Автор Тема: В сервиз на М-тел работят мошеници.Пазете се!!!  (Прочетена 4675 пъти)

Георги Чобанов

• Новак
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
До скоро имах отлични впечатления от М-тел.Обаче след \"сблъсък\" със сервиза им в София отношението ми се промени на 180 градуса.
Телефонът ми се поврежда 25 дни преди изтичането на дву-годишната гаранция,но все пак във времето на гаранция.Нося го в сервиза на М-тел в София.В Сервизната поръчка,подписана от мен и от приемашия отдолу пише:“Забележка:Рекламации,относно неточности за предаваните за ремонт апарати се приемат САМО при предаването им!“.И в нея,разбира се, не пише,че апаратът ми е с „повредена гаранционна лепенка“. Дори ми се дава оборотен такъв,докато се поправя моя,като всяка компания грижеща се за своите клиенти.След 10 дни,обаче си получавам телефона с Акт за отказ на гаранция,с мотив,че е с „нарушена гаранционна лепенка(активен индикатор за влага)“,т.е.мокрен,във видимо състояние,съвсем различно от това при предаването му.Естествено,съм потресен,тъй като е абсолютно изключено до грижливо пазения ми телефон,някога да се е доближавала течност.
Това,което се е случило,според мен,четейки и други мнения е,че приемат телефон в нормално състояние,поливат го с някаква течност и го хвърлят на клиента.
Подал съм си жалба до М-тел/получих отговор/и жалба до КЗП/очаквам отговор/.В крайна сметка,най-вероятно ще „пия една студена вода“.Но,това,което мога да направя е да предупредя всички,които ще имат вземане -даване със сервиз на М-тел,е да изискват в момента на предаването на телефона изрично да се опише състоянието му,и най-вече,че гаранционната му лепенка не е повредена.А,ако този сервиз е в София,питайте предварително от кой ще се ремонтира.Ако това е Михаил Първосолов-не позволявайте на това лице да се доближава до телефона ви,защото съществува сериозна опасност,вместо да ви го ремонтира-да ви го унищожи.

gergana0610

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
В сервиз на М-тел работят мошеници.Пазете се!!!
« Отговор #1 -: Юни 14, 2010, 09:16:03 pm »
преди няколко месеца телефончето на детето му се повреди и се занесе съответно в сервиза на м-тел.ама ми го върнаха,защото бил мокрен и аз му купих нов.сега като прочетих това мнение погледъ х дукументите и видех че техника е бил същия тоя МИХАИЛ ПЪРВОСОЛОВ.защо по рано го го видех това мнение.тогава така много се карах на  детето а то плачеще и повтаряше че никога не го мокрил.а аз глупачката не му повервах.от де да знам че тоя първосолов е мошеник.бясна съм бясна съм бясна съм!!!!!!
« Последна редакция: Юни 14, 2010, 11:38:34 pm от gergana0610 »

madbg

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #2 -: Юни 23, 2010, 05:23:53 pm »
Вие сте изтрещели, бе!За чий им е да ви мокрят телефоните?!Тва да не някой гараж.Ремонта не го плаща нито Мтел, нито Глобул, нито Виваком.Ремонта го плаща ПРОИЗВОДИТЕЛЯ.Ако не може да се отстрани повредата се подменя телефона или платката,а дефектната се изпраща към ПРОИЗВОДИТЕЛЯ.Като ви се отнема гаранцията сервиза не взима нищо.Ако обаче изпрати телефон не отговарящ на гаранционните условия разходите познайте кой ги поема.

Георги Чобанов

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Юни 26, 2010, 08:46:50 pm »
\"За чий им е да ви мокрят телефоните?!\".madbg,въпросът ти е тъп,БЕ!!!Фактът е такъв,че им предаваш повреден телефон,до който никаква течност никога не се доближавала,а те ти го хвърлят с отказ от гаранция,че бил плувал.\"Ако не може да се отстрани повредата се подменя телефона или платката\" или се полива с вода или кафе от сервизния работник.Може би и ти си от тези сервизни работници?!

madbg

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #4 -: Юни 28, 2010, 12:25:41 pm »
Не знам кой е тъп.Прочети пак какво ти пиша и ще разбереш.ПАри в сервиза се получават при отремонтиран телефон.Парите ги плаща ПРОИЗВОДИТЕЛЯ.Та пак те питам - какво ще спечели сервиза от намокрянето на телефона ти?

bikerider_

• Новак
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
« Отговор #5 -: Юни 28, 2010, 02:47:38 pm »
# madbg, явно в серзиза са некадърници....
На мен са ми разказвали, как на гаранционен LG в сервиза не успяват да му оправят повредата, а в следващия, негаранционен сервиз уж поправят повредата. Когато телефонът бива видян от трети специалист, се установява, не само, че повредата му не е отстранена, а оригиналнтия дисплей е заменен с менте. После и 2-та сервиза, в които е пребивавал, отричат да са го крали...
« Последна редакция: Юни 28, 2010, 02:48:13 pm от bikerider_ »

Георги Чобанов

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Юни 29, 2010, 07:47:15 am »
Некадърници и тарикати!!!Възможно,когато поради некадърност не могат да отстранят повредата да си решават проблема като го залеят телефона с някаква течност и го хвърлят на клиента.Защото телефонът ми бе в сервиза 19 дни преди случката,заради повишена консумация,и повредата не беше отстранена/или не успяха/.Не може телефон на 19 месеца,който го изполваш за 30-на минути разговор  на ден батерията да му държи до ден и половина.