Автор Тема: Проблеми с ЧЕЗ  (Прочетена 64527 пъти)

vania59

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #105 -: Октомври 08, 2010, 10:26:20 am »
Някой в тая държава ще обърне ли внимание на кражбите на господата от Топлофикация, ЧЕЗ и Софийска вода. От ден на ден стават все по- нагли в сметките, не им пука за хората, които едвам свързват двата края и гладуват за да пълнят джобовете на тия мизерници.  ДОКОГА ще ги търпим ?

bcgb

• Новак
  • *
    • Профил
ИЗМАМА НА ЧЕЗ
« Отговор #106 -: Октомври 11, 2010, 09:52:04 am »
ИЗМАМА НА ЧЕЗ
Фондация в обществена полза  „Брадърхуд Черити Груп – България”
УСТАНОВЕНО НАПРЕЖЕНИЕ / 62волта / В ИНСТАЛАЦИЯ  НА КЪЩА ПРИ ИЗКЛЮЧЕНО ЗАХРАНВАНЕ!!!
Начина да проверите и при всички Вас дали имате същия проблем и ПЛАЩАТЕ ВИСОКИ СМЕТКИ НА ЧЕЗ-България е само ако е изключен вътрешния прекъсвач след електромера Ви  / или да са Ви изключили/ и УЛИЧНОТО ОСВЕТЛЕНИЕ ДА Е ВКЛЮЧЕНО!!!
Въпреки, че външно не се вижда /установява/ връзка,  между захранването на електромера и уличната лампа, то явно има възможност в ел. таблото  за скрита такава, което води до отчитане на консумацията на крушката на стълба и от Вашия електромер !
Васил Коцев
За проблеми и нарушения с при Вас: bcgb@abv.bg

Dim

• Новак
  • *
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #107 -: Декември 06, 2010, 11:16:14 am »
Здравейте,
От 2007 се нанесох в ново жилище и от тогава при една и съща консумация сметките ми всяка година за един и същи месеци се променят в прогресия.
Например за:
 - 2.2007 - беше 48.00 лв , за
 - 2.2008 вече 90.00 лв , за
 - 2.2009 - вече е 140.00 лв и за
 - 2.2010 - 280.00 лв. Не смея да мисля колко би могла да е тази година. Смятах правих проверки записвах си данни сутрин вечер и нямам друго обяснение освен, че електромера не отчита правилно. Сега мисля да си сложа и контролен електромер в апартамента. Чух, че когато във входа имало \"пипнати\" електромери разликата от сбора на показанията на елекромерите и главния се разпределя на всички абонати във входа. Дали е така? Как мога да предизвикам проверка на електромерите.
Живея във Варна и съм абонат на ЕОН
Поздрави
« Последна редакция: Декември 06, 2010, 11:17:22 am от Dim »

dalaver3

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #108 -: Декември 19, 2010, 02:57:26 pm »
Честно казано не съм чувал да има общ(главен) електромер, както е при водомерите за които ВИКато си е измислило един термин "недобор" и си събират каквито пари си искат за разликата между личните и общия водомер.
А за ЕОН, отговарят ли показанията на ел.мера с тези от фактурите(касовите бележки). Ако не, искайте проверка на електромера и калибриране заради неверни показания.

Поздрави
« Последна редакция: Декември 19, 2010, 02:57:55 pm от dalaver3 »

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #109 -: Декември 20, 2010, 02:52:45 pm »
Пуснете заявление. Да проверят изправността на електромера.При ЕОН в срок от 7 дни след като ги уведомите писменно, че има проблем със средството за търговско измерване се извършва проверка.Може да поискате и метрологична проверка . Ако се установи, че мери точно плаща потребителят, ако има отклонения - плаща дружеството. При еднакво потребление както твърдите, разликата в цената е .....

fifi76

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #110 -: Януари 29, 2011, 05:48:05 pm »
Ако се съмняваш дали електромерът отчита в необходимия клас на точност монтажът на контролен електромер ми се струва най- сложното и скъпо нещо, което можеш да направиш.
Други варианти са: проверка с еталон от ЕРП-то (платена е), проверка в независима метрологична лаборатория (плаща се за демонтаж на електромера и таксата в метрологията). Ако проверката покаже неточно отчитане в твой минус, ЕРП-то ти връща парите за проверката и коригира сметката.

