Автор Тема: Измама  (Прочетена 490 пъти)

katalina

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Измама
« -: Февруари 29, 2008, 09:40:21 pm »
Обръщам се към Вас за съдействие!

Разговарям в група с 3 номера,към Vivatel!

Днес от компания Vivatel ,ми бе съобщено,че вчера са начислени на един от номерата към групата 210,00 лева за няколко минути!Поради\" превишаване\" на т.н лимит 3-те телефона в група бяха изключени /пост фактум/!

От въпросния номер на 28.02.2008 година,има еднократно обаждане на №1084/телевизионна игра/,което забележете е таксувано 209 пъти по 1,20 лв,без ДДС!!!При осъществяването на връзката с номер 1084,същата не е могла да бъде прекъсната,въпреки желанието на търсещия за прекратяване на същата!По неясно какви причини е задействана автоматична настройка,която е генерирала за няколко минути 209 набирания!Разговор online с посочения номер не е осъществен!
От компанията ми бе обяснено,че на всеки 10 секунди е генерирано ново обаждане!Бихте ли помислили логично,как би се генерирал за 10 секунди разговор ,който се е повторил точно на всеки 10 секунди и то 209 пъти?!

Моля,да бъде защитено правото ми,и това на колегите ми-като човек и потребител от подобни инсинуации и фантомни номера,като бъде проведено разясняване на всички технически и юридически детайли,относно тази целенасочена измама към българския потребител!
Как е разрешено на въпросната игра и въпросния номер лиценз за използуване,който би могъл,а навярно вече и е ощетил хиляди потребители,залъгвайки ги,че обаждането към номер 1084 е с цена 1,20 лв,без да бъде пояснено,че самото набиране на същия номер задейства лъжовна автоматична система за импулси,без да има online отговор,а не глас,записан на носител!!??
Моля да бъдат взети най-спешни мерки спрямо подобно нарушаване правата ни !
Моля да бъде проведено разглеждане на това, по какъв начин се осъществяват паричните постъпления към номер 1084 с неясна идентичност!!!Кой печели от тази измама!?

Благодаря Ви!

P.S Това бе част от писмото ми до т.н. Комисия за регулиране на съобщенията!

Моля Ви за съдействие,ако и други са били измамени по този начин!

didi83

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Измама
« Отговор #1 -: Юни 03, 2008, 02:45:47 pm »
i az imam podoben slu4ai.poslednata mi smetka e 220lv,pri uslovie 4e imam limit 70.Poiskah razpe4atka i ........Na 24.04.2008g ot 00:14:54 do 01:03:10 sa provedeni 150 obajdaniq do nomer 1011(koito se okaza 4e e na igrata \"barzi pari po btv).Obajdaniqta sa sredno prez 10 sekundi po 3 do 6 obajdaniq na minuta,vsqka edna minuta s prodalgitilnost po 3/4 sek. ima dori  i po 1 sek.Izliza 4e az 45 min bez prekasvane sam zvanqla,koeto e palen absurd,a az mislq 4e e  fizi4eski i prakti4eski nevazmojno da se osa6testvqt tolkova obajdaniq za tolkova vreme.Da ne govorim kolko e bezmisleno,za6toto za u4astva6 v igrata e nujno da iz4aka6 da ti kajat dali si deseti i ako si,da si zapi6e6 imenata,koeto nevijdam kak moje da stane za 3/4 sek. ili pak za 1s.i naistina trqbva 4ovek da e lud da zvani i da zatvarq.Naistina neznam kak e stanalo ,nqmam logi4no obqsnenie,kak mogat da go napravqt.Az ne sam zvanqla nito vednaj?Ob6to 126lv bez dds sa mi navartqni ot igrata.i drugoto stran o ne6to e 4e po vreme na meseca kogato sam si proverqvala smetkata do momenta (az go pravq mnogo 4esto)tezi pari ne gi nqma6e,t.e ne figuriraha v smetkata mi,poqviha se sled zanulqvaneto.

jertva

• Новак
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
Измама
« Отговор #2 -: Септември 28, 2010, 10:49:35 am »