Автор Тема: Проблеми с Топлофикация  (Прочетена 39502 пъти)

Krasita

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Топлофикация
« Отговор #90 -: Юли 28, 2010, 01:54:32 pm »
Здравейте и от мен! Някъде четох във форума, че искате юрист, ами ето ме и мен:))) Още съм млада, но пък съм яко надъхана ...и афектирана. Тази сутрин проведох разговор със служителка на фирма \"Иста\", която най-нагло и безцеремонно ми обясни, че дори и крановете в апартамента ми да са пломбирани и да не ползвам парно, ще дължа на гадовете ежегодно сума в порядъка (по мои прости сметки) на 150-200 лева, която сума, както сигурно се досещате, ще се повишава. На въпроса ми не нарушава ли тази порочна практика правата ми като потребител и конституционните ми права, тя отговори \"А Вие госпожо данъци на държавата плащате нали? Еми същото е\". Същото било значи. Откога Топлофикация е синоним на Държавата??? Мисля да се позапозная със съответната нормативна уредба и пак ще се включа с някакво адекватно мнение ... Много се израдвах на този форум, хубаво е, че има българи, които се интересуват от правата си и са готови да си ги защитават.

Krasita

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #91 -: Юли 28, 2010, 05:25:10 pm »
По закон ли е така или по Наредба не знам си коя? А кой акт има по-голяма тежест, според Вас? ;) И какво ли се случва, ако подзаконов акт противоречи на законов ... Има и една Комисия за защита на потребителите .. Ето че има и добри новини по случая ;) Мисля да се пробвам, пък каквото сабя покаже, ще ви държа в течение ... :)))

Velo

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #92 -: Юли 28, 2010, 10:02:29 pm »
Нищо не могат да Ви осъдят и нищо не могат да Ви направят тия. Само пробват. Тогава трябва да \"съдят\" хиляди българи. А ние да ги съдим ли, че десетилетия не плащат никакъв наем за тръбите си, които минават през нашите частни имоти? Частната собственост е неприкосновена и според Конституцията. Едва ли някой плаща за такива тръби, особено пък ако не живее там. Такива като Вас са стотици хиляди и не плащат за някаква т.нар. \"услуга\", която никога не са ползвали. Освен това Топлофикация трябва да плаща наем за тръбите си, които минава през нашите имоти и апартаменти, които са наша частна собственост.
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 07:21:59 am от Velo »

ekara

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #93 -: Октомври 27, 2010, 04:40:25 pm »
Бях изумена сутринта днес от изказването на господина, който убеждаваше водещата, че било съвсем нормално да се сменят топломерите, защото батериите им били изтощени, а не самите батерии. Е тогава защо тези уреди са на батерии, щом не се подменят, да бяха на ток.
Това е  наглост, при положение, че когато ни  монтираха топломерите, ни донесоха от 100 кладенци вода, за да си купим по-скъпите топломери с батерия, която се сменяла, а не от тези с ампула.
Сега пак ще оскубят по min 100 лева от семейство за нови боклуци, които са вкарали от Китай за по 10 лв.
Не зная имаме ли право да протестираме някъде срещу тези своеволия.
Не искам да си купувам нов топломер, защото като ми изгасне батерията на фотоапарата, не си купувам нов такъв, а си сменям или зареждам батериите.
Дано има повече заинтересовани и съгласни с мен!!

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #94 -: Октомври 27, 2010, 08:22:28 pm »
Стига с тая топлофикация - нали всички разбраха, че са мошеници ! !
Само в този форум има поне 30 дописки . . .
Изритайте ги, купете си 2 климатика - и шапка на тояга  . . .
(Със сигурност ще ви излезе по-евтино, няма да храните армия от
парнаджии, дялови разпределители и пр. навлеци  . . .)

Р.Овч. беше обещал да ги разкара, но след като спечелиха изборите, каза че не може.
Гиньо Ганев щеше да ги маха - нещо се отказа и той . .
Единствен Павел Кърлев се бори здравата, но цялата подкупна държавна машина е срещу него.

