Автор Тема: Практикер  (Прочетена 3983 пъти)

bon

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Практикер
« -: Август 16, 2007, 03:56:06 pm »
На 14 август т.г. закупихме 5 пакета ламиниран паркет от \"Практикер\" - Пловдив. Оказа се, че не сме си разчели правилно квадратурата и една дъска не ни достигна. На следващия ден, отивайки до магазина, ни се обясни, че стоката на пакети се продава само на пакети и не се разфасова по единични бройки. Цената наистина е обявена за пакет, но и за квадратен метър. От никъде не ставя ясно недвусмислено, че единични бройки не се продават. Ако бяхме разбрали предишния ден, нямаше да купим от \"Практикер\". Сега какво да правим - да купим цял пакет за една дъска ли? Ще търсим по другите магазини подобен, но повече в този магазин аз лично няма да влеза.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Практикер
« Отговор #1 -: Август 16, 2007, 06:13:04 pm »
Не хвърляйте вината на магазина за това, че не сте разчели правилно квадратурата. В случая вината  е във Вас, не в магазина. Би трябвало да предвидите 1-2 кв м. над измерените.

От никъде не ставя ясно недвусмислено, че единични бройки не се продават.

Тъй като от никъде не става ясно и че единични бройки се продават, незнам как така сте решили, че се продават. Цената е обявена на кв.м защото така е прието - всички търговци обявяват цената на кв.м. Така клиентът може да се ориентира лесно в цените.
« Последна редакция: Август 16, 2007, 08:17:04 pm от elenaaleks »

bon

• Новак
  • *
    • Профил
Практикер
« Отговор #2 -: Август 22, 2007, 04:04:24 pm »
Скъпа Елена, явно работиш в Практикер или за него, защотот от редовете ти личи, че си лично засегната. Ами решихме, че се продават единични бройки, т.к. навсякъде другаде се продават единични бройки. Освен в \"Метро\", ама там всички знаем, че цената е за Метро-единица и е съвсем ясно, какво съставлява тя. Така, че вместо да се засягате, помислете за липсата на култура в нашата търговска мрежа, особено тази с големи претенции (\"Практикер\" напр.).

bon

• Новак
  • *
    • Профил
Практикер
« Отговор #3 -: Август 22, 2007, 04:10:21 pm »
И още, става въпрос за разлика от 0.05 м2. Т.е. нашата квадратира беше 11,95, ние купихме 12, но крайните дъски ни \"изядоха\" резерва. А 1-2 кв. м са си около 39лв.:) А в един пакет са 2 кв.м и повече. За какво говорим? За защита на потребителя? Естествено, че не - точно за обратното - принуда да купиш и това, което не ти трябва.
Впрочем, намерихме си една дъска и си решихме проблема. Чувствата ми към \"Практикер\" са същите:)

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Практикер
« Отговор #4 -: Август 22, 2007, 10:04:33 pm »
Не работя в практикер, нито ги защитавам. Не се чуствам и лично засеганата - аз лично бих избрала магазин с промоция от безплатно поставяне или безплатна подложка. Не виждам и с какво са ви нарушени правата на потребител. Вие сте направили сделката - 12 кв.м. - имате ли забележка по тази сделка? Те накарали ли са ви да го купите насила? Продали ли са ви по-малко отколкото сте искали? Убедили ли са ви, че това е ламината, който искате и че точно 12 кв.м. ви трябват? При втората сделка сте искали 1кв.м.(напр.) и те ви казват, че не могат да ви продадът 1 кв.м. а цял пакет. Сделка няма! Вина на Практикер ли е, че не сте доволни от първата сделка? нека когато се оплакваме да има за какво... не да обвиняваме търговец за собствените си грешки. На мен също ми се случи подобно нещо - купих фаянс за банята с 3кв.м. по-малко. Оказа се, че нямат останали бройки от същата партида и следващата партида е с малко по-светъл цвят. Мислите ли, че вината е в търговеца? Не! Вината е моя, че не измерих правилно и сега имам баня в два цвята. Е, трудно се забелязва, но ...

