Автор Тема: Промоция на Rexona  (Прочетена 1022 пъти)

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
Промоция на Rexona
« -: Юли 22, 2007, 06:35:14 pm »
В момента тече рекламна игра на Rеxona - спечелване на видеокамера, велосипед и очила чрез пращане на SMS с номер, който е написан на стикер на техен продукт. В условията на промоцията не е предоставен начин за участие в томболата, който не е обвързан с покупката, а до колкото знам това е задължително.

Също така не е много сигурно дали камерата, която предлагат, е в позволените ценови рамки.

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
Промоция на Rexona
« Отговор #1 -: Юли 23, 2007, 01:34:43 pm »
Rexona-та струва около 5.50 лв (за Rexona Men), а камерата в този магазин е 579. Това ще рече, че наградата е около границата 100х цената на продукта.

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
Промоция на Rexona
« Отговор #2 -: Юли 23, 2007, 02:13:53 pm »
Да, и аз поразгледах цени - макар че не видях модела на камерата, а серията Mini DV е обширна. (бтв дадената от теб е с 35х увеличение, тази на Рексона - с 30х)

Дори и условие да е изпълнено, пак остава задължението да купиш продукт за да участваш. А мисля, че това не е разрешено. Например в Закона за защита на конкуренцията пише :
Чл. 34.  (6) Забранява се извършването на продажба, когато заедно с нея се предлага или обещава нещо, чието получаване зависи от: решаване на задачи, ребуси, въпроси, гатанки;  събиране на серия от купони и други подобни; разиграване на игри с парични или предметни награди, чиято стойност значително надвишава цената на продаваната стока или услуга.

В случая трябва да пратиш кода, който присъства на стикера - което си е един вид талон.

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
Промоция на Rexona
« Отговор #3 -: Юли 23, 2007, 02:20:36 pm »
Чл. 34. (6) Забранява се извършването на продажба, когато заедно с нея се предлага или обещава нещо, чието получаване зависи от.... разиграване на игри с парични или предметни награди, чиято стойност значително надвишава цената на продаваната стока или услуга.

Да, не мисля, че са в нарушение, но не съм юрист. Ако има адвокат наоколо, да си признае веднага. :-)