Автор Тема: Проблеми с Кауфланд  (Прочетена 80402 пъти)

severfen

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 75
    • Профил
Кауфланд - Банишора, гр.София
« Отговор #135 -: Януари 30, 2011, 07:50:51 am »
Аз намерих моя магазин. Вече от близо 2 години само там пазарувам, и съм невероятно доволен. Няма да ви кажа кои е :). НО ще ви кажа кои не е. Поради безброи причини, не съм попадал на бои, но не бих се учудил не посещавам изобщо Кауфланд и Лидл. Тези два магазина почват да ме изнервят още от влизането ми в тях. Един пример - В Кауфланд не ме пуснаха в магазина с двете ми деца, защото те ядяха круасани от пекарната вътре в самия Кауфланд. И това под предлог, че в магазина има опаковани такива и можела да стане грешка. Каква грешка, имам си касова бележка от пекарната. Или ще открадна 2 круасана в магазина. ... да не задалбавам ... След малак скандал няма да им остана длужен се вратнах и си тръгнах.
« Последна редакция: Януари 30, 2011, 07:52:12 am от severfen »

tm

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Кауфланд лъжат!!! Пишат едно на етикета, а маркират друго!!!
« Отговор #136 -: Февруари 11, 2011, 01:39:31 pm »
Здравейте.Темата за вземане на повече пари в Кауфланд силно ме интересува.Моля всеки който прочете това и може да ми даде адекватен съвет да го направи защото може да бъде полезен и на други(нали все пак целта е да си бъдем полезни).Та ситуацията в този (а сигурно и в други)магазин е следната:Ако ти вземат повече пари на касата отиваш на информация показваш им грешката и те какво правят-извиняват ти се и ти връщат парите.Нали така? Ами хайде сега по обратния ред :Ако вземеш нещо от магазина и не го платиш се получава така че трябва да го платиш в троен размер и минимум 100лв.отгоре глоба.Защо тогава когато ти вземат повече пари на касата не ти ги връщат в троен размер плюс минимум 100лв.отгоре.Значи когяато те сгрешат ИЗВИНЯВАЙ АЙДЕ ЧАО,а когато клиент сгреши само дето не го питат НОСИ ЛИ СИ ВЪЗЕЛИН.Представете си колко хора има на които са им надписани сметките .Какво по-сериозно може да се направи ама нещо което наистина да им мокри на гащите така че да се спре с това надписване.А да не говорим колко хора има с надписани сметки без да забележат.

tm

• Новак
  • *
    • Профил
Kaufland
« Отговор #137 -: Февруари 11, 2011, 04:18:35 pm »
Здравейте.Темата за вземане на повече пари в Кауфланд силно ме интересува.Моля всеки който прочете това и може да ми даде адекватен съвет да го направи защото може да бъде полезен и на други(нали все пак целта е да си бъдем полезни).Та ситуацията в този (а сигурно и в други)магазин е следната:Ако ти вземат повече пари на касата отиваш на информация показваш им грешката и те какво правят-извиняват ти се и ти връщат парите.Нали така? Ами хайде сега по обратния ред :Ако вземеш нещо от магазина и не го платиш се получава така че трябва да го платиш в троен размер и минимум 100лв.отгоре глоба.Защо тогава когато ти вземат повече пари на касата не ти ги връщат в троен размер плюс минимум 100лв.отгоре.Значи когяато те сгрешат ИЗВИНЯВАЙ АЙДЕ ЧАО,а когато клиент сгреши само дето не го питат НОСИ ЛИ СИ ВЪЗЕЛИН.Представете си колко хора има на които са им надписани сметките .Какво по-сериозно може да се направи ама нещо което наистина да им мокри на гащите така че да се спре с това надписване.А да не говорим колко хора има с надписани сметки без да забележат.

tm

• Новак
  • *
    • Профил
Кауфланд - Добрич
« Отговор #138 -: Февруари 11, 2011, 04:21:04 pm »

tm

• Новак
  • *
    • Профил
Kaufland-Побългарените мошенници
« Отговор #139 -: Февруари 11, 2011, 04:25:04 pm »

Писна ми само да се извиняват.Мисля,че трябва да си получат заслуженото.Най-малкото когато ТЕ сгрешат да процедират така както когато сгрешат клиентите- Да връщат пари  втроен размер и всякакви други санкции които прилагат към клиентите си.

tm

• Новак
  • *
    • Профил
Кауфланд - Банишора, гр.София
« Отговор #140 -: Февруари 11, 2011, 04:31:13 pm »

Писна ми само да се извиняват.Мисля,че трябва да си получат заслуженото.Най-малкото когато ТЕ сгрешат да процедират така както когато сгрешат клиентите- Да връщат пари втроен размер и всякакви други санкции които прилагат към клиентите си.

tm

• Новак
  • *
    • Профил
Развалена храна от KAUFLAND
« Отговор #141 -: Февруари 11, 2011, 04:32:34 pm »

