Автор Тема: Проблеми с Билла  (Прочетена 39602 пъти)

bubata

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Проблеми с Билла
« -: Ноември 11, 2006, 07:20:39 pm »
На почети всеки българин му се е случвало да пазари в магазин на Билла. А случвало ли се е да нямате 50 стотинки, за да можете да си оставите багажа? И да молите продавачките да ви развалят пари? Обръщате го на просия и някаква си продавачка Ви държи тон и Ви строява. Това го изживях и се отказах. Но не щеш ли имам празник и решавам да мина набързо през Билла- тази новата в София на \"Опълченска\" и
\"Сливница\". Нямам стотинки, а и не мисля че трябва да си оставям документите с лични данни на обществени места. Няма и кой да ме задължи. И ме претарашиха. Охраната, разбира се, но е унизително и много неудобно, а съм КЛИЕНТ! Извиннение от охраната за създаденото неудобство така и не получих. Нито благодарности за съдействието- да си изсипя чантата пред куп хора.
Вече не съм клиент на Билла, не и на Билла- България. Може би в Австрия така претарашват австрийците. Добре, че съм имала възможност да излезна извън България, в Европа,  за да развия чувство на европейска принадлежност, което е съвкупност от навици, каращи те да се чувстваш човек.В западните вериги магазини, за да не притесняват клиентите си, всеки нормален Европейски магазин има камери. А какво щеше да стане ако като всяка нормална жена си носех дезодоранта в чантата (добре, че носните ми кърпички не бяха български!)? Случвало ми се е да стана свидетел на такива сцени и ясно осъзнавам, че няма как да се докаже, че всичко което носиш в чантата си е лично твое и не е откраднато. Но сме в България и тук думата \"клиент\" нищо не значи. Дори и за aвстрийска фирма като Билла.
« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 12:35:59 pm от Lachezar Barakov »

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
За Билла- България
« Отговор #1 -: Ноември 20, 2006, 04:15:32 pm »
Когато за пръв път влязох с багаж в западен магазин - голяма книжарница във Виена, се огледах за места за багаж. Такива нямаше. Тогава отидох до близката касиерка и я попитах къде мога да си оставя багажа. Тя най-учтиво ми предложи да го оставя при нея. Влязохме вътре и установихме, че всички са с чанти, сакове, раници и никой служител не ги следеше в поглед. От тогава влизах смело във всеки магазин там и никъде не с аме спряли, нито са ме молили да си показвам чантата.

kopan

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Билла
« Отговор #2 -: Декември 11, 2006, 03:11:04 pm »
Предварително се извинявам, тъй като може да съм поместил поста ми в неправилен раздел, ако е така, преместете го.
Преди около 5 дни закупих Маргарин CLEVER от Билла България, и изненадващо се оказа че този \"маргарин\" не се поддава на термична обработка, т.е. не се разтопява, знам че тефлона примерно издържа на високи температури, но за първи път виждам нещо такова. В последствие видях че на етикета му пише \"неподходящ за пържене\". Ами ако растителните масла и мазнини, от които пише че е произведен не са подходящи за пържене, то не знам какво е подходящо. След като тези мазнини не се топят при 200 градуса, то какво ще стане, когато се приемат от организма, как ще бъдат преработени? Според мен е вредно за здравето. От друга страна, като се замисля си имам евтина грес. Обаче всъщност, въпроса ми е къде е контрола и евентуално какво бих могъл да направя? Опаковката е разпечатана, но винаги мога да отида да купя още един такъв \"маргарин\" просто искам да разбера с какво ме тровят.
« Последна редакция: Декември 11, 2006, 03:14:28 pm от kopan »

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
Маргарин CLEVER произведен за БИЛЛА България
« Отговор #3 -: Декември 11, 2006, 04:36:25 pm »
Казвате: \"Преди около 5 дни закупих Маргарин\". И аз мисля до там да спрем. След като сте инвестирали в този химикал - маргарина, не виждам ползата от оплакване. Ами ако се беше разтопил идеално в тигана? Тогава какво? Щяхте да го изконсумирате без да осъзнавате, че маргарина не е за хора - той причинява болести.

манили

• Новак
  • *
    • Профил
За Билла- България
« Отговор #4 -: Декември 29, 2006, 11:36:34 pm »
преживях този позор да ми преровят дамската чаничка и всички да си мислят че съм откраднала нещо само защото нямах стотинки а и не искам да съм без нея в магазина отвратително повече не съм стъпвала там

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
За Билла- България
« Отговор #5 -: Януари 06, 2007, 12:21:49 am »
Охранителите имат право да проверяват багажа( чл.30 от закона за частната охранителна дейност ) . Това обаче може да стане само ако има поставени информационни табла, че се извършва такава проверка ( чл.30 ал.2 т.3 ). чл.30 ал.2 т.3 гласи :
Проверката се извършва по начин, който да не уронва честта и достойнството на гражданите.
която дава право да оспорите проверка на багаж на публично място.