\"Спасението на давещите се . . .\" нали знаете.

desiree

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #95 -: Ноември 02, 2010, 05:24:23 pm »
Живея в 2-стайна панелка, ползвам 3 радиатора и топла вода. За м. август дойде сметка за 8 куб.м топла вода - 70 лв. За м. септември - отново за 8 кубика - вече 85 лв. Ошашавена от тези цени, се зарових в начина на изчисляване на сметките. И открих - има едно нещо, наречено \"специфичен разход на енергия за затопляне на 1 куб.м вода\". Кой и как го определя - един Господ знае, но как ще ми обясните следния факт - за м. ДЕКЕМВРИ 2008 г. този специфичен разход е ПО-НИСЪК, отколкото за м. АВГУСТ 2010 г. Излиза, че през лятото водата се затопля по-трудно, отколкото през зимата?!?!

И още нещо да питам - общото потребление на вода как се разхвърля по абонатите - поравно или пропорционално?
« Последна редакция: Ноември 02, 2010, 05:26:13 pm от desiree »

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
    • Профил
« Отговор #96 -: Ноември 03, 2010, 11:44:31 pm »
Технически:
специфичният разход на енергия е 4200 J/kg.K и той не се променя в зависимост от това, дали е лято или зима

Мошенически:
специфичният разход НА ПАРИ за загряване на водата зависи от това, колко струва 1 J (един джаул), напр.:
най-евтино е със слънчева енергия                             1 kW/h = 0.00 лв
сравн. евтино е с дърва и въглища                               1 kW/h = 0.07 лв
термопомпа и природен газ                                          1 kW/h = 0.10 лв
ток и пропан-бутан                                                         1 kW/h = 0.18 лв
по-скъпо е с нафта                                                         1 kW/h = 0.22 лв

При топлофикация няма фиксирана цена, тя варира около 1 kW/h = 0.15   .   1.50 лв
и зависи от конктретните (измамнически) сметки на парнаджиите, дяловите разпределители
и знайните и незнайни лелки и чичковци инкасатори и отчетници, който съставят отчетите
по собствено усмотрение и настроение, но винаги с коефциент поне 2х . . . 10х
(за да има и да остане . . .).

Също така инженерна загадка ще остане начина на отчитане на потребената топлина от отделните участници - методиката включва: натъманяване, уйдурма, измишлотини и правдоподобно (псевдоавторитетно) отчитане на някакви цифрички от тамагочитата по радиаторите, но ВИНАГИ грешката е нагоре (за да няма фира в системата).
« Последна редакция: Ноември 03, 2010, 11:46:29 pm от Вечно съм Няващсе »

martio

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #97 -: Декември 05, 2010, 11:49:57 pm »
Аз мисля , че общото потребление трябва да се начисли на сметката на входа - нали в него влизат нуждите за хигиенизиране на стълбището и общите части. Така всеки абонат ще плаща общите разходи съобразно идеалните си части от имота.
Сега Софийска вода разпределя водата за общи нужди в зависимост от това,какво ти е потреблението през месеца,което е некоректно - нали това са общи разходи за входа и те би трябвало да се плащат като
общите разходи за ел.енергия - обратното означава и ЧЕЗ да разпределя и начислява на своя глава общите разходи на входа в сметките на абонатите - някаква глупост.
Поради тази причина спрях да плащам на Софийска вода - по техни сметки всяко тримесечие два етажа от блока остават под водата - ще чакам да ме съдят за да  докажат ,че дължа сумите за общо потребление.
Прави ли ви впечатление сметката , която получавате от тях - колкото сте изхарчили по водомери толкова ви начисляват за канална вода и също толкова за пречистване ама до пречиствателната станция на София не достига и половината от потребеното количество вода и как така пречистиха 100% от вашата
вода Б Да не говорим , че от потребената вода пием,готвим ,поливаме цветя,мием си прозорците и балконите и още и още.

viktortopliyski

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #98 -: Декември 11, 2010, 02:34:31 pm »
Браво на Вас! Ако има повече умни като Вас няма да сме на това дередже. И аз вече не плащам парно. Само ми пращат бележки и нищо. Да сте жив и здрав!

emilizmirliev

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #99 -: Декември 16, 2010, 08:18:25 am »
\"БАНДИТСКАТА ТОПЛОФИКАЦИЯ\"- КУПЕТЕ ТАЗИ СКАНДАЛНА КНИГА, ЗА ДА СЕ БОРИТЕ УСПЕШНО С ГОСПОЖА ПАРНО

