята е по висока и бойлера е настроен на макс, има вероятност да се включи защита против прегряване...

gangboyy

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #52 -: Март 05, 2009, 09:12:41 am »
5kov, това, което знаеш ти го знам и аз. Исках мнение от някои, сблъскал се със същите проблеми, а не теорийки. Знам как се експлоатира бойлер. Ако нямаш лични наблюдения по-добре не се прави на \"майстор\"! Хубав ден.

M.5kov

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #53 -: Март 06, 2009, 11:20:31 am »
.
« Последна редакция: Август 10, 2011, 10:50:40 am от M.5kov »

greensin

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #54 -: Май 18, 2009, 02:47:48 pm »
Зравейте,
имам нужда от бойлер, който да монтирам на вилата . Бях се ориентирал към Елдом, но при обикалянето ми в маркетите видях, че гаранцията им вече е 3 години (на други марки е 5г.).
Моля Ви да споделите, ако знаете каква е причината да си намалят гаранцията?
Моля също да ми помогнете в избора на марка.
Благодаря!
« Последна редакция: Май 18, 2009, 02:48:46 pm от greensin »

B.Trueger

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 68
    • Профил
« Отговор #55 -: Май 19, 2009, 02:12:18 pm »
Това с бойлера е като женитбата - взимаш което си харесаш и се молиш да не се окаже набутвация. Не ми е известно Елдоминвест да са си \"намалявали\" гаранцията. От техните бойлери също се случват добри (понякога), но не взимай такъв с електронно управление, за да не си скубеш косите от яд. Чисто технически, бойлер от неръждавейка е най-доброто, на практика е вечен.

carlyangel

• Новак
  • *
  • Публикации: 25
    • Профил
« Отговор #56 -: Май 19, 2009, 07:04:55 pm »
M.5kov-От изказванията Ви прозира факта,че сте служител на фирмата и не мисля,че трябва да продължавате с жалките си опити да го прикривате и да залъгвате хората,отклонявайки вниманието им от грешките на фирмата Елдом.Неколкократно повтаряте,че видите ли,не сте чувал за този или онзи вид бойлери,а след това се изразявате доста компетентно по повод грешките,които те дават и тяхното отстраняване.Друго,което ми направи впечатление във вашите постове е факта,че оплювате конкурентна фирма и твърдите,че  сменяте бойлера си едва ли не всеки месец.Всички знаем,че търговците следят форумите,но поне не си позволявайте да пишете абсурди и да залъгвате хората със съвети тип \"Направи си сам\",защото това е бойлер,а не пасатор!

greensin

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #57 -: Май 20, 2009, 11:35:09 am »
Със сигурност няма да взема с електронно управление за вилата :) Ще погледна за тези неръждавейки на каква цена са и колко им е гаранцията, дано не излезе много дебело. Все пак ако  резервоара е неръждавейка т.е. вечен, може от нещо друго да пестят:)

M.5kov

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #58 -: Май 22, 2009, 10:52:37 pm »
.
« Последна редакция: Август 10, 2011, 10:50:45 am от M.5kov »

carlyangel

• Новак
  • *
  • Публикации: 25
    • Профил
« Отговор #59 -: Май 24, 2009, 02:38:35 pm »
M.5kov айде сега нема нужда!Чак пък да ти гледаме профила в някакви тийн-сайтчета-Мерси!