Автор Тема: Таксиметрова фирма - КЕНТАВЪР ООД - София - ИЗМАМАААА  (Прочетена 1195 пъти)

Sexy_Lips

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте,

Само да споделя с вас, че току-що бях нагло излъгана от таксиметров автомобил - принадлежащ към фирма \"Кентавър\" ООД - София. Името на шофйора според касовия бон е Н. Пенев с кола рег. номер: С1805ХМ

От летище София до Хотел Света София (Пиротска 18) ми начисли смешните 29.748 км. за които ми взе 18.75лв!

Бъдете внимателни.

genie

• Новак
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Таксиметрова фирма - КЕНТАВЪР ООД - София - ИЗМАМАААА
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2007, 09:21:07 am »
Лелееее,как са те метнали:)))))))!Този да не е минал за по-пряко през Перник?

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2007, 10:03:49 am »
Първо подай сигнала в фирмата  ул.Св.св.Кирил и Методий 42  
983-76-08 после  и ДАИ 930 88 10

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2007, 10:22:15 am »
Не се учудвай от сумата. Фирма Кентавър има САМО такава практика. Те не печелят от работа, а от тарикатлъци. Не ги ползвайте.

clasnata

• Новак
  • *
    • Профил
А мене как ме измами ОК супершанс ЕООД, ЕТ \"Валентин Янков\"което аз погрешно някак си прочетох и се заблудих с фирмата ОК супертранс, която е била винаги коректна. Та от летище София до моя квартал ми взе 28,47 лева!!!!! Ама като сме такива будали!!!! Уж сме грамотни това българите! Не мога да си простя! Но приликата е подвеждаща. Наистина.

anaeron

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #5 -: Септември 22, 2007, 01:16:20 pm »
Може ли някой да ми даде съвет къде мога да подам оплакване за следното:
Преди два дни съпругата ми беше в командиравка в София и й се наложило да ползва такси от автогарата до Съдебната палата, за което й се наложило да заплати 15,80 лв!!! Интересното е, че й е бил издаден  и бон, на който пише, че цената за километър е ... 4,90лв. !!!!!!!!!! Мога да приложа сканирано копие на касовия бон.

Не можем да останем равнодушни  към такива наглеци!
« Последна редакция: Септември 22, 2007, 01:18:40 pm от anaeron »

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #6 -: Септември 22, 2007, 04:18:36 pm »
Цената на такситата е обявена на стъклото. Ако там е пишело 4.90 и съпругата Ви се е качила - значи е приела това заплащане. Следващият път, когато ползвате такси, без значение в кой град, задължително трябва да погледнете каква е цената, за да не останете неприятно изненадани. А таксита, които возят на такива тарифи има във всеки град.

natel

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Септември 24, 2007, 11:20:29 pm »
Ne moje da prodaljavat tezi neshta. Nqma li nachin da se kontrolirat cenite na taksimetrovite uslugi? Vchera vecher edni priateli - italianci bqha naglo izlagani ot taksimetrova firma SOFIA AIRPORT TAXI. Ot letiishteto do hotel Pop Bogomil (ULICA pOP bOGOMIL) taksito im e vzelo 39 lv. i to bez nikakva kasova belejka !!!!!!!Sas vsichkata mu naglost im e dal sashto i vizitna kartichka :)))) Kak e vazmojno??? Do koga shte im pozvolqvame da si izmislqt kosmicheski ceni i da prekarvat turistite, koito ostavat s otvratitelni vpechatlenia za Balgaria!!!!

elenaaleks

• Старши потребител
    • Профил
« Отговор #8 -: Септември 25, 2007, 07:49:22 am »
Не могат да се контролират цените защото е пазарна икономика, но вашият приятел може да пусне жалба за неиздаване на касова бележка. А той защо не е поискал такава???

natel

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: Септември 25, 2007, 10:52:40 am »
Ne sa poiskali kasova belejka zashtoto v Italia horata ne trqbva da si iskat belejki, targovcite sa DLAJNI da gi izdavat. A ako nqkoi ne izdade i go hvanat, globite sa tolkova golemi, che vseki predpochita da si q izdade. Kontrolat e dosta po-golqm. No tova e neznachitelen sluchai. Da kajem che edin italianec moje da si pozvoli da plati tazi suma. No gorkite balgari, koito sa bili prekaranido sega ... Ponqkoga horata barzat za ne6to vajno i vlizat v parvoto taksi, koeto se poqvi. Sled tova gorko im ako ne poglednat vednaga tarifata ...

elenaaleks

• Старши потребител
    • Профил
« Отговор #10 -: Септември 25, 2007, 03:14:30 pm »
natel: това е България, не Италия. Винаги съветвам моите познати като се връщат в България не да я сравняват с другите държави - а да се настроят, че е България, т.е. да гледат какво купуват, колко струва и да си искат касовата бележка, ако не им я издадат. Законът в България също задължава търговците да издават касови бележки, но е публична тайна, че не го правят - затова потребителите са длъжни да си я поискат - не толкова за да се легализира сумата, колкото да им служи като гаранция за стоката/ услугата. Това, че бързаш не е извинение да не погледнеш каква е тарифата. Ако отидеш в магазин и искаш да си купиш крем за лице, а бързаш, дали ще избереш първия, който ти попадне?