Това за \"пипнатите\" електромери и разпределяне по сметките на останалите не е вярно.

fifi76

• Новак
  • *
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #111 -: Януари 29, 2011, 05:52:21 pm »
Смесвате малко \"съмнявам се, че електромера не мери вярно\" и \"съмнявам се, че отчетника ме е надписал\".
Най- лесния начин да проверите дали са ви надписали киловати е да си видите показанията от последната фактура и на коя дата са засечени, после да погледнете електромера с какви показания е в момента. Ако показанията в момента са по- ниски от тези на ф-рата - ясно е,че сте надчетен.

shefebg

• Новак
  • *
    • Профил
ЧЕЗ ИМА ЗАГУБИ ОТ НЕДОБРОСЪВЕСТНИ СОБСТВЕНИ КАДРИ - ВСИЧКИ НИЕ ПЛАЩАМЕ ЗАЩО И ДОКОГА?
КОНКРЕТЕН СИГНАЛ: На 28.01.2011 г. в Червен бряг ул.\\Тома Петков\\ - 2 бл. 4 вх. В бяха сменени всички електромери под предлог че периодично това се налага. ОК. От този момент част от електромерите във входа работят на нощна тарифа NON STOP!? Това не може да го направи обикновение потребител без прякото участие на съответните специалисти на ЧЕЗ. ЕВАЛА на кадрите на ЧЕЗ сложиха електромери с големи цифри и всеки от далеч може да види какво става. Наистина КАКВО СТАВА? Кадрите на ЧЕЗ умишлено облагодетелстват роднини близки и познати вкарват ЧЕЗ в загуби но НИЕ ДОБРОСЪВЕСТНИТЕ ПЛАТЦИ ПЛАЩАМЕ тези загуби. ЗАЩО никой не контролира тази дейност защо ЧЕЗ не си контролира дейността на кадрите? Защо часовниците за превключване на тарифите не са пломбирани и заключени всеки ги настройва според работното си време. Само в нашия вход са няколко КРАЖБИТЕ колко ли са в целия град а в рамките на региона на ЧЕЗ? ИЗВИНЕТЕ НО АЗ ЛИ СЪМ ГЛУПАКЪТ?

BeTaTesTeR

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 65
    • Профил
Нещо те е ударила параноята,пий един амидофен и се наспи хубаво.

Veselin

• Новак
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
Преди десетина години получих сбъркана сметка в резултат на която трябваше да платя потреблението на ел. енергия на близко до дома ми предприятие. От известно време от енергото много често подменят електромерите, не знам защо (преди две години беше черен, после стана бял, преди няколко дни забелязах, че са го сменили на червен). И каква е тази практика, като партизани, какво като са техни електромерите не е ли редно при профилактика клиентите да се предупредят. Преди сме карали с един електромер по 30-40 години сега ги сменят често... А и сметките ми бяха някакви си 2- 3 лв. ама сега атомната централа не може да ми насмогне. Случайно преди няколко дни чух от съседна маса в кафене си говореха служителки на НЕК. –\"Шефа ни спусна заповед да надписваме сметките на абонатите с по 300kW.h/ месец!\"
« Последна редакция: Февруари 01, 2011, 11:40:46 pm от Veselin »

mmaarriiaannaa

• Новак
  • *
    • Профил
molq nqkoi da mi pomogne kum koga da se oburna smetkata za tok redovno si  q pla6tame  megdu 140 do 150 lv minaliq mesec be6e drasti4no povi6ena 201 lv a za dekemvri polu4ikme 4estitka 468 lv molq da mi pomognete!!!!!!
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 12:28:20 pm от mmaarriiaannaa »

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
А колко kWh сте потребили ?
Не може някой да каже - ,,Помощ, в магазина ми поискаха 12,50 лв.,,
Трябва да каже какво е купил - нали така ?

(От техническа гледна точка е много просто всеки да си засече потреблението на ток - на електромера! Още повече, че при повреда на електромера или нарушено отчитане грешките са почти винаги в полза на потребителя - тъй като електромерът започва да се върти по-бавно или не се върти. Поради това вестникарски заглавия от рода на  
,,Ел-доставчикът ни цака с повредени електромери,,  не са коректни.)

