Автор Тема: проблем след закупуване на кола  (Прочетена 1083 пъти)

lafontain

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
проблем след закупуване на кола
« -: Август 28, 2007, 08:10:45 am »
На 20,08,2007 г. закупихме кола от автокъща с уверението, че същата е в добро състояние.Седем дни по-късто се оказа, че сме подведени от продавача и трябва да се смени скъпоструваща част. Какви са ни правата?

Vampestrella

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #1 -: Август 30, 2007, 03:39:54 pm »
Ooooo, сключил си договор. Колата си е твоя, проблемът също. И ние купихме кола тази месец, и на 1 км. от автокъщата се видя проблемът, но... си го оправяме сами.

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
« Отговор #2 -: Септември 03, 2007, 05:12:12 pm »
В Закона за защита на потребителите пише :
Чл. 122. Потребителят има право на рекламация за всяко несъответствие на стоката с договореното, включително за стоки втора употреба, когато след доставката, при първоначалния преглед или при съхранението, монтажа, изпитванията или експлоатацията са открити несъответствия с договора за продажба.

Чл. 126. (1) Рекламацията на потребителска стока може да се предяви до две години от доставката на стоката....

Така че дори и за стоки втора ръка няма такова нещо като \"да си гледал!\"

Все пак в случая ми се струва трудно доказуемо - не мисля, че може да се докаже обещанието на продавача ако е било устно... Все пак питайте на телефона на потребителя 0700 111 22 - един импулс за цялата страна.

mladej_it

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #3 -: Септември 05, 2007, 12:06:59 pm »
Отивате и си държите на своето!!! Казвате откаде сте сипали гориво и.т.н. и т.н. каква е частта ,кой е сервизът който ви е обслужил и е остановил наличието на такъв проблем.
Ако момчетата от автокъщата ви отпратят може да им търсите отговорност!!! Но в никакъв случай не сте задължени да си премалчавате каквото и да било!!!
Моя личен съвет ,прочетете си внимателно договора и знайте ,че ако има някаква пречка тя е само правна и при повече упоритост може да се оспори в съда, независимо от това кой, кой закон ви цитира и от коя година е вапросният закон!!!

God

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #4 -: Септември 20, 2007, 02:52:23 pm »
Доколкото съм запознат със стандартните текстове на договорите за покупко-продажба на МПС \"втора ръка\", колата се купува във вида, в който е. Това предполага, че купувачът се е запознал със състоянието към момента на продажбата и го е приел с подписването на договора. Ако в договора няма изрично описано какво е състоянието и/или дали продавача дава някакви гаранции за него, мисля, че за съжаление проблемът остава изцяло за Ваша сметка. Аз лично си продадох колата в началото на година на едно момче, което първо си я закара на сервиз, огледа я отвсякъде и я взе във вида, в който беше. Ако на другия ден беше дошъл да ми каже, че нещо друго се е \"обадило\" аз не мога да му помогна, защото нито знам той как е карал колата, нито дали не е умишлено направено или поради неправилна експлоатация. При покупка на кола \"втора ръка\" винаги го има този риск и никой не може да даде пълни гаранции. Все пак има автокъщи, които продават коли с ограничена гаранция, но там и цените са по-високи. Ако успееш да обориш автокъщата в съда сподели опита си нас, за да знаем, че има прецедент. Дано имаш успех!!!