Автор Тема: Интернет филтриране. (ограничаване на достъп)  (Прочетена 756 пъти)

StreetStep

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте. Имам следният проблем. Абонирах се за платена интернет услуга в www.web-bg.org, но за съжаление се оказа че моят интернет доставчик филтрира достъпа на потребителите си до въпросната страница. Т.е. нямам достъп до услугата, за която съм си платил и съответно парите ми \'изгоряха\'. Мисля да се обърна за помощ към агенцията за защита на потребителя, но се чудя дали въобще ще има някакъв смисъл...

Поздрави
« Последна редакция: Април 14, 2007, 07:02:14 pm от StreetStep »

kapi19

• Новак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Интернет филтриране. (ограничаване на достъп)
« Отговор #1 -: Октомври 01, 2007, 02:04:31 pm »
Но защо реши и как разбра, че доставчикът е забранил достъпа. И аз нямам достъп поне до 50 - 70 % от сайтовете (или е само частичен), но това е, защото в сайтовете има \"кукита\", \"активни-Х контроли\", \"джава\", \"флаш-картинки\" и др. подобни бози, които аз съм забранил. Считам, че те не допринасят за основното съдържание, а само внасят ненужна шарения, мърдащи картинки и реклами, някои от тях вероятно са и опасни за здравето на компютъра Ви (така съм чувал).

Ако искаш да виждаш всичко по сайтовете и всички сайтове, трябва да спреш действието на \"файъруол\" (огнената стена) и на \"спайуертракер\" (страж срещу програмистките бози), но тогава ще ти се стъжни живота от вируси.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #2 -: Октомври 01, 2007, 02:58:30 pm »
kapi19: Има много начини да се предпази компютър от зловреден код и те не се ограничават с файъруол и спайуертракер. Затова ако нямате такива неща не значи, че ще ви се стъжни живота от вируси.

StreetStep: Най-добре се свържете с агенцията за защита на потребителя, те най-точно ще ви отговорят на въпроса.

kapi19

• Новак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #3 -: Октомври 02, 2007, 09:24:49 am »
Това е нещо ново за мен. Не знаех, че каките в Агенцията правят разлика между \"спайуертракер\" и пасианс \"спайдър\", че да могат да вземат отношение по въпроса.

И не учете дядо си как да кашля !
« Последна редакция: Октомври 02, 2007, 09:27:47 am от kapi19 »

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #4 -: Октомври 02, 2007, 03:17:32 pm »
kapi19: Не разбирам защо се заяждате. За предпазване на компютъра от зловреден код има много неща изписани и дори не е необходимо да имате какъвто и да  е софтуер за да го предпазите. Но това е отделен въпрос и не е тема на тази дискусия. Тук не става въпрос дали каките знаят или незнаят как да боравят с компютри, а за платена услуга, която не може да се използва поради ограничаване на достъпа от интернет доставчика.