Автор Тема: Пералня NEO  (Прочетена 7671 пъти)

biox

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Пералня NEO
« -: Февруари 18, 2007, 02:57:22 pm »
Здравейте!Моят проблем е следния,преди време реших да подменя старата пералня и се насочих към Метро -Варна.Там,за лош късмет беше пусната в продажба модел на пералните NEO,който промени първоначалният ми избор на марка и модел главно заради добрата сервизна мрежа,която беше представена по документи(единият от сервизите е на няколкостотин метра от дома ми),а и не без значение бяха добрата гаранция и много по-ниската цена на продукта.Реших да дам шанс на новата за мен марка да се докаже и закупих модела NEO WM-A445T.Още с първите пускания на уреда започнаха проблемите с него.Най-сериозният от тях е следния-при пускане на стандартната програма програматорът спира в едно положение около средата на програмата и не превърта без външна намеса(превъртане на ръка).Проблемът е особено сериозен понеже пералнята не спира да върти и ако не съм наблизо имаше случаи когато беше работила без спиране по 6-7 часа,докато не забележа проблема.Изчаках да се повтори поне 10 пъти ,за да съм сигурен и се обадих в сервиза.От там ме посъветваха преди да притесняват техник да си почистя филтъра.След безсмислено почистване на новата пералня и още няколко пускания ,отново се обадих за да потвърдя че има нужда от по-сериозна намеса.Изпратиха техник ,който констатира проблема , но каза че прекалено малко е ползвана и за да сме сигурни че има проблем трябва още малко да я ползвам(живея сам и я пускам веднъж седмично).Съгласих се и продължих да я ползвам.Проблемът започна да се проявява в повече от половината случаи.Отново се обадих в сервиза.Техникът ,който дойде се съгласи че тази серия имат недостатък-програматора опира много плътно до корпуса и затруднява превъртане.Поръча нов програматор.След повече от месец чакане и няколко обаждания от моя страна да дойдат и лично да видят къде и по какъв начин спира пералнята,дойдоха да монтират новия програматор.За съжаление още на първото цялостно изпиране се появи същият проблем,още повече се оказа че техникът не е сложил правилно копчето за терморегулатора при затварянето и може да се пере само със студена вода.Отново се обадих в сервиза и специално за тях запазих програматора в същото положение в което беше спрял.Дойде техникът и след кратък оглед каза че не може да  го оправи и трябва да занеса пералнята в сервиза!Това вече надхвърли търпението ми , тъй като за година и няколко месеца съм се обаждал около 10 пъти в сервиза, идвали са 5 пъти техни хора,всеки път за едно и също нещо,като даже се съгласиха че този модел е крайно некачествено.При това проблемът е един и същ и се повтаря от монтирането на уреда до момента.Сега трябва да отделя средства и от оскъдното си свободно време за да я демонтирам,наема транспорт и доставя за незнайно колко време в сервиза.След това  отново да наема транспорт  и хора за носене, водопроводчик за да я  взема и монтирам(спазвам гаранционното изискване за монтаж само от специалист).Вече съм крайно недоволен от уреда и марката като цяло ,а  и ми се струва че това протакане ще доведе просто до изтичане на гаранцията.Надявам се някой да ми даде съвет как да подходя ,защото изход вече не виждам.Благодаря предварително.
« Последна редакция: Февруари 18, 2007, 03:26:14 pm от biox »

Naso

• Новак
  • *
    • Профил
Пералня NEO
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2007, 04:13:49 pm »
Никак. Щом си е закупил от метро, значи си я купил на фирма, следователно трябва да ги съдиш. Съветвам те да си купиш една хубава и нова пералня, но задължително не на фирма( следователно не от Метро ).
От тази пералня си правиш един хубав казан за варене на ракия :)

biox

• Новак
  • *
    • Профил
Пералня NEO
« Отговор #2 -: Февруари 18, 2007, 04:20:51 pm »
Дам Naso,прав си на фирмена сметка е взета.Благодая за съвета,коментарът ти беше колкото кратък толкова и поучителен :) Поне за ракия дано стане.

biox

• Новак
  • *
    • Профил
Пералня NEO
« Отговор #3 -: Август 01, 2007, 03:16:52 pm »
Благодаря за отзивите по моят проблем. За край на премеждието пиша настоящото състояние на нещата: пералнята така и не проработи.Малко след първата ми публикация започна даже и с втория програматор да не превърта , като вече не само на определени места , а изобщо от начало до край се налага да се върти на ръка.Стана проблем няколко пъти с момента на центрофугата, понеже когато задържи на нея и върти с 400 об/мин половин час се нагрява изключително много.Аз отдавна не я ползвам и имах надежда че ще я оправят, но уви.Сега имам пералня ползвана не повече от 20 изпирания , която смятам да подаря на някой ентусиаст за части.Още веднъж благодаря за отделеното внимание от потребителите и наиситна се надявам на никой да не се наложи да мине по моя път.Живи и здрави!

aleksandro

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Пералня NEO
« Отговор #4 -: Януари 15, 2009, 11:02:27 am »
Re: Перални,Препоръки
« Отговор #1180 -: Вчера в 19:00 »

Това е относно пералнята ми Neo - извадено от мой мейл до сервиза - Не знам какво да кажа-снимките си казват всичко ! Самите болтове към
барабана са криви ! При отвъртането им, единия се счупи поради кривостта
си,въобще не е напъван !!! След като я погледнах отдолу видях,че дори
маркучите не са й свързани ! Абсолютно не знам какво да кажа !!! Вижте
на снимката и какъв окъсан ОРИГИНАЛ на фактура са ми дали !!!! Мисля
да се обърна към защита на потребителите ако няма ответна реакция !
Плюс това тази стока трябваше да ми бъде доставена на 13.01.2009 в 11
часа, а я получих на 14.01.2009 в 15:00 часа без абсолютно никакво
обяснение, само аз се обаждах за информация !?

http://www.aleksandr0.snimka.bg/album.php?album_id=330099

aleksandro

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Пералня NEO
« Отговор #5 -: Януари 15, 2009, 11:03:25 am »