staneagle

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
PRAKTIKER
« Отговор #5 -: Август 13, 2008, 01:03:35 pm »
В МОМЕНТА ТЕЧЕ\' БОНУС ПРОГРАМА\" , ПРИ КОЯТО АКО ЗАКУПИШ СТОКА ЗА ОПРЕДЕЛЕНА СУМА ПОЛУЧАВАШ \"ПОДАРЪК\' ВЪВ ФОРМА НА ВАУЧЕР . МНОГО ДОБРЕ ЗВУЧИ , НО НЕ Е ТАКА  В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ .ПЛАТИХМЕ СУМАТА ОТ 300 ЛВ ЗА ИЗБРАНИТЕ ОТ НАС СТОКИ И СЕ ПРИБРАХМЕ ЩАСТЛИВИ /СЪБОТА-09.08/.В ПОНЕДЕЛНИК РАЗБИРАМ  ОТ БРОШУРАТА, ЧЕ СМЕ ИМАЛИ ПОДАРЪК ,КОЙТО ВАЖАЛ ОТ 06.08. ДО 19.08 И ОЩЕ ПО-ЩАСТЛИВИ ОТИВАМЕ ДА СИ ГО ПОЛУЧИМ . СЛЕД ПРЕДСТАВЕНАТА ОТ НАС КАСОВА БЕЛЕЖКА ,НА ИНФОРМАЦИЯ НИ ОБЯСНИХА , ЧЕ \"ПОДАРЪКЪТ\' СЕ ДАВАЛ САМО В ДЕНЯ НА ЗАКУПУВАНЕ НА СТОКАТА .......НА ОБЯСНЕНИЕТО , ЧЕ НИКОЙ НЕ НИ Е ИНФОРМИРАЛ ЗА НЕГО НИ БЕ ОТГОВОРЕНО \" АМИ , ПРОСТО КОЛЕЖКАТА Е ПРОПУСНАЛА ДА ВИ ГО ДАДЕ .\"!!!!!!!!!!  NO COMMENT ! JUST  BULGARIA! ТАКА , ЧЕ СКЪПИ ПОТРЕБИТЕЛИ НЕ СЕ СРАМУВАЙТЕ ДА ЗАДАВАТЕ ВАПРОСА \"А , ПОДАРЪК ЩЕ ИМАЛИ \" ИНАЧЕ ТОКУ НЯКОЙ ДРУГ СИ ГО Е ПРИБРАЛ ВМЕСТО ВАС ........................

Vuletti

• Новак
  • *
    • Профил
Практикер
« Отговор #6 -: Януари 19, 2010, 10:53:00 am »
Драга elenaaleks,
Моите уважения. Погледни в свестните магазини - там имат останали квадратури (не пакети, а дъски) от ламинат от порядъка на 0,75 - 3, 45 кв м. Ха сега де! Значи, това че цената е на квадратен метър е за ориентация при плащането - това е точна мярка и независимо, колко съдържа един пакет, то същия може да се сметне в кв м. Сиренето също е с цена на килограм... Е, не мога ли да си купя примерно 250 гр??? Нещо бъркаш. Аз ако съм продавач, ще прежаля един пакет и ако трябва, ще продавам и на сантиметър дъска, ксамо и само да има доволни клиенти. Един прецекен пакет ще ти доведе клиенти, а сега, като чета тази тема, малко се замислям за Практикер. Да не е само този магазин. Това за ламината, какъвто и аз ще купувам до края на тази седмица. А за веригите магазини си направи сметка по факта - в никому неизвестен магазин, оберфреза струва 300 лева, а в МосюБриколаж - 320 лева. Само защото са голяма фирма и там ходят почти всички \"маймуни\" (никого не искам да засегна, лафът е такъв). Чао и приятни покупки.

еlenaalex2

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 91
    • Профил
Практикер
« Отговор #7 -: Януари 19, 2010, 06:24:19 pm »
Големите магазини не са длъжни да разфасоват стоката - пакети не се разпечатват. В хранителния магазин не се продава шепа боб или половин консерва.
Освен това е проява на некомпетентност да си купите \"точно\" квадратни метри - що за тъпоглавщина. Винаги се взима в повече \'\'за да стигне\'\'. Все едно, когато ще си шиете минижуп да купите 25 см плат.

Alex Greydi

• Новак
  • *
    • Профил
Практикер
« Отговор #8 -: Август 11, 2011, 01:00:22 am »
Уважаеми потребители когато се закупуват плочки например от Практикер може да закупите няколко пакета над изчислената квадратура + фирата и ако ви остане неразопакован пакет в никой друг магазин или верига няма да можете да върнете пакети освен в Практикер затова аз лично ПРЕДПОЧИТАМ да си закупувам плочки от Практикер.

Бъдете щастливи ;)