Автор Тема: Некачествено кисело мляко!  (Прочетена 611 пъти)

iskri

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Некачествено кисело мляко!
« -: Август 07, 2007, 12:15:07 pm »
Няма раздел \"млечни продукти\", затова пиша тук.
Употребяваме доста кисело мляко и мога да направя разликата дори и на вкус...
От известно време купувам и кисело мляко \"КУЛТУРА\" (CULTURA}, 0.1% с бифидобактерии и калций. Продуктът е производство на фирма \"Бор Чвор\". Отдавна се отказахме от техните вкусни млека, защото се усъмнихме в качеството...
Вкусно, но прекалено гъсто за процентите си...
Тези дни в 2 кофички попадах на странен вкус. На дъното кашест, маже се в устата, сякаш сте близали нишесте. И в 2-те кофички беше така. На пръстите остава като кашичка.
Обадих се в ХЕИ, оттам ме препратиха в ДВСК. Хората са си прави - и да направят анализ, ще покаже има ли вредни съставки. А нишестето не е вредна, даже хранително. Но със сигурност не е \"натуралното кисело мляко\", за което на опаковката няма указано добавка нишесте (някъде го пишат).
Кой и как може да вземе мерки?
« Последна редакция: Август 07, 2007, 12:23:28 pm от iskri »

Fiona

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2007, 11:02:52 pm »
Съгласна съм напълно с критиката "Култура" като искам да добавя следната подробност. Киселото мляко си е всъщност с  3,5 % масленост , обаче растителна.0,1% се отнася само за млечната! Хитро!

Lady Marmalade

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2008, 10:10:06 am »
Този трик с процнтите и аз го хванах наскоро - това си е подвеждащ етикет, не трябва ли да се санкционира?

peter_bio

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2008, 09:59:29 pm »
Моля разгледайте моя постинг по същата тема http://www.bnap.org/f/comments.php?DiscussionID=495