Съвсем друго е с телефонните разговори. Там нямаме брояч в къщи и тел.компаниите са напълно свободни да си правят свободни съчинения - никой не може да провери. (Извинение - има електронни разпечатки на М-тел в интернет)
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 03:38:04 pm от Вечно съм Няващсе »

Veselin

• Новак
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
Вечно съм Няващсе
Да лесно може да се изчисли. Ако имате стар електромер може да го монтирате, като контролен, по който най-лесно и навреме ще разберете дали Ви мамят. Ако пък не разполагате с такъв ето и някой прости сметки. На всеки електроуред има табелка, на която е означена консумацията на час.
Например 3kW/h за бойлер.
Ако зимно време се включва по 2 часа на ден. 30 дни в месеца.
Това прави точно 180kW месечно.  

Телевизор 28W х 4 ч. х 30 дни= 3,360kW месечно
Крушка 40W х 5ч. х 30 дни= 6 kW месечно
Хладилник 0,5kW/ 24h = 15kW месечно.
Разбира се, че има известни отклонения в изчисленията например в посока намаляне на консумацията на хладилника в зимните месеци, както и на бойлера в летните (80л топла вода тогава ще получите и за 1 час на ден, което си е цели 90 kW икономии)
С химикалката, както виждате е много лесно.
Интересно става, приятелчетата от НЕК, като ти надпишат 3 последователни месеци по Х лева. И съвсем неочаквано решат да ти направят профилактика, което ще рече подмяна на електромерите по цялата улица. Ей, тъй някога ми беше черен, скоро след това бял а от няколко дни ми е червен... Аз например червено не харесвам. Някой да ме е питал? Може, но на дали.
Преди години сметките ми бяха някакви си 2- 3 лв. при 10 пъти повече консумиращи уреди. Помня някога имах телевизор ТЕМП от специална серия за ОЛИМПИАДА-1980 МОСКВА oт любимата ми тежка серия \"714\"телевизора беше супер, само като го включвах нещо вътре бръмчеше, като хладилен компресор, тежеше цели 45- 50 килограма и похапваше 250 W/ на час.
Съвременните 40\"LCD TV харчат по 60W до 140W/h при тези с вградените SAT Tuner и HDD.
Сега атомната централа не може да ми насмогне, макар, че всички уреди ми са енергоспестяващ клас АА. А, бре хора що е толкова скъп тоя ток, а? Аз предлагам да започнем сами да си го произвеждаме. Много е лесно.
Що се отнася до телефоните. Всички имат брояч- изходящи, входящи, по време, има и опции за лимит. Моят съм му задал да ме блокира на хх лв. изходящи. Може и оператора да Ви блокира но май не е много сигурно. Майка ми например си пише на една тетрадка- дата, номер, с който е говорила и колко минути. Аз пък се чудя, какви са тези оператори, който ще ме ограничават да говоря евтино 2000 минути ама забележете САМО към 5 приятели... А като ми се наложи да свърша някаква работа дерат кожи 40ст./мин., че и повече. В останалите EU страни цената е една за всички изходящи към цялата мрежа. Само в България има такива тъпотии и ограничения. Има ли друга нация в света да се разхожда с по 5 GSM- ма в джоба за всеки от операторите. Няма такава държава! Дали ми 2000 минути към 5 номера. На маймуни ще ни правят. Дебили! Какви са тези боклуци, които ги мислят тези тарифи и програми. Най-големите дебили управляват и фирми и държава, телевизии, медии и всичко. Какви са тези критерии, как са ги избирали и назначавали. Ей, това не мога да разбера. Нищо не ни е наред. Честно Ви казвам. Куца ама от всякъде.
Айде да сте живи и здрави! И много щастливиииииииииииии!
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 11:57:59 am от Veselin »

swetlana8606

• Новак
  • *
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #118 -: Февруари 11, 2011, 03:06:38 pm »
zdr.imam edin vapros.dano ima nqkoi koito da mi otgovori.blagoarq predvaritelno.imam izrazxodena el. energiq na stoinost 100 lv.,a trqbva da zaplatq (za dostavka i dr.)160 lv.obsto-260 lv. ne znam za vas,no az sam obarkana...

shali

• Новак
  • *
    • Профил
ЧЕЗ
« Отговор #119 -: Март 21, 2011, 12:42:59 pm »
Въпреки че винаги има поне по 10 души, които сме си у дома, служителите на ЧЕЗ оставили бележка, че нямали достъп до електромерите. АБСУРД! Никой не ни е търсил. И няма къде да се оплачем. Централата била в Плевен, да сме си засичали сами данните и да ги пратим там!?!
Затова ли им плащаме услугите?
Наши ли са съораженията им (таблото е тяхна собственост1)!
Направо нямам думи!