Нестандартен тип журналистическо разследване предлага в новата си книга „Бандитската топлофикация” писателят-сатирик Емил Измирлиев. Започва се от една невинна на вид „любовна афера” между автора и Госпожа Парно и се стига до мащабно разнищване на далаверите на столичната „Топлофикация, която като един истински октопод е оплела в пипалата си стотици абонати и с рекет, заплахи, измами и изнудване ги граби като за световно и ги превръща в свои роби. Чудесните илюстрации на художника Калин Николов разкриват скритите тайни на участниците в скандалната сага.
      В книгата са напипани слабите места на Госпожа Парно, които ще позволят на заинтересования читател да открие как да се отърве от игото на бандитката, без да накърнява семейния си бюджет.
      Прочее купете тази книга и я носете със себе си, когато топлофикация ви даде под съд. Дайте я на съдията по делото – пожелайте му приятно четене и напуснете залата. Ако той я прочете и разбере за какво става дума – добре, ако ли не - Господ да му е на помощ, защото и Бойко Борисов вече не може да му помогне...
МОЖЕТЕ ДА ПОРЪЧАТЕ КНИГАТА НА ТЕЛЕФОНА НА АВТОРА 0877037287

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
    • Профил
« Отговор #100 -: Декември 16, 2010, 07:16:10 pm »
Радвам се, че има такава книга - не съм я чел, но съдейки по заглавието и коментара към нея - присъединявам се 100 %
Дай боже повече такива борци за свобода, като Измирлиев и Павел Кърлев.
Къде си, бай Василе Левски, да ни освободиш от Топлофикация ?

viktortopliyski

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #101 -: Декември 30, 2010, 09:11:49 am »
Имаш ли кординатите на адвоката, който спечели делото срещу ноплофикацията в Перник. Можеш ли да ми пратиш или насочиш към молби и формуляри за попълване до различни инстанции. Пристигнала ми е бележка да се издължа в седемдвевен срок. Какви стъпки да предприема преди да са ме осъдили.
Мейл: artcommerce_viktor@abv.bg  Скайп: topliyski Във Фейсбук: Viktor Topliyski  Ще бъда благодарен на всеки, който ми изпрати копия от жалби и молби с които разполага.
                                                                                                                    Виктор Топлийски

paco100

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #102 -: Януари 09, 2011, 08:53:04 pm »
Погасителна давност
Чл.110. С изтичане на петгодишна давност се погасяват всички вземания, за които законът не предвижда друг срок.
Чл.111. С изтичане на тригодишна давност се погасяват:
а) вземанията за възнаграждение за труд, за които не е предвидена друга давност;
б) (изм.,ДВ,бр.12 от 1993 г.) вземанията за обезщетения и неустойки от неизпълнен договор;
в) вземанията за наем, за лихви и за други периодични плащания;

paco100

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #103 -: Януари 09, 2011, 08:56:27 pm »
Погасителна давност
Чл.110. С изтичане на петгодишна давност се погасяват всички вземания, за които законът не предвижда друг срок.
Чл.111. С изтичане на тригодишна давност се погасяват:
а) вземанията за възнаграждение за труд, за които не е предвидена друга давност;
б) (изм.,ДВ,бр.12 от 1993 г.) вземанията за обезщетения и неустойки от неизпълнен договор;
в) вземанията за наем, за лихви и за други периодични плащания;

наско

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #104 -: Март 03, 2011, 01:12:59 pm »
Здравейте,
Живея в Люлин 2 бл. 240. Има проблем с топлата вода, т.е. нея постоянно я няма. Трябва да чакам по 10 - 15 мин. да се изтича, а в повечето случаи дори и тогава не идва.Искат ми за 1кубик топла вода по 19лева.Обърнах се към топлофикация защо цената е толкова висока.Те ми отговориха ,че в блока много се краде и затова било така и че проблема си бил на блока и ние сами трябвало да си го решим.Тях не ги били пускали навсякъде и те не могли да да направят нищо.
Редно ли е аз ходя да проверявам дали моите съседи крадът топла вода?
Редно ли аз да плащам затова че топлофикация не могат да си контрилират кой как ползва толата вода?