Писна ми само да се извиняват.Мисля,че трябва да си получат заслуженото.Най-малкото когато ТЕ сгрешат да процедират така както когато сгрешат клиентите- Да връщат пари втроен размер и всякакви други санкции които прилагат към клиентите си.

fluditec

• Новак
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
Развалена храна от KAUFLAND
« Отговор #142 -: Февруари 11, 2011, 10:32:43 pm »
tm, ако може да уточниш, да не би тази грешка на клиентите да се нарича кражба, направена умишлено с цел лично облагодетелстване, а грешката на персонала е,че не са сменили цените своевременно и дали също имат лично облагодетелстване от това? Съжалявам за дългото изречение и между другото се пише ВАЗЕЛИН.

diulgerov7803

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Kaufland
« Отговор #143 -: Февруари 16, 2011, 11:41:14 pm »
Във Кауфланд Пловдив продават боядисани мандарини как невъе срам или то нали е в България тук може всичко ами като сави зелени поне им намалете цената бе и това нее за първи път
веднъж купих и зелени портокали пак боядисани а вътре сухи но нали е в  Българя няма нищо

Sasheto

• Новак
  • *
    • Профил
Кауфланд - Добрич
« Отговор #144 -: Февруари 18, 2011, 05:02:15 pm »
Ясни са Кауфланд и другите таргаши... така де \"търговци\" имах предвид. :)
Отиваш гледаш разни промоции в брошурите им, но на рафта... НЯМА. Ха ха ха, щом не можете да си направите сметка какви количества да поръчате, по-добре се захванете с друго, а не с търговия. Или правете часови/минутни промоции, след като не можете да покриете цяла седмица.
Тъй де и без това не знаете на коя планета сте. Иначе промициите по презумция са само да превлекат клиенти, които да си напълнят количката с другите \"евтини\" стоки.

Наздраве и добър ден. Простите мигрираха в чужбина. А на въпроса доволен ли сте от пазаруването, после ще отговоря... За да завърша позитивно Кофланда поне има по-богат асортимент. Да са живи,здрави и в близките десетилетия да достигнат нивото на германците. Пък дотогава пак ще пазаруваме там, я някое несъществуващо шоколадче, я някоя въображаема стока от отдел техника, я някоя илюзорна шунка, хлебопекарна, теуевизорче ...

gentaro

• Новак
  • *
    • Профил
Kaufland
« Отговор #145 -: Февруари 21, 2011, 08:46:47 pm »
tm.pla6taneto v troen razmer e samo pri kragba a nikade po sveta ne tolerirat kragbite nali taka

mipopov

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 56
    • Профил
Kaufland
« Отговор #146 -: Февруари 26, 2011, 01:16:08 pm »
Няма закон по който да те накарат да платиш в троен размер...

barbaniko

• Новак
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
Kaufland
« Отговор #147 -: Март 09, 2011, 09:17:03 pm »
Най-добре ще е .ако всички такива вериги които продават месни продукти  без месо;млечни продукти без мляко;лютеница без домати да бидат затворени.Но в БГ само това се произвежда и ни се предлага на цени  като на запад.Ако покупателната възможности и самочувствието на българина беше по- високо нямаше да търпи тази гавра.Между впрочем в Севлиево двата Плюса спуснаха кепенци но там стандарта на населението е висок.

BeTaTesTeR

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 65
    • Профил
Kaufland
« Отговор #148 -: Март 10, 2011, 12:07:53 am »
Aми много хора не могат да си позволят да купуват качествени продукти.И аз искам да се въведе държавен стандарт за всички основни храни и то задължителен,а не както е сега доброволен.За да си сигурен,че каквото и да купиш,то е произведено по някакъв стандарт и има някакъв контрол при производството.Ама я си представи,че всичко изведнъж поскъпне още повече и човек като влезе в магазина и вече не може да си купи от по-евтиното мляко или по-евтин салам щото няма по-евтино и всичко е скъпо щото е произведено по някакъв стандарт.В по-напредналите страни ядат по-качествени храни обаче там колкото и да ти е нископлатена работата винаги можеш да си позволиш да купуваш качествена храна и в такива страни и богатите и бедните ядат една и съща храна.В България за съжаление не е така и затова четете внимателно етикетите преди да купите каквото и да е.

bloucester

• Гост
Kaufland
« Отговор #149 -: Март 10, 2011, 08:37:19 am »
Проблемът е, че човек като прочете етикета, губи апетит за няколко дни напред. В месни продукти за над 20лв. килограмът основните съставки са фибри и колагени, консерванти и не знам колко броя Е-та. Говорим за скъпите за нашите разбирания и хубави на фона на останалите продукти на една пловдивска фирма, една димитровградска и т.н. Излиза, че човек трябва да си купува сурови парчета месо и да се надява, че са от истински пилета и прасета. А за млечните продукти - кой знае - аз лично се ориентирах към внасяните от Западна Европа сирена едам, гауда и т.н., които поне са произведени според някакъв стандарт.