Автор Тема: Що е то краве масло ?  (Прочетена 1541 пъти)

deuch

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Що е то краве масло ?
« -: Януари 15, 2008, 02:35:15 pm »
Напоследък ми прави впечатление ново изобретение на производители и търговци - в кравето масло слагат маргарин ( някои го пишат на пакета с малки букви , но с големите букви си пише масло). А на истинското масло май вече му казват сметанено масло ??? Въпроса ми е , има ли стандарт до колко процента съдържание на маргарин в маслото се счита , че продукта може да се казва масло , и дали се контролира това ???

bionda

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Що е то краве масло ?
« Отговор #1 -: Януари 15, 2008, 03:41:15 pm »
От личен опит знам, че няма българско краве масло без маргарин. Опитвам всички прехвалени наши марки, но усещам от първи опит кои не са чисти, вкл. похваленото в този сайт Родопа милк. Истински са Президент, Мегле и скъпите немси масла.

deuch

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Що е то краве масло ?
« Отговор #2 -: Януари 15, 2008, 03:57:26 pm »
Мдам , преди малко пробвах едно , обявено като сметанено масло - на пакета , с големи букви пише BUTTER , extra quality , milk produkt , внос EU  опаковано от Вълчев ООД Асеновград  , и съм сигурен , че е поне 40% маргарин - по вкуса и по това как се реже като замръзне , но няма как да разбера истината. Иди че разбери какво е ???

mikile

• Новак
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Що е то краве масло ?
« Отговор #3 -: Януари 20, 2008, 03:01:06 pm »
Действително и аз е забелязах тази практика напоследък и тя е доста дразнеща.Има маргарин има и масло,а това останалото,което се прави е измама,но явно минава и то съвсем легално.

Sun

• Новак
  • *
    • Профил
Що е то краве масло ?
« Отговор #4 -: Януари 10, 2009, 03:50:16 am »
Работя в скад  на едро за хранителни стоки от 10 години и като прочетох написаното от колегата \"dd\", реших  да напиша моето мнение за кравето масло. Продаваме много  и различни масла , но на въпросната фирма ( Вълчев ООД )  маслата се харесват и се взимат най-много ( около 80 процента от продажбите на краве масло). Зареждаме детски градини и болници , а от там искат кравето маслото на Вълчев заради качеството.
Има фирми на пекета им пише \"млечна мазнина \"-  познайте какво е това масло, но не е и краве масло а някаква смес. Друга пък срока на годност 1 година ( няма как да се получи това без консерванти), а те както знаете са вредни. Затова четете написаното на пакета преди да купувате, отнасясе за всяка стока.

sektor

• Новак
  • *
    • Профил
Що е то краве масло ?
« Отговор #5 -: Април 07, 2009, 01:19:34 pm »
Искам да разясня на Sun , че напразно работи 10 години в склад и освен да хвали фирма Вълчев друго няма! Млечна мазнина означава ПРОЦЕНТА МАЗНИНИ , а не че има смес , няма как в маслото да не е млечна мазнина ! Като не знаете нещо поне не коментирайте да объркват  хората
« Последна редакция: Април 07, 2009, 01:20:22 pm от sektor »

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Що е то краве масло ?
« Отговор #6 -: Април 07, 2009, 05:42:23 pm »
аз да добавя - за болници, детски градини и подобни се обявява обществена поръчка. Там не се купуват кои да са стоки на какви да е цени. Те не искат кравето масло на Вълчев - просто фирмата е спечелила тази поръчка.

nomane

• Новак
  • *
    • Профил
Що е то краве масло ?
« Отговор #7 -: Април 08, 2009, 11:07:19 am »
Толкова коментирания Вълчев от Асеновград ,не е млекопреработвател , той беше търговец ,който намери свободна ниша на пазара ( разбирай стоки от най-евтините ). Започна да купува масло с изтичащ срок на годност и да го смесва с маргарин .Това е....... В българския държавен стандарт НЯМА допустими количества растителни мазнини в маслото.