Автор Тема: Проблеми с Фантастико  (Прочетена 17649 пъти)

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
ЗА \"ФАНТАСТИКО\" И ПЛАТЕНИТЕ ТОРБИЧКИ
« Отговор #15 -: Март 05, 2007, 10:47:40 am »
В чантата си имам 3 торбички в момента - предостатъчни за всякакви покупки. Съветвам ви да правите същото. Така пестим и огромните количества найлон, захвърлени по бунищата, че и из градовете и селата.

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
« Отговор #16 -: Март 05, 2007, 01:01:46 pm »
Послушайте Izida! Това, за което говори се нарича устойчиво потребление и в момента набира сила из целия цивилизован свят. Намалете ресурсите, които потребявате, за да можете да изхвърляте по-малко боклук, да ползвате по-малко енергия и логично - да замърсявате по-малко.

Колкото до магазина, като знам как хората избират магазините в България, мисля, че за съжаление единствено цената има значение. Торбичките са последна грижа...

rasho

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #17 -: Март 13, 2007, 06:18:31 pm »
Това с торбичките е идиотско решение, но днес Фантастико ме разбиха окончателно с правилото, че на клиент се полага само по една обикновена /разбирай безплатна/ торбичка.  Това ми го заявиха най-сериозно, защото една торбичка нямало да ми стигне. Е как ще ми стигне като сметката ми беше около 20 лв.  т.е. купил стоки за повече торбички. Абе абсолютно неадекватни. Преглътнах лошото им обслужване, чакането на касите и пр. защото са ми най-близкия магазин, но от днес им обявявам бойкот.

Ирина Марудина

• Старши потребител
    • Профил
« Отговор #18 -: Март 13, 2007, 06:25:56 pm »
И какво му е \"идиотското\" на решението да си носиш торбички, би ли се обосновал? Аз дадох моята обосновка - щадим природата!

mechoklecho

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #19 -: Март 15, 2007, 02:37:04 pm »
На мен пък ми харесва това, че взимат пари за торбичките, щото така хората не си взимат по 2-3 торбички, когато и една им е достатъчна. Писнало ми е да гледам как пликчета летят из цяла София. :(

alis

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #20 -: Март 23, 2007, 08:32:15 pm »
Чудесно начинание е това торбичкит да бъдат платени! Навсякъде по света е така!А който не желае да си я купува да си  носи торбичка в чантата.Вместо да роптаем за всичко нека да се огледаме около нас и да видим,че София прилича на прастмасова плантация!

psuhachenski

• Новак
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
« Отговор #21 -: Април 04, 2007, 02:08:17 pm »
София е град на \"летящите найлончета\"... Идеята да се плаща, макар и стотинки, за торбичките стимулира правилното мислене. Твърдо съм за. И за да бъда полезен, нека споделя малко личен опит - аз съм от тези Софиянци, които пазаруват само с кола. В багажника си държа винаги десетина торбички и една сгъваема пластмасова касетка (щайгичка). В повечето случаи щайгичката е достатъчна за всички покупки, които направо от количката разтоварвам в нея, а после я качвам до вкъщи. На сутринта я връщам обратно в багажника, където сгъната не заема никакво място и чака следващото пазаруване.

R.G.

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #22 -: Април 04, 2007, 02:22:43 pm »
Аз искам щом си плащам за торбичка, да има някой, който да ми помогне с подреждането на продуктите поне! И иначе за носенето на собствени - не ми е хрумвало колко полезно би било!

darklady

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #23 -: Април 10, 2007, 04:14:33 pm »
Начина по който го направиха Фантастико беше брутален

darklady

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #24 -: Април 10, 2007, 05:23:56 pm »
И освен това преди като не се плащаше за торбички всичко подреждаха в торбичката и ти пъхваха касовата бележка вътре а сега те оставят сам да си подреждаш нещата и хората от опашката почват да мрънкат че се мотаеш и така ..... ни карат да се караме помежду си вместо да глесдаме какво правят те.

Ирина Марудина

• Старши потребител
    • Профил
« Отговор #25 -: Април 11, 2007, 11:18:24 am »
Хм, във Фантастико в Студентски град, където често пазарувам, никога не са ми прибирали продуктите! Винаги си ми даваха торбичките и това е. Даже като се замисля - не ги даваха, а ти си късаш от снопа торбички. Така че разликата е единствено в това, че сега те питат дали искаш да си купиш торбички и чак тогава получаваш (ако искаш).

kondalini

• Новак
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
« Отговор #26 -: Април 21, 2007, 11:50:12 am »
мислители, че като си плащаме торбичките София ще стане по чиста????????? Съмнявам се и къде по света реномирана търговска верига ще иска СТИНКИ за това, че си му дал БАНКНОТИ

shuro

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #27 -: Май 06, 2007, 09:33:06 pm »
много си прав кондалини и не знам този, който беше писал преди това, че на всяъде по света се плащат точно в кой свят е ходил. ако ти поискат пари за торбичка в Щатите например, никой самоуважаващ себе си американец няма да стъпи повече във въпросния магазин. Даже ти дават много повече торбички отколкото имаш нужда. А по въпроса със замърсяването - предлагат и хартиени торбички и те питат специално какви искаш. Не отхвърлям и варианта да си носим торбички с нас, но не винаги знам кога точно ще мис е наложи да пазарувам. Който желае може да пише на Фантастико през официалната им страница  - на мен ми обърнаха внимание веднъж като се оплаках, че в магазина им в Студентски град никога не ти връщат точно пари /имам предвид жълтите стотинки незнайно защо бяха взели единодушно решение касиерите, че са им за бакшиш/ и мисля, че сега проблемът е решен. Но като цяло ако имам възможност да избирам, фантастико не е сред любимите ми магазини...:)

Ирина Марудина

• Старши потребител
    • Профил
« Отговор #28 -: Май 07, 2007, 10:32:51 am »
Защо постоянно се сравнявате с разни чужденци? На мен лично не ми е основна цел в живота да мясам на германци или американци, а да живея на едно хубаво и чисто място! Естествено, че намаляването на консумацията на найлоновите торбички е плюс - защото в пазарната икономика това ще намали и производството.

Те американците и се хранят постоянно с \"фаст фууд\" - и тук ли ще ги гоним?? Не, мерси! Все повече предпочитам пресните домати и краставици пред \"Мак-о-не-знам-си-какво\"...

ltg

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #29 -: Май 14, 2007, 08:53:16 am »
Преди няколко дни с приятели карахме колела в Сакар. Спускайки се по пътя сред прекрасни гори и поляни след поредния завой на пътя отстрани имаше тонове боклук, а всички храсти и поляните бяха заринати с торбички. Оказа се, че това е сметището на с. Устрем. Тъй като набижаваше буря вятъра беше вдигнал стотици торбички и те се бяха разпиляли на всякъде. На близо имаше нива с посеви, цялата беше покрита с парчета от найлони.
Абе въобще отврат...
Ето защо съм за това да се продават торбичките. Те не се рециклират, изхвърлят се най-безогледно и замърсяват. След като имат такова въздействие в/у околната среда следва да се плаща за тях за да се ограничи потреблението им. Друг е въпроса дали в такива случаи не трябва част от парите да се насочат към фондове и организации свързани с опазването на околната среда...