Надявам се да ви е било от полза :)
« Последна редакция: Януари 06, 2007, 12:22:34 am от elenaaleks »

BsB

• Новак
  • *
    • Профил
За Билла- България
« Отговор #6 -: Януари 08, 2007, 10:23:26 am »
Това не е единственият проблем на Билла. В Бургас в к-с Славейков, магазинът прилича на кочина - мръсен и разхвърлен. Често по пътеките между рафтовете има струпани палети и не може да се минава. По Коледа бяха струпали палети по цялата пътека, където са безалкохолните напитки и дори без количка нямаше достъп до тях. Абсурдното е, че нямаше и работници, които да разтоварват тези палети. Да не говорим за пода, който е толкова кален не само когато навън е мокро, но дори и да е сухо. Веднъж попитах за Книга за мнения на потребителите, но ме изгледаха толкова сърдито, че чак се притесних. Казаха ми, че нямат такава и ако имам някакъв проблем да се обърна към управителя на магазина.

elenaaleks

• Старши потребител
    • Профил
« Отговор #7 -: Януари 09, 2007, 04:48:53 pm »
Моят съвет е да четете етикетите. А това колко полезен или вреден е маргаринът - това е друг въпрос.

bass

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
За Билла- България
« Отговор #8 -: Август 21, 2007, 03:00:37 pm »
Радвам се ,че почти всички сме на мнение че може би магазина трябва да се казва \" БЕЛЯ \" . Преди около 2-ва часа пазарувах в Билла 1 гр.Бургас  , чаках повече от 10 мин. на топлия щанд едно циганче да обслужи клиент ,като дойде моят ред поисках порция мусака и мангалчето започна да я опакова когато  негова колежка и го попита дали съобщава на клиентите че мусаката е зеленчукова ? Цигането се усмихна и каза че на етикета пишело...Погледнах етикета ...абсолютно нищо такова не пишеше ,отказах ястието и поисках кюфтенца в бял сос , пазарувах още куп други неща . Вече на 30 километра от Бургас чета касовата бележка и виждам че никъде няма отразено кюфтета ,а пише телешко печено 5.70 , е браво на мен нахраних цигането и вече няма да стъпя там .
« Последна редакция: Август 21, 2007, 03:02:22 pm от bass »

elenaaleks

• Старши потребител
    • Профил
За Билла- България
« Отговор #9 -: Август 21, 2007, 07:50:09 pm »
Не виждам каква е връзката между това, че сте били обслужен от циганче и това, че не сте обърнал внимание какво пише на етикета? Грешки (волни и неволни) стават - затова винаги трябва да четем етикетите и касовите бележки, дори това да ни отнеме 15-20 мин.

kuki

• Новак
  • *
    • Профил
За Билла- България
« Отговор #10 -: Август 21, 2007, 09:12:38 pm »
а били ли сте в селски магазин  или в малък град    кадето      все още има и незаконни  фургони в които се купува xляб  павилоони в които се продават и не разрешени продукти без да има поставени цени на стоките  и мисл я
че на никои не не му прави впечатление колко плаща то нали сега всеки ден се сменят цени

elenaaleks

• Старши потребител
    • Профил
За Билла- България
« Отговор #11 -: Август 21, 2007, 10:15:49 pm »
причината такива магазини да съществуват е в потребителите - затова, че си затварят очите и с това демонстрират нежелание за промяна.

kuki

• Новак
  • *
    • Профил
За Билла- България
« Отговор #12 -: Август 21, 2007, 10:33:48 pm »
a каде може да се подаде жалба за това   говоря за едно малко градче в сливенско  като имам предвид че не искам да се знае името ми имам съображения

kimi

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: Януари 13, 2008, 01:25:50 pm »
За съжаление всички продукти , които са със собствена марка на големите вериги в България(\"Clever\", \"Aro\", \"FF\"), са със съмнително качество. Веригите изнудват производителите на такива марки,да им ги доставят на най-ниски цени, а за такива цени такова качество.

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
« Отговор #14 -: Януари 14, 2008, 10:04:58 am »
То само като им видиш цената, е достатъчно за да прецениш сам дали може